Волосяний кератоз зачіпає до 70% підлітків та близько 40% дорослих
Так звана куряча шкіра настільки поширена серед людей, що її навіть стали вважати нормальним варіантом людської шкіри. Хоча, звісно, зовнішня непривабливість, що нагадує пухирчасті та шорсткі курячі ноги, мало схожа на нормальну. А те, що наші бабусі колись діагностували як “ти погано користуєшся мочалкою”, насправді є волосяним кератозом. Дерматологічним станом, через який проходить більшість дітей - як би ти їх не мив, і який не дає спокою достатній кількості дорослих, повідомляє IFLScience.
Усі, хто пройшов через “курячу шкіру”, і кого вона щасливим чином залишила сама, знають неприємне відчуття наждачки, усіяної маленькими горбками різних кольорів. Залежно від відтінку шкіри вони можуть бути безбарвними, рожевими, червоними та світло-коричньовими. Улюблені зони - руки, плечі, стегна, сідниці і, на жаль, навіть обличчя.
Крім непривабливого зовнішнього вигляду куряча шкіра дошкуляє людині свербінням, яке найчастіше посилюється взимку, коли шкіра закрита одягом і не дихає, а опалювальні прилади сушать повітря. Може інтенсивно свербіти від механічного впливу, наприклад, тертя від одягу або ременя сумки. Або від хімічних компонентів у складі косметики для тіла.
Погана новина у тому, що у волосяний кератоз не можна ані запобігти, ані вилікувати. Хороша - він не заразний і найчастіше після 30 років проходить сам собою.
А ось питання, звідки береться куряча шкіра, має не повну відповідь. Відомо, що кератоз викликаний накопиченням кератину - твердого білка, який захищає шкіру від шкідливих речовин та інфекцій. Кератин блокує відкриття волосяних фолікулів, викликаючи появу грубих та нерівних ділянок шкіри. Але чому він накопичується у багатьох людей – невідомо.
Дерматологи припускають, що факторів ризику може бути кілька, і найголовніший - спадковість, тобто у шорстких у дитинстві батьків діти, швидше за все, теж носитимуть курячу шкіру.
Крім того, до кератозу схильні люди з сухою шкірою та деякими шкірними хворобами на кшталт атопічної екземи чи іхтіозу.
Сприяють розвитку курячої шкіри астма та надмірна вага.
Оскільки способів позбавитися кератозу немає, все, що залишається - намагатися полегшити, точніше, пом'якшити шкіру. Тому обов'язкова умова – використання зволожуючих засобів, що містять сечовину чи молочну кислоту.
Якщо вдалося зменшити шишки, можна підключати відлущувальні засоби. Тільки після них важливо не забувати наносити сонцезахисний крем.
Достатньо вологи має надходити і зсередини, тому куряча шкіра вимагає пити багато води. І добре б дотримуватися деяких запобіжних заходів: уникати агресивних миючих і косметичних засобів для тіла і тривалого впливу гарячої води.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.