Гробниця Увандун є найбільшою і найскладнішою з коли-небудь знайдених у Китаї
На Сході Китаю науковці розкопали розкішну 2200-річну гробницю, що може належати стародавньому царю. Її вміст виявився цілком царським. Гробниця Увандун особливо примітна своїми численними лакованими артефактами, виготовленими шляхом покриття дерев'яних предметів декоративною сумішшю деревних смол і воску під назвою "лак".
Невідомо, хто був похований у гробниці, але один з експертів каже, що це, ймовірно, був правитель держави Чу. Він правив одним з семи могутніх королівств, які змагалися за панування в період становлення Китаю в епоху Воюючих держав. Гробниця є найбільшою і найскладнішою з коли-небудь знайдених в країні, пише LiveScience.
На переконання вчених, вона проллє більше світла на умови того часу. Експерти кажуть, що артефакти з гробниці допоможуть археологам та історикам краще зрозуміти політику, економіку та культуру стародавньої держави Чу. Тобто покращити розуміння еволюції земель під владою Чу до складу об'єднаного Китаю.
Археологи провели останні чотири роки, розкопуючи гробницю в Увандуні, що знаходиться поблизу міста Хуайнань в китайській провінції Аньхой. Вони розкопали на цьому місці понад тисячу культурних реліквій - в тому числі:
Радіовуглецевий аналіз та інші дослідження вказують на те, що гробниця датується пізнім періодом існування держави Чу, приблизно 220 рік до нашої ери, коли вона потрапила під вплив держави Цінь. Остання зрештою перемогла серед семи ворогуючих держав, які слідували за китайською королівською династією Чжоу - це були Цінь, Хань, Вей, Чжао, Ці, Чу і Янь. Їхнє подальше об'єднання офіційно вважається початком сучасного Китаю.
Дата створення гробниці відповідає критичному періоду перед розпадом феодальної системи Чу, розповів головний археолог. Команда розкопала лише третину гробниці і ще не визначила, хто там похований.
Археологи працювали в спеціальній лабораторії з низьким вмістом кисню, побудованій на місці розкопок, щоб зберегти віднайдені реліквії. На додаток до традиційних заходів, команда використовувала цифрове сканування, зйомку і картографування для створення точної 3D-моделі шару гробниці, а символи, з кришки труни, були списані за допомогою технології інфрачервоної візуалізації.
"Роботи з розкопок і захисту гробниці Увандун будуть проводитися одночасно, ми будемо використовувати різні наукові і технологічні заходи, щоб її археологічна цінність була чіткою", - пояснили науковці.
Втім, особистість людини, похованої в гробниці, не є повною таємницею. Гробниця дійсно, найімовірніше, належить королю феодальної держави Чу.
"Саме ця гробниця, ймовірно, належить королю Чу Каолі, який правив у 262-238 роках до нашої ери", - коментують історики.
У 202 році до нашої ери території Чу перейшли під владу династії Хань, наступниці династії Цінь. А вже в 194 році до нашої ери інша васальна держава Хань - Янь - захопила контроль над північною частиною Кореї. Тож китайські гробниці цього часу є також дуже важливими в Кореї.
"Це дійсно одна з найповніших і найбільших гробниць культури Чу на сьогоднішній день. Її структура та поховальні предмети є без перебільшення видатними!" - наголошують вчені.
І додають, що гробниця вирізняється багатьма "чудовими" лакованими предметами, особливо лакованими скульптурами голів, які ніколи раніше не знаходили в китайських гробницях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.