Клінічний випадок: чоловік прищепився від Covid-19 понад двісті разів і загримів у прокуратуру

Щеплення були куплені і зроблені в приватному порядку протягом 29 місяців.

Covid-19, вакцина, пацієнт, медицина, пандемія, SARS-CoV-2, дослідження, вчені
Пацієнт не тільки живий, але й цілком здоровий, повідомили медики.

Дивний випадок задокументовали в журналі The Lancet Infectious Diseases, коли чоловік з Німеччини, всупереч рекомендаціям лікарів, зробив 217 щеплень проти Covid-19. Щеплення були куплені і зроблені в приватному порядку протягом 29 місяців. BBC пише, що чоловік не зазнав жодних негативних наслідків.

Місцеві дослідники з кафедри мікробіології запросили пацієнта, аби дослідити стан його здоров'я. Той зі свого боку надав свіжі зразки крові та слини. Вчені також протестували деякі заморожені зразки його крові, які зберігалися протягом останніх років.

Прокурором міста Магдебург були зібрані докази щодо 130 уколів. Він розпочав розслідування за звинуваченням у шахрайстві, але в результаті воно зайшло в глухий кут, і жодних кримінальних звинувачень не було висунуто.

Медики - в шоці

Вчені побоювалися, що гіперстимуляція імунної системи повторними дозами могла призвести до виснаження певних клітин. Проте дослідники не знайшли жодних доказів цього у 62-річного чоловіка, як і підтверджень, що пацієнт хворів на Covid-19. Тим не менше, вчені не радять іншим повторювати такий досвід.

"Сучасні дослідження вказують на те, що вакцинація трьома дозами в поєднанні з регулярним поповненням вакцин для вразливих груп залишається найкращим підходом. Немає жодних ознак того, що потрібно більше вакцин", - йдеться на сайті університету, що проводив дослідження.

Вакцини проти Covid-19 зазвичай вводяться сезонно, але деякі люди з сильно ослабленою імунною системою можуть потребувати додаткового захисту в інший час. Їх можуть окремо викликати для додаткових щеплень, пояснили медики.

Яка побочка 

Вакцини проти коронавірусу можуть мати побічні ефекти. Найпоширеніший з них - біль у руці після ін'єкції, а такий, що зустрічається найбільш рідко - міокардит - запалення серцевого м'яза. 

Як працює вакцина

Вакцини на основі месенджерної рибонуклеїнової кислоти (мРНК) працюють, показуючи клітинам організму частину генетичного коду вірусу. Ці вакцини не можуть викликати інфекцію, але можуть навчити організм боротися з хворобою.

Після цього імунна система повинна розпізнавати вірус і знати, як боротися з ним, якщо зіткнеться з SARS-CoV-2 в реальному житті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube