Усі п'ють модний магній: чи може таблетка справді підняти настрій

Читать на русском

Магній може зменшити симптоми депресії або тривоги у деяких людей.

Читать на русском
пигулка, магній
Очикування дива від результату може і зашкодити.

Магній може зменшити симптоми депресії або тривоги у деяких людей.

У що тільки не вірили люди, сподіваючись однією чарівною пігулкою вилікувати різні недуги: минула мода на вітаміни В і С, ще міцна віра в силу D3, наразі настав час слави магнію. Новий фаворит має всі шанси затриматися довше, оскільки без магнію організм дійсно не може функціонувати, і цей мінерал має велику зону відповідальності в роботі мозку, повідомляє The Guardian.

До того ж, є докази, що магній може зменшити симптоми депресії або тривоги у деяких людей.

Плюс 200 мг на день - і настрій покращився

Оптимальна кількість магнію може відрізнятись залежно від фізичного стану людини та інших факторів. Зазвичай денна рекомендована доза магнію для дорослих становить близько 400-420 мг для чоловіків і 310-320 мг для жінок.

Однак при тривожних станах, стресі або депресії краще збільшувати цю дозу. Деякі дослідження вказують на те, що додаткові 200-400 мг магнію на день можуть мати сприятливий вплив на настрій та зниження рівня тривоги.

Дослідження Луїзи Дай, професора школи харчової науки та харчування Університету Лідса, показали, що збільшення дозування магнію при легких та помірних симптомах депресії дало гарні результати.

Заспокійлива дія магнію базується на його впливі на біохімічні процеси в організмі. Наприклад:

  • допомагає контролювати рівень нейромедіатора глутамату, що відіграє ключову роль у збудженні нервових клітин. Його надлишок може призвести до надмірної стимуляції мозку, що пов'язане з тривогою та стресом. Магній допомагає запобігти цьому надлишку,
  • бере участь у створенні ферментів, що виробляють серотонін та мелатонін. Серотонін - регулятор настрою, а мелатонін управляє циклами сну та неспання,
  • регулює важливий білок BDNF, який впливає на нейрональну пластичність, навчання та пам'ять, що важливо для нормальної функції мозку.

Без лікаря – не починати!

Наукові дослідження продовжуються, і остаточно магній поки що не визнаний панацеєю від занепокоєння та тривожності. Вчені ще не розуміють, яке дозування потрібне для покращення стану? Як магній діє на тлі інших ліків та терапії? Кому він ефективніше допомагає: тим, хто споживає його і так достатньо чи людям із дефіцитом?

Саме тому потрібно не піддаватися спокусі кинути пити пігулки та перейти на натуральний метод лікування. Вчені попереджають: перед початком прийому будь-яких нових добавок, особливо перед припиненням прийому інших ліків, потрібно проконсультуватися з лікарем. І в жодному разі не скасовувати самостійно прийом антидепресантів на користь магнію, щоб не відкотитися в прогресі лікування далеко назад.

Зате можна самостійно та безпечно перевірити, як на вас впливає магній, збільшивши його кількість у своєму раціоні. Нейробіолог-дієтолог із Американського університету Кеті Холтон пропонує більше використовувати продуктів, багатих на магній: насіння, горіхи, лосось, цілісні зерна, картоплю, боби, зелені листові овочі, наприклад, шпинат та мангольд, а також авокадо та банан.

Продукти, багаті на магній, теж покращують настрій.
Продукти, багаті на магній, теж покращують настрій.

Не тисніть на психіку магнієм

Коли навколо агресивно нав'язується чудодійний ефект цієї добавки, стан людей із психічними захворюваннями лише посилюється, вважає філософ психіатрії Джейк Джексон. Суперечки навколо ефективності магнію, природне бажання випробувати його на собі, нав'язливі думки, що засіб порятунку є, а я ним досі не скористався – все це посилює занепокоєння пацієнтів. І в обіцянці дива є потенційна шкода для людей із психічними захворюваннями.

Вчені наполягають: магній - не диво-пігулка, здатна вирішити всі проблеми. Його треба розглядати як один із інструментів у великому арсеналі засобів проти депресії та тривожності. Нормальне функціонування психіки може порушувати безліч дефіцитів, не тільки брак магнію. Тому сподіватися тільки на цю добавку точно не варто. До того ж дослідження показали, що і підходить вона не для всіх.

А ось отримання більшої кількості магнію з їжі може змусити більшість людей відчути себе краще, так що це варто спробувати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.