Що не потрібно їсти, аби не нашкодити шкірі

Читать на русском

Зіпсувати обличчя здатні безліч продуктів, але чемпіон серед них - солодощі

Читать на русском
шкіра прищі гостра їжа солодощі
Помічники старіння - цукор та гостра їжа.

Зіпсувати обличчя здатні безліч продуктів, але чемпіон серед них - солодощі

На відміну від решти колег, до яких неправильному харчуванню ще потрібно “дістатись”, наш найбільший і найважчий орган негайно показує світові все перегини раціону. Лише тому, що від харчування залежить постачання поживних та шкідливих для шкіри речовин, рівень її зволоження - і тут справа не тільки у воді, а й у їжі, захист від пошкоджень і запалень або їхнє провокування, стимулювання вироблення колагену або перешкоди цьому процесу. На жаль, при неправильному харчуванні "відбиток" їжі на шкірі з'являється швидше, ніж подяка за корисний для її здоров'я раціон.

За шкідливим впливом продукти можна розділити на кілька категорій: ті, що сприяють старінню, руйнують колаген, викликають запалення та прищі, що погіршують колір та текстуру шкіри.

Які продукти прискорюють старіння шкіри?

На цей неминучий процес впливає багато чинників - від генетики та гормонів до стресу та впливу сонця. Але в їжі тут є своя роль, і в цьому випадку її ефект є відстроченим, адже не можна з'їсти шоколадку та постаріти. Але прискорити цей процес можна через захоплення трьома групами продуктів :

  • з високим вмістом цукру - це може призвести до глікації - процесу ушкодження колагену та еластину, які відповідають за пружність,
  • гостре, копчене та смажене - приготування їжі при високих температурах може призвести до утворення шкідливих сполук, що ушкоджують ДНК клітин шкіри та прискорюють старіння. Регулярне вживання гострої їжі погіршує кровообіг, руйнує клітини і збільшує чутливість до ультрафіолету,
  • трансжири - оброблені продукти та фастфуд провокують запалення, через яке руйнується колаген.

Не належать до їжі, але дуже допомагають шкірі старіти пасивне куріння, алкоголь та ультрафіолетове випромінювання.

У процесі старіння шкіри у харчування своя важлива роль.
У процесі старіння шкіри харчування має свою важливу роль.

Усі групи продуктів, що прискорюють старіння, руйнують колаген та еластин, без яких збереження молодості шкіри неможливе. Ще одна категорія ворогів цих корисних білків – їжа з великим вмістом солі. Затримуючи воду в організмі, вона викликає набряки та зневоднення, що робить шкіру сухою та зморшкуватою.

Тож, перелік того, що старить шкіру, має такий вигляд:

  1. Солодощі та кондитерські вироби: шоколад, печиво, тістечка, цукерки.
  2. Солодкі напої: газовані, соки з доданим цукром, спортивні напої.
  3. Солодкі сніданки: зернові пластівці, мюслі, кукурудзяні палички.
  4. Соуси та дресинги: томатний кетчуп, барбекю-соуси, салатні заправки.
  5. Молочні продукти з доданим цукром: солодкі йогурти, молочні коктейлі та десерти на основі молока.
  6. Швидкі вуглеводи: біле борошно, білий хліб, печиво, тістечка.
  7. Солона їжа: чіпси та снеки, готові м'ясні продукти, напівфабрикати та готові страви, консервація.
  8. Гостро, копчене та смажене: соуси каррі, чилі, халапеньо, копчене м'ясо та риба, балики та бекони, картопля фрі, курячі крильця, смажена риба, чіпси.
Продукти з великою кількістю цукру - головний ворог здорової шкіри.
Продукти з великою кількістю цукру – головний ворог здорової шкіри.

Запалення та прищі: яка їжа може їх спровокувати

Як колаген супроводжує збереження молодості шкіри, так і її схильність до запалень практично неможлива без прищів. І тут негативний ефект від їжі може настати блискавично, і в такому разі важливо проаналізувати, яка їжа була напередодні, щоб точно з'ясувати, що з продуктів "розмальовує" обличчя.

