Киянка опинилася в Уельсі після повномасштабного вторгнення рф.
Українка, що переселилася до Великої Британії після повномасштабного вторгнення росії в Україну, відкрила старий міський паб на півдні Уельсу. Це допоможе дати поштовх тамтешній економіці, переконана місцева влада.
Владислава Крапивка залишила свій дім у Києві разом з молодшим сином після вторгнення Росії у 2022 році і взяла в оренду The Lamb у Ньюпорті. Паб "Ягня" у центрі міста закрився у 2023 році, але знов почав приймати відвідувачів, влаштувавши уїк-енд живої музики на честь свого 160-річчя.
Зараз українка керує реконструкцією будівлі, занесеної до списку пам'яток архітектури II ступеня. Його оренда коштувала майже 32 тисячі доларів. Кошти їй надали друзі. Жінка зізналася, що саме цю споруду помітила однією з перших, щойно приїхала до Ньюпорта.
"Мені подобається Ньюпорт (...) люди тут дуже привітні та усміхнені. Але центр міста виглядає занедбаним, я б хотіла змінити цю ситуацію. Тут багато людей, які чимало працюють, і їм потрібне місце, куди вони могли б прийти, скажімо, в невеликий паб, і отримати гарне обслуговування", - розповіла українка.
У The Lamb на Брідж-стріт будуть представлені крафтові елі, лагери, сидри та міцні алкогольні напої, вироблені в Уельсі та решті Великої Британії, а також продукція з України.
"Одна з горілок дійсно унікальна, я не буду її продавати, тому що завод, на якому вона була зроблена, знаходився на території, яка зазнала бомбардувань, тому завод більше не існує. У мене також є одна пляшка з Бахмута, де був завод, що робив ігристе вино, цього ігристого вина більше не існує", - розповіла Владислава Крапивка.
Після приїзду до Ньюпорта вона працювала асистентом вчителя в місцевій школі, а згодом - військовим перекладачем. Її батьки та двоє старших синів, які зараз є студентами, все ще живуть в Україні, і вона не бачила їх майже три роки.
"Щодня я перевіряю новини і розмовляю з родиною, вони намагаються мене заспокоїти. Все це дуже сумно. Британці - доброзичливі, і мають багато співчуття, але в той же час, ніхто не може зрозуміти до кінця, що саме відбувається в Україні", - поділилась враженнями жінка.
Сім'я Владислави мала паб в українській столиці. Жінка також розповіла, що бари в Україні "дуже відрізняються" від місцевих пабів у Великій Британії.
"У нас немає "завсідників", люди не дуже часто розмовляють з іншими за барною стійкою. Тут люди дійсно хочуть познайомитися з тобою, ви стаєте майже як сім'я", - поснила вона різницю.
Киянка зізнається, що їй "боляче" думати про те, що станеться, коли наступного року закінчиться її трирічна віза на постійне проживання, і додає, що для неї було "важливо" не розривати зв'язки з Україною.
Владислава розповіла, що після початку війни перестала будувати будь-які плани. Жінка зізналася - зрозуміла, що плани можуть зруйнуватися в будь-яку секунду і в будь-який момент.
"Я не маю жодної зайвої секунди, тому що будь-якої миті все може бути зруйновано. Сьогодні це досвід усіх українців. Потрібно просто жити новим днем, тому що, можливо, наступний день ніколи не настане. Коли я побачу двері можливостей, я їх відкрию. Якщо вони зачиняться, я піду до інших дверей", - підкреслила вона.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.