Яке сьогодні, 10 березня, свято - День Державного Гімну України та волинкаря

Читать на русском

В цей день народилися американські актори Чак Норріс та Шерон Стоун - свята, церковні та народні традиції на неділю, 10 березня

Читать на русском
колаж
А ще 10 березня Міжнародний день перуки та жінок-суддів

В цей день народилися американські актори Чак Норріс та Шерон Стоун - свята, церковні та народні традиції на неділю, 10 березня

У неділю, 10 березня, українці відзначають День Державного Гімну, а православна церква шанує пам'ять Коринфських мучеників. Ця дата зазвичай була теплою та туманною. Іменини сьогодні святкують Віктор, Георгій, Денис, Дмитро, Єгор, Іван, Леонід, Марк, Михайло, Павло, Ян, Анастасія, Василина, Галина, Ніка.

10 березня - яке сьогодні церковне свято

З 10 березня можна починати збирати березовий сік та закривати його на зиму
З 10 березня можна починати збирати березовий сік та закривати його на зиму

Цього дня православна церква вшановує пам'ять усіх Коринфських мучеників (чоловіків та жінок). У III столітті, в часи гонінь на християн за язичника-правителя Декії, до Коринфу прибув воєначальник Ясон. На нього було покладено місію з винищення християн. Йому відразу доповіли, що неподалік міста в пустелі живе християнин Кодрат, і до нього приходить безліч друзів послухати його настанови. Серед тих людей була й 9-річна Василина.

Усіх їх заарештували та доставили на суд до воєначальника. Під час катувань, яких зазнали нещасні, Кодрата визнали за головного. Він підтримував усіх мучеників і не давав їм пасти духом. Після кількох спроб змусити людей зректися Христа і визнати ідолів істинними богами, Ясон у розпачі наказав кинути їх на поживу диким звірам. Але тварини навіть не наблизилися до нещасних. За це їх засудили до страти через обезголовлення. Багато християн з того міста були вражені хоробрістю мучеників на чолі з Кодратом і разом із ними добровільно прийняли смерть.

Наші пращури вважали, що весняна вода має особливі властивості і здатна бачити таємне. Щоб вода з розлитих рік не залила льохи та підвали, перед дворами копали канави. Якщо ж водою затопило приміщення, то наші пращури сприймали це як покарання за погані вчинки.

10 березня - яке сьогодні свято в різних країнах

1862 – павло Чубинський написав текст майбутнього гімну
У 1862 році  Павло Чубинський написав текст майбутнього гімну

День Державного Гімну України, що відзначається 10 березня, був затверджений у 2021 році 7 грудня Кабінетом Міністрів України. Твір композитора Михайла Вербицього та поета Павла Чубинського "Ще не вмерла України…" став державним символом нашої країни. Дата відзначення Дня Державного гімну України обрана відповідно до події, коли вперше прозвучав цей твір на концерті, присвяченому Дню памяті Тараса Шевченка. Концерт відбувався у Пшемислі (Польща), а композиція на тому концерті звучала, як заключна.

День Державного Гімну - важливий день для українців, оскільки він символізує єдність, силу та стійкість країни. День Державного Гімну - це нагадування про важливість національної ідентичності та єдності, а також свято унікальної культури та традицій України.

До дня пам’яті Тараса Шевченка організовують літературні вечори, конференції, олімпіади тощо
До дня пам’яті Тараса Шевченка організовують літературні вечори, конференції, олімпіади тощо

Щорічно 9 та 10 березня, відповідно до дня народження і смерті, увесь світ, а особливо Україна, вшановує пам’ять Тараса Григоровича Шевченка - класика української літератури. У 2024 році з дня народження національного символу України виповняється 210 років. Тарас Шевченко був геніальним письменником, художником, істориком, мислителем та етнографом.

Український класик народився у 1814 році в селі Моринці в кріпацькій родині. Зважаючи на великий художній талант Тараса поет Василь Жуковський з художником Карлом Брюлловим допомогли хлопцю отримати бажану свободу в 1838 році. Шевченко багато вчився, подорожував та писав. Спочив у 1861 році. Перша збірка поетичних творів - "Кобзар", на честь якої поета часто називають Кобзарем. Загалом творчість Тараса Шевченка багатогранна й народна, а його постать цікава всій планеті.

Ім’ям Шевченка названо багато вулиць, закладів освіти та навіть корабель, в літературі існує Шевченківська премія та стипендія імені письменника. Велика кількість пам’ятників Тарасу Григоровичу розташована як в Україні, так і за її межами.

Цей день також нагадує про важливість співчуття і підтримки тих, хто бореться з раком, підкреслюючи роль перук у наданні впевненості і відчуття нормальності в складні часи
Цей день нагадує про важливість співчуття і підтримки тих, хто бореться з раком, підкреслюючи роль перук у наданні впевненості і відчуття нормальності в складні часи

Міжнародний день перуки, що відзначається 10 березня, є подією з подвійним значенням, з одного боку, заохочує людей з усіх верств суспільства одягнути перуку і прийняти новий образ, хоча б на один день. Однак, це свято - не лише розвага і мода, пов’язані з перуками, але й платформа для підвищення обізнаності про рак і причини носіння перук.

Міжнародний день перук був започаткований у 2016 році завдяки творчій ініціативі магазину костюмів у Данії temashop.dk. Ідея полягала в тому, щоб оцінити радість і багатогранність, які перуки приносять у наше життя, а також пролити світло на більш серйозний аспект носіння перук, особливо для тих, хто проходить лікування від раку. Перуки мають багату історію, яка сягає корінням у стародавні цивілізації, такі як Єгипет, де їх носили для захисту від сонця і для церемоніальних випадків. Протягом століть перуки еволюціонували в стилі, значенні та доступності, ставши основним елементом моди, розваг і рішенням проблеми випадіння волосся.

