Музей і художня галерея Дорсета зібрали 17 000 фунтів стерлінгів на купівлю предметів, а доходи поділили між Белгрейвом і землевласником
Мисливець виявив рідкісні об'єкти після того, як його відокремили від групи і він заблукав. Чоловік знайшов рапірний меч, що належить до середнього бронзового століття. Крім рапіри, було знайдено наконечник сокири і декоративний браслет на руку, імовірно поховані як підношення.
60-річний Джон Белгроув відокремився від основної групи пошуковців у Великій Британії і попрямував на височину, щоб спробувати виявити їх, а замість цього знайшов те, що він назвав знахідкою всього життя, пише The Guardian. Його пристрій активувався, коли він йшов, а коли Джон почав копати землю, то виявив рапірний меч, що належить до середнього бронзового століття.
Рапіра завдовжки 61 см була навмисно розбита на три частини і зарита в землю. А незвично те, що рукоять, хоча й відлита з бронзи, мала форму, що імітує дерев'яну ручку. Раніше в Британії знаходили тільки дві подібні рапіри, але вони були неповними.
Белгроув, пенсійний консультант із Перлі, графство Суррей, зробив свою знахідку в селі Сталбрідж, недалеко від Шерборна, Дорсет, 2020 року. Він заплатив 20 фунтів за участь у мітингу на приватних сільськогосподарських угіддях, але відокремився від групи.
"Там була група з 40-50 детекторів, і вони вже обшукували землю раніше, але вони були схвильовані, тому що для мітингу було відкрито нову землю", - розповів Джон. "Я йшов за ними і нікого там не знав. Якимось чином я залишився позаду і заблукав, тому я пішов на пагорб у полі, і саме тоді я отримав сильний сигнал про цю знахідку всього життя".
Як додав мисливець-любитель, йому було ясно, що там був метал, але він думав, що це просто стара банка або щось на кшталт цього. Чоловік викопав приблизно вісім дюймів і знайшов предмет дивної форми, заліплений у глині.
"Тоді я не знав, що це було, але це виявилася міцна рукоять меча, винятковий предмет", - поділився Белгроув.
Потім Джон Белгроув знайшов дві зламані частини леза, а також головку сокири та браслет.
"Коли я побачив наконечник сокири, я зрозумів, що це скарб бронзового століття. У мене паморочилося в голові. Лезо меча все ще було гострим. На думку Британського музею, він був навмисно зламаний і закопаний у землю як частина ритуального поховання і підношення", - сказав чоловік.
А за словами Елізабет Селбі, директора колекцій Дорсетського музею, цей скарб неймовірно особливий. Меч-рапіра справді незвичайний через лите бронзове руків'я. Прикраса браслета також була вельми незвичайною.
"Насправді не існує подібних предметів, таких як рапіра, тому можливість купувати ці предмети дуже важлива для нас. Подібні знахідки розповідають нам про те, як люди подорожували, зустрічалися й обмінювалися ідеями з іншими людьми на континенті за століття до римського вторгнення", - додала Селбі. "Там існувала фермерська спільнота, і ці люди накопичили достатньо багатства, щоб мати можливість обмінювати предмети, зроблені іншими".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.