Навіть найкорисніший салат, з'їдений пізно ввечері, здатний забезпечити неспокійну ніч
У сезон молодих овочів і фруктів, у цей чарівний проміжок часу, коли можна їсти і худнути, популярним варіантом вечері стає салат. Готується швидко, користі – вагон, оскільки в одній тарілці вітаміни, мінерали та відсутність ризику "навечеряти" зайвий кілограм ваги. Тому здається, що можна з'їсти скільки завгодно, коли заманеться і чого душа забажає. Але саме розмір порції, час вечері та інгредієнти салата можуть призвести до того, що доведеться всю ніч рахувати баранів і мучитися питанням, хто винен - повний місяць, магнітні бурі чи новий матрац? А винуватець безсоння перебуватиме всередині несплячого організму, і це той самий таз салату, із задоволенням з'їдений о 21.30.
Звичайно, не всі люди однаково реагують на сирі овочі та фрукти перед сном. Але навіть якщо вони не заважають спати, часу фруктово-овочевої вечері та її обсягу все-таки краще дотримуватися. Дієтологи радять їсти сирі овочі, зелень і фрукти за 2-3 години до сну, оскільки перетравлюються вони не швидко, і організму потрібен час на цю роботу.
Що стосується обсягу порції, попри те, що це справа індивідуальна, орієнтуватися можна на руки - достатньо того обсягу, який міститься у дві складені разом відкриті долоні.
Що стосується сирих овочів та фруктів, деякі з них можуть