У цілому нині, запалення можуть викликати:

  • їжа з високим глікемічним індексом: різкий підйом рівня цукру в крові та збільшення вироблення інсуліну після неї може спровокувати запалення в організмі, що швидко позначиться на шкірі. Джерела: білий хліб та випічка, солодощі та кондитерські вироби, швидкорозчинні каші - манна, рисова, подрібнена вівсянка, газування з цукром та соки, фастфуд.
  • молочні продукти: червоні висипання або акне виникають через збагачені жирами та пастеризовані молочні продукти, і це може бути пов'язано з наявністю гормонів у молоці. Або запальні реакції виникають через лактозу. Джерела: коров'яче молоко, сир та йогурти з ароматизаторами, жирні сири - чеддер, пармезан, гауда, сирні палички, сирні соуси, сири з ароматизаторами, морозиво.
  • продукти  з високим вмістом насичених жирів та трансжирів. Джерела: бекон, ковбаси, сало, жирні вершки, сир бри, смажена їжа, печиво та випічка, маргарин.
  • їжа, провокуюча  алергічні реакції: тут все дуже індивідуально, але до загальних потенційних джерел можна віднести сир, йогурт та морозиво, ті, що містять глютен - пшениця, жито та ячмінь, горіхи та арахіс, який не горіх, а бобова культура, морепродукти, цитрусові, полуниця, помідори та авокадо, соєві продукти, консерванти та добавки.
Щоб уникнути неприємностей на обличчі, потрібно обчислити продукти, що викликають запалення.
Щоб уникнути неприємностей на обличчі, потрібно обчислити продукти, що викликають запалення.

Продукти для кольору обличчя: замінити алкоголь на олію

Якщо казати про сухість та лущення шкіри, їхню причину потрібно шукати не в конкретній їжі, а, скоріш, у помилках у харчуванні і нестачі трьох груп важливих речовин.

По-перше, це дефіцит жирних кислот Омега-3 та омега-6, які відіграють важливу роль у підтримці здоров'я шкіри. Для цього потрібні жирна риба, волоські горіхи, насіння льону та чіа, рапсове, соєве, кукурудзяне, лляне масло, насіння гарбуза та соняшника, овес, ячмінь.

По-друге, недолік  вітамінів А, С, Е та  цинку знижує пружність шкіри та провокує появу сухості. Щоб уникнути цього, в раціоні мають бути яловичина, квасоля, горіхи та насіння, цільнозернові продукти, яловича печінка, морква, шпинат, ківі, броколі, полуниця, авокадо, оливкова олія.

По-третє, недостатнє споживання їжі, багатої на антиоксиданти, які допомагають боротися з окислювальним стресом та захищати шкіру від ушкоджень. Для цього потрібні чорниця, чорний шоколад, малина, гранат.

Можна робити десятки процедур для шкіри, але все легко "скасовується" алкоголем.
Можна робити десятки процедур для шкіри, але всі зусилля легко "скасовуються" алкоголем.

Ще один важливий момент здоров'я та краси шкіри – її колір та текстура. На них погано впливають ті самі основні противники - солодке, смажене, жирне, оброблене, швидке. Але "почесне місце" все ж таки займає алкоголь. І ми зараз не про обличчя п'яниці, яке ні з ким не переплутаєш, і за яким відразу можна поставити цей діагноз. А про руйнівні і часто незворотні процеси, які алкоголь запускає в шкірі.

  1. По-перше, зневоднення - алкоголь сприяє підвищеному виведенню води з організму, це призводить до зневоднення організму, що миттєво позначається на шкірі. Вона виглядає сухою, зморшкуватою і менш пружною.
  2. По-друге, розширення судин, що призводить до появи почервоніння, куперозу та васкулярних зірочок.
  3. По-третє, погіршення кровообігу, що порушує постачання кисню та поживних речовин до клітин шкіри. Як наслідок – погіршення кольору та текстури шкіри, уповільнення процесу регенерації.
  4. По-четверте, прискорення старіння - алкоголь сприяє утворенню вільних радикалів в організмі, які ушкоджують клітини шкіри та прискорюють процес старіння. Звідси втрата пружності, зморшки та погіршення загального стану шкіри.
  5. По-п'яте, зниження рівня антиоксидантів, що послаблює захисні механізми організму від пошкоджень. Шкіра від цього стає чутливою до зовнішніх впливів та швидше стариться.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.