Негарна хвороба: курячу шкіру не можна вилікувати, але її можна здихатися

Читать на русском

Волосяний кератоз зачіпає до 70% підлітків та близько 40% дорослих

Читать на русском
шкіра кератоз шкірні хвороби
Найчастіше крихітні шишечки з'являються на руках, але трапляються і на обличчі

Волосяний кератоз зачіпає до 70% підлітків та близько 40% дорослих

Так звана куряча шкіра настільки поширена серед людей, що її навіть стали вважати нормальним варіантом людської шкіри. Хоча, звісно, ​​зовнішня непривабливість, що нагадує пухирчасті та шорсткі курячі ноги, мало схожа на нормальну. А те, що наші бабусі колись діагностували як “ти погано користуєшся мочалкою”, насправді є волосяним кератозом. Дерматологічним станом, через який проходить більшість дітей - як би ти їх не мив, і який не дає спокою достатній кількості дорослих, повідомляє IFLScience.

Потерпіть до 30 років

Усі, хто пройшов через “курячу шкіру”, і кого вона щасливим чином залишила сама, знають неприємне відчуття наждачки, усіяної маленькими горбками різних кольорів. Залежно від відтінку шкіри вони можуть бути безбарвними, рожевими, червоними та світло-коричньовими. Улюблені зони - руки, плечі, стегна, сідниці і, на жаль, навіть обличчя.

Крім непривабливого зовнішнього вигляду куряча шкіра дошкуляє людині свербінням, яке найчастіше посилюється взимку, коли шкіра закрита одягом і не дихає, а опалювальні прилади сушать повітря. Може інтенсивно свербіти від механічного впливу, наприклад, тертя від одягу або ременя сумки. Або від хімічних компонентів у складі косметики для тіла.

Погана новина у тому, що у волосяний кератоз не можна ані запобігти, ані вилікувати. Хороша - він не заразний і найчастіше після 30 років проходить сам собою.

Зволожуючими засобами при кератозі потрібно користуватися частіше, ніж милом.
Зволожуючими засобами при кератозі потрібно користуватися частіше, ніж милом.

Фактори ризику - суха шкіра та шорсткі батьки

А ось питання, звідки береться куряча шкіра, має не повну відповідь. Відомо, що кератоз викликаний накопиченням кератину - твердого білка, який захищає шкіру від шкідливих речовин та інфекцій. Кератин блокує відкриття волосяних фолікулів, викликаючи появу грубих та нерівних ділянок шкіри. Але чому він накопичується у багатьох людей – невідомо.

Дерматологи припускають, що факторів ризику може бути кілька, і найголовніший - спадковість, тобто у шорстких у дитинстві батьків діти, швидше за все, теж носитимуть курячу шкіру.

Крім того, до кератозу схильні люди з сухою шкірою та деякими шкірними хворобами на кшталт атопічної екземи чи іхтіозу.

Сприяють розвитку курячої шкіри астма та надмірна вага.

Оскільки способів позбавитися кератозу немає, все, що залишається - намагатися полегшити, точніше, пом'якшити шкіру. Тому обов'язкова умова – використання зволожуючих засобів, що містять сечовину чи молочну кислоту.

Якщо вдалося зменшити шишки, можна підключати відлущувальні засоби. Тільки після них важливо не забувати наносити сонцезахисний крем.

Достатньо вологи має надходити і зсередини, тому куряча шкіра вимагає пити багато води. І добре б дотримуватися деяких запобіжних заходів: уникати агресивних миючих і косметичних засобів для тіла і тривалого впливу гарячої води.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.