Китай побудував катапульту - запускати космонавтів на орбіту

Читать на русском

Гігантська електромагнітна рейкова гармата здатна закидати важкі предмети зі швидкістю майже 1000 кілометрів на годину

Читать на русском
Катапульта та космонавт
У планах створити найбільший рейкотрон у світі

Гігантська електромагнітна рейкова гармата здатна закидати важкі предмети зі швидкістю майже 1000 кілометрів на годину

Китайські вчені працюють над новим методом виведення до космосу літальних апаратів, який значно знизить витрати. Це буде найбільший і найпотужніший рельсотрон у світі, здатний вивести на орбіту об'єкти масою до 50 тонн. У США ця ініціатива зустрінута критикою, оскільки аналогічний проект у минулому вони не мали успіху.

Китайські вчені працюють над створенням гігантської електромагнітної рейкової гармати, яка використовуватиметься для запуску в космос гіперзвукових літаків, пише IFLScience. Проект ведеться з 2016 року, і зараз розпочалися перші випробування. 

Ця "гігантська рейкова гармата", довша за літак Boeing 737, призначена для розгону гіперзвукового літального апарата до швидкості 1,6 Маха, що згодом підніме його на край космосу зі швидкістю, що в сім разів перевищує швидкість звуку. На даний момент вчені перевірили цю ідею на 2-кілометровій трасі на магнітній підвісці, запускаючи по ній важкі предмети зі швидкістю майже 1000 кілометрів на годину, з планами збільшити довжину траси та збільшити ці швидкості у п'ять разів.

Якби для зльоту була потрібна власна потужність літака, знадобилася б величезна кількість палива. А для забезпечення безпеки під час зльоту на низькій швидкості вченим та інженерам довелося піти на компроміси в аеродинамічному дизайні та компонуванні двигунів, що впливають на ефективність польоту на високих швидкостях. Але китайські вчені стверджують, що знайшли способи подолання проблем ефективності високошвидкісних польотів за допомогою технології електромагнітного запуску.

Як повідомляється, Китай не перша країна, яка прагне реалізувати електромагнітну систему космічного запуску. У 1990-ті роки таку спробу зробило NASA, проте проект не було реалізовано через технічні складності та брак коштів.

Поки що рано говорити, коли цей метод будуть використовувати безпосередньо у космосі. Проте Китай продовжує здійснювати прориви в дослідженнях електромагнітних рейкових гармат завдяки своїм високопродуктивним джерелам живлення, технологіям точного управління та розробці електронних пристроїв, здатних протистояти сильним електромагнітним перешкодам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.