Вейпи з ментоловим смаком здивували медиків: але розслаблятися зарано

Так звана безпечна альтернатива сигаретам виявляє все нові та нові небезпечні властивості

вейп куріння електронні сигарети
У покоління некурців своя шкідлива звичка.

Парадокс досліджень небезпеки електронних цигарок у тому, що вона начебто й давно доведена, але при цьому статус "менш шкідливого" куріння за ними зберігається. У дорослих це такий спосіб кинути палити , у підлітків - мода і небажання курити “як старі” звичайні сигарети, що погано пахнуть. Для лікарів та вчених - привід для тривоги та стурбованості, і чим більше проводиться досліджень, тим хвилюючі висновки про так звану безпеку вейпу.

Нове досліджень експертів з Університету Небраски підкинуло дров у це тліюче багаття - у сечі підлітків-вейперів виявлена велика кількість важких металів, повідомляє ScienceAlert.

Ягідний смак виявився шкідливішим за ментоловий

Учасниками дослідження стали підлітки віком від 13 до 17 років, які курять вейп не менше восьми разів на день. У порівнянні з однолітками, які іноді курять сигарети, у сечі вейперів виявлено на 30% більше свинцю та на 60% більше урану. До того ж, ароматична добавка теж мала значення: у любителів солодкого смаку - ягідного, ванільного, фруктового показники концентрації урану були вищими, ніж у тих, хто віддає перевагу ментоловому смаку.

Як і всі попередні дослідження, це теж не доводить, що вейпінг спричиняє накопичення токсичних металів в організмі. Мабуть, для цього потрібно, щоб нинішні підлітки постаріли та були довивчені. Але тенденція, що формується на висновках різних досліджень, виглядає не надто оптимістичною, щоб не сказати страшною.

Досі ніхто точно не знає, що містить пару електронних сигарет.
Досі ніхто достеменно не знає, що містить пара електронних сигарет.

Сліди токсичних металів у зразках аерозолів електронних сигарет та в крові та сечі вейперів виявляють із завидною регулярністю. Причому іноді ця кров і сеча отруєна сильніше, ніж у курців сигарет.

Попередні дослідження знаходили у рідинах для електронних сигарет кадмій, хром, свинець, миш'як, марганець та нікель. В одноразових пристроях вміст токсичного для легенів кобальту та канцерогенного нікелю виявився особливо високим. Тютюнові ароматизатори мають вищі концентрації металів порівняно з фруктовими та м'ятними.

Токсична дія на нервову систему

Що ж до свинцю та урану, у великих кількостях виявлених у сечі у межах останнього дослідження, негативні наслідки для здоров'я від їхнього впливу незаперечні.

Уран є радіоактивним елементом, і при потраплянні в організм радіоактивні ізотопи урану можуть викликати рак та інші серйозні захворювання. Крім радіоактивності, він є ще й токсичною хімічною речовиною, що може шкідливо впливати на нирки та інші органи, викликаючи отруєння.

Пристроїв - безліч, і кожен має свої небезпечні нюанси.
Пристроїв – безліч, і кожен має свої небезпечні нюанси.

Свинець - це нейротоксин, тобто він токсично впливає на нервову систему. Це особливо небезпечно для дітей та підлітків, чия нервова система лише розвивається. І наслідки впливу свинцю можуть спричинити серйозні проблеми з розвитком та поведінкою.

З іншого боку, свинець може накопичуватися в організмі, особливо в кістках, і з часом викликати хронічне отруєння, а це вже загрожує проблемами з нирками, серцем та іншими органами.

До речі, особлива шкідливість цукеркових смаків, зафіксована у цьому дослідженні - ще один доказ того, що ніхто досі не розуміє до кінця, що міститься в парах електронних сигарет. Попередні висновки були зовсім іншими - найнебезпечніше інших ароматизаторів себе показав якраз ментол. І те, що тепер найгіршими виявилися солодкі смаки, окремо засмучує експертів - більшість підлітків віддають перевагу смаку цукерок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube