Яке сьогодні, 3 червня, свято: День захисту від комах та День велосипедиста

Читать на русском

В цей день народилися українська співачка Ассія Ахат та український футболіст Сергій Ребров - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 3 червня

Читать на русском
колаж
А ще 3 червня День народження парашута та Всесвітній день сидру

В цей день народилися українська співачка Ассія Ахат та український футболіст Сергій Ребров - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 3 червня

У понеділок, 3 червня, православна церква шанує пам'ять святого мученика Лукіана БельгійськогоІменини сьогодні святкують Афанасій, Денис, Дмитро, Лук'ян, Михайло, Павло, Юліан.

3 червня - яке сьогодні церковне свято

У цей день люди спостерігають за вітром
У цей день люди спостерігають за вітром

Цього числа православна церква згадує святого мученика Лукіана Бельгійського. Лукіан жив у I столітті в Римі. До зустрічі з апостолом Петром він був язичником. Після смерті свого наставника Лукіан вирушив до Італії проповідувати Слово Боже. Там Папа Климент висвятив його на єпископа. Він заручився згодою святого Діонісія, члена ареопагу (вищого судилища в Афінах) і відправив Лукіана серед інших нести світло християнства на Захід.

Лукіан перебував у Бельгії, коли його наздогнав указ римського правителя Доміціана піддавати мукам і страті всіх, хто відмовляється здійснювати жертвопринесення. Доставлений на суд імператора, він сміливо сповідував віру в Ісуса Христа, за що його висікли батогом і обезголовили. Тієї ж миті над тілом розлилося небесне світло. Лукіан встав, узяв свою голову, дійшов до місця, обраного для поховання, і ліг там.

Якщо в Лук'янів день йшов дощ або гроза, або дув потужний вітер, то на городі цього дня наші предки не працювали. Вважалося, що негода в народне свято сьогодні, 3 червня, шкодить молодим посівам і позбавляє їх урожаю. 

3 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

Світове виробництво складає близько 100 мільйонів велосипедів на рік, в грошовому вираженні це індустрія на 45 мільярдів доларів
Світове виробництво складає близько 100 мільйонів велосипедів на рік, в грошовому вираженні це індустрія на 45 мільярдів доларів

Важко уявити сучасний світ без велосипедів - ми бачимо їх на асфальтованих вулицях великих міст і ґрунтових дорогах маленьких сіл, на бездоріжжі і олімпійських стадіонах. Досвід їзди на велосипеді мають майже всі і зазвичай з цим транспортним засобом пов’язані яскраві дитячі спогади, адже саме в дитинстві більшість з нас навчилися на ньому кататися. Велосипед є настільки універсальним, доступним та екологічно чистим людським помічником, що йому присвятили спеціальне свято - Всесвітній день велосипеда, який відзначається щорічно 3 червня. Встановлено цю подію у 2018 році рішенням  Генасамблеї ООН.

Велосипед в сучасному вигляді з’явився далеко не одразу і в його історії неможливо встановити одного автора - для створення цього простого, але ефективного транспортного засобу довелося докласти зусиль багатьом винахідникам. Існує думка, що ідея двоколісної машини була ще в Леонардо да Вінчі - це підтверджують ескізи, де зображено конструкцію, дуже схожу на велосипед. Проте інші дослідники вважають ці малюнки роботою учня геніального італійця - Джакомо Капротті або взагалі підробкою, створеною набагато пізніше. Як би там не було, конструкція з ескізів Леонардо очевидно не була втілена в життя, тому ще кілька століть єдиним засобом пересування для людей залишалися коні.

Свято має велике міжнародне значення. Популяризуючи пересування за допомогою велосипедів, ми можемо зберегти чистоту навколишнього середовища
Популяризуючи пересування за допомогою велосипедів, ми можемо зберегти чистоту навколишнього середовища

Щороку 3 червня у Європі відзначається День велосипедиста, який пов’язаний зі зростанням популярності велосипедів. Свято було запроваджене 12 квітня 2018 року ООН за пропозицією соціолога Лешека Сібільського. Документ підтримало 56 країн. Метою свята є підтримання культури їзди на велосипеді, адже це найбільш екологічний та дешевий варіант пересування.

Зараз європейці починають активно користуватися саме цим видом транспорту. За статистикою перше місце по частоті пересування на велосипедах займають Нідерланди, де понад 90% населення є велосипедистами. А у Великій Британії найчастіше заможні люди пересідають на велосипед. Натомість англійці з невеликим достатком надають перевагу приватній автівці або суспільному транспорту.

У Німеччині є місто Фрайбург, яке виділило цілий квартал для пересування тільки на велосипеді. Під’їжджаючи до кварталу, слід залишити машину у спеціальному гаражі та пересісти на двоколісний транспорт.