Міжнародний день перук - це день святкування різноманітності та свободи самовираження за допомогою різних зачісок. Це день, коли стигма, пов’язана з носінням перук, піддається сумніву, і людей заохочують носити перуки з гордістю, незалежно від того, чи це мода, чи особисте самовираження, чи необхідність за медичними показаннями.

Волинки були широко поширені у Франції, Італії, Англії. У світі є понад 200 різновидів цього інструменту
Волинки були широко поширені у Франції, Італії, Англії. У світі є понад 200 різновидів цього інструменту

Міжнародний день волинкаря - щорічне свято, яке відзначається 10 березня у різних куточках світу. Важко знайти людину, яка не бачила хоча б на екрані телевізора, як чоловік у картатій спідниці дме в оригінальну трубу, що приєднана до мішка. Волинка - це унікальний музичний інструмент. Вона утворює жалібну мелодію, яка торкається найглибших куточків душі. Є люди, які в захваті від звучання цього інструменту, а є такі, що просто не розуміють подібної музики.

Проте незважаючи на любов чи неприязнь до цього інструменту, кожен може приєднатися до святкування Міжнародного дня волинкаря. Враховуючи той факт, що самобутній інструмент набуває все більшої популярності у світі, свято відзначається у різних країнах Земної кулі.

Міжнародний день волинки відзначається з 2012 року. Ідея святкування належить голові Товариства волинкарів - Енді Летчеру. Члени товариство беруть на себе всі завдання з організації та спонсорування цього свята. В цей день будь-хто та будь-де може вийти та зіграти на своїй волинці. Мета міжнародного дня волинкаря - проінформувати про самобутній національний інструмент всіх жителів планети. Так, починаючи з 1986 року Товариство волинкарів ставить собі за мету залучити нових музикантів до гри на цьому інструменті, щоб не втратити історію волинки.

Цей день має на меті сприяти гендерній рівності та важливості представництва жінок у судовій системі
Цей день має на меті сприяти гендерній рівності та важливості представництва жінок у судовій системі

Щорічно 10 березня відзначається Міжнародний день жінок-суддів. Ця подія також відзначає внесок жінок-суддів та їхні зусилля у просуванні верховенства права та правосуддя в усьому світі. Міжнародна асоціація жінок-суддів (IAWJ) ініціювала цей день у 2009 році, щоб заохотити більше жінок продовжувати кар’єру в судовій системі та розв’язувати проблеми, з якими стикаються жінки-судді в багатьох країнах. Цей день підкреслює необхідність забезпечення рівних можливостей, навчання та підтримки для жінок-суддів.

Міжнародний день жінок-суддів є важливою подією, що дає можливість оцінити та дискутувати про прогрес, досягнутий у сфері гендерної рівності в судовій системі, і визначити проблеми, які ще залишаються. Це день визнання внеску жінок-суддів у просування прав людини, захист верховенства права та просування справедливості для всіх.

 

Маріо був створений Шіґеру Міямото, визнаним японським дизайнером відеоігор, також відомим за створення Donkey Kong, The Legend of Zelda та Starfox
Маріо був створений Шіґеру Міямото, визнаним японським дизайнером відеоігор, також відомим за створення Donkey Kong, The Legend of Zelda та Starfox

День Маріо, що відзначається 10 березня, - це химерне свято, присвячене культовому персонажу Nintendo, Маріо, який протягом десятиліть був основою культури відеоігор. У цей день фанати по всьому світу вшановують вусатого водопровідника, відомого своїми пригодами в Грибному королівстві.

День Маріо не був офіційно встановлений компанією Nintendo, але був підтриманий фанатами, які помітили, що "Mar10" нагадує "Маріо". Протягом багатьох років цей день неофіційно відзначався фанатами Super Mario, а з 2016 року Nintendo офіційно визнала і святкує його щорічно. Святкування включає в себе просування ігор Super Mario, проведення тематичних заходів, а також спеціальні пропозиції та знижки на ігри.

Маріо дебютував у 1981 році в аркадній грі "Donkey Kong", створеній легендарним японським дизайнером відеоігор Шіґеру Міямото. Відтоді Маріо став обличчям Nintendo, з’явившись у понад 200 іграх і ставши найбільш продаваною серією відеоігор усіх часів. Пригоди Маріо, разом з такими персонажами, як Луїджі, Принцеса Піч та Баузер, захопили гравців різного віку, зробивши його культурною іконою.

Хто народився 10 березня

10 березня 1940 р. - Карлос Рей Норріс, відомий як Чак Норріс - американський кіноактор і майстер бойових мистецтв, який здобув популярність виконанням головних ролей у бойовиках, а також ролі Корделла Уокера в телесеріалі "Крутий Уокер: Правосуддя по-техаски".

Чак Норріс
Чак Норріс

10 березня 1958 р. - Шерон Вонн Стоун - американська актриса, продюсер і колишня модель. Лауреат премій "Золотий глобус" та "Еммі", а також номінантка на премію "Оскар". Стоун здобула найбільшу популярність виконанням ролі у фільмі "Основний інстинкт".

Шерон Стоун
Шерон Стоун

10 березня 1971 р. - Джонатан Деніел Хемм - американський актор, найбільш відомий за роль Дона Дрейпера в серіалі "Божевільні".

Джон Хемм
Джон Хемм

10 березня 1984 р. - Олівія Джейн Коберн, відома як Олівія Уайлд - американська актриса, продюсер і режисер. У 2007 році Олівія зіграла одну з головних ролей у телесеріалі каналу NBC "Брати Доннеллі", а потім потрапила до основного акторського складу телесеріалу "Доктор Хаус".

Олівія Уайлд
Олівія Уайлд

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.