Ось який будинок зміг побудувати найбільший 3D-принтер на світі: і це тільки початок

Читать на русском

Принтер можна буде використовувати для створення доступного житла, а також мостів, човнів і вітрових турбін

Читать на русском
Принтер, 3D-друк, технології, США, будівництво
Вже давно існує надія, що 3D-друк трансформує виробництво, як велике, так і мале

Принтер можна буде використовувати для створення доступного житла, а також мостів, човнів і вітрових турбін

В американському університеті побили власний рекорд найбільшого у світі полімерного 3D-принтера - новий принтер у чотири рази більший за попередню машину. Тепер так звана фабрика майбутнього може друкувати об'єкти довжиною в 29 м - приблизно як довжина синього кита, також принтер зможе друкувати до 227 кг матеріалу на годину, пише BBC.

Такі великі 3D-принтери будуть використовуватися для виготовлення частин будинків, а не повноцінних будинків, пояснили винахідники. На думку експертів, їх можна використовувати для історичної реставрації, для друку декоративних деталей, або для реставрації деяких частин. Вони також можуть стати в нагоді після стихійних лих для виготовлення частин зруйнованих будівель. Принтер можна буде використовувати для створення доступного житла, а також мостів, човнів і вітрових турбін.

Хоча 3D-принтери часто друкують з пластику, університет сподівається використовувати більш стійкі матеріали і надавати пріоритет переробленим полімерам. Крім того, є надія використовувати залишки деревини з лісопилок як матеріал для подачі в принтер. Недоліком є те, що такі матеріали не дуже довговічні. Адже деревина не така міцна, проте вона більш екологічна.

Попередній університетський 3D-принтер створив цей будинок у 2022 році
Попередній університетський 3D-принтер створив цей будинок у 2022 році.

3D-економія

Процес 3D-друку економить час і відходи, використовуючи лише необхідні матеріали, але все одно має певний вплив на навколишнє середовище. Іноді матеріали, що використовуються, не можуть бути повністю перероблені через забруднення в процесі виробництва. Однак, оскільки продукція спочатку проектується на комп'ютері, її енергоефективність може бути розрахована заздалегідь, а її друк може займати менше часу. 

"Безумовно, існує економія коштів щодо енергоефективності та ресурсоефективності", - переконані творці гігантської 3D-машини.

Щоб виробляти великогабаритні вироби, гігантський принтер використовує датчики, високопродуктивні обчислення і штучний інтелект. Його попередник, що встановив рекорд, побудував бунгало в якості прототипу. Та вчені сподіваються, що новий FoF 1.0 допоможе вирішити проблему нестачі житла. В університеті кажуть, що обидва принтери тепер можуть працювати разом, виготовляючи один і той самий об'єкт.

Темний бік 3D-друку

Вже давно існує надія, що 3D-друк трансформує виробництво, як велике, так і мале. Він використовується в широкому діапазоні галузей, від космічних ракет до людських клітин і ляльок. Але він має і темний бік - злочинці використовують цю технологію для виготовлення зброї.

Так, минулого року у Великій Британії двоє чоловіків були ув'язнені за виготовлення пістолетів-кулеметів за допомогою 3D-принтера, що вважалося першим випадком такого роду. Пізніше, у 2023 році, чоловіка в Бірмінгемі засудили до п'яти років ув'язнення за виготовлення надрукованих на 3D-принтері штурмових гвинтівок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.