Зараз парашути використовуються у різних областях, наприклад, у якості спортивного спорядження або засобу десантування з повітря, також існують парашути для гальмування та для приземлення вантажу
Зараз парашути використовуються у різних областях, наприклад, у якості спортивного спорядження або засобу десантування з повітря, також існують парашути для гальмування та для приземлення вантажу

3 червня прийнято вважати Днем народження парашута. У цю дату було продемонстровано перший пристрій для повільного приземлення. 3 червня 1785 року французький винахідник Франсуа Бланшар показав Лондону розроблений ним парашут. На пристрої було успішно приземлено собаку. Через рік Бланшар знову повторив експеримент, але тепер у ньому брав участь баран.

Першим європейським добровольцем, який зробив стрибок із парашутом, виявився Андре-Жак Гарнерен. 22 жовтня 1797 року він м’яко приземлився, стрибнувши з висоти близько кілометра над французьким парком Монсо.

Теоретичну основу застосування парашутів підвів ще Леонардо да Вінчі наприкінці XV століття. Але відсутність необхідності у таких пристроях не дала ідеї розвинутися - просто не було звідки стрибати.

Після застосування засобу від комах ретельно вимийте руки з милом і водою, щоб уникнути випадкового проковтування продукту або торкання очей
Після застосування засобу від комах ретельно вимийте руки з милом і водою, щоб уникнути випадкового проковтування продукту або торкання очей

Щороку 3 червня відзначається День засобів захисту від комах, щоб привернути увагу до важливості використання засобів від комах для запобігання хворобам, спричиненим комахами. Цей день служить нагадуванням про те, що багато комах, таких як комарі та кліщі, можуть переносити такі хвороби, як вірус Західного Нілу, хвороба Лайма та вірус Зіка. Використання репелентів може зменшити ризик зараження цими хворобами та захистити від дискомфорту, спричиненого укусами комах.

День засобів захисту від комах також спрямований на навчання людей щодо вибору правильного типу засобу від комах і того, як його правильно застосовувати. Важливо вибрати репелент, який містить інгредієнти, ефективні проти конкретних видів комах, поширених у вашій місцевості. Правильно застосовуючи засіб від комах, люди можуть захистити себе від укусів комарів або кліщів під час перебування на свіжому повітрі, не завдаючи шкоди своєму здоров’ю та навколишньому середовищу.

Сидр, як і будь-який алкогольний напій, слід вживати відповідально і в помірних кількостях
Сидр, як і будь-який алкогольний напій, слід вживати відповідально і в помірних кількостях

Всесвітній день сидру відзначається 3 червня кожного року, щоб вшанувати історію та культуру приготування та вживання сидру в усьому світі. Сидр - це ферментований напій, виготовлений з яблук або інших фруктів, який споживають у багатьох країнах протягом століть. Цей день є нагодою відзначити різноманітність сидру та яблучних напоїв, які існують у всьому світі, а також пропагувати традиційність та екологічно чисті методи виробництва.

У Всесвітній день сидру організовуються такі заходи, як дегустації, фестивалі та поєднання страв, які висвітлюють різні сорти сидру. Цей день також спрямований на те, щоб розповісти людям про те, як виробляється сидр, про його культурне значення та заохотити людей спробувати нові смаки з різних регіонів світу. Всесвітній день сидру об’єднує людей через спільну любов до цього смачного напою.

Точне походження сидру невідоме, але вважається, що перші сидри були виготовлені в Європі. Перші згадки про зброджені яблучні напої датуються давніми часами, і є свідчення, що кельти в Британії виготовляли сидр ще в 55 році до нашої ери.

Хто народився 3 червня

3 червня 1965 р. - Ассія Ахат - українська співачка, скрипалька, музикантка. Заслужений артист України. Дискографія Асії Ахат складається із сольних концертних виступів у багатьох країнах світу, восьми альбомів і близько тридцяти окремих відео. Сингл Асії Ахат "If Only Tonight" став її першим хітом, який приніс їй всесвітню популярність.

Ассія Ахат
Ассія Ахат

3 червня 1974 р. - Сергій Станіславович Ребров - український футболіст, нападник і футбольний тренер та функціонер. Із 7 червня 2023 року - головний тренер збірної України. З 25 січня 2024 року - віцепрезидент Української асоціації футболу. Ближче до закінчення кар'єри футболіста більше грав на позиції атакувального півзахисника.

Сергій Станіславович Ребров
Сергій Станіславович Ребров

3 червня 1989 р. - Імоджен Путс - англійська актриса і фотомодель. Першу роль у кіно отримала у фільмі "V значить Вендетта" 2006 року. До цього 2004 року також зіграла епізодичну роль у телесеріалі "Катастрофа", а потім 2007 року знялася у фільмі Хуана Карлоса Фреснадільо "28 тижнів потому", у короткометражному фільмі "Бажання" та в байопіку "Любовні невдачі Джейн Остін".

Імоджен Путс
Імоджен Путс

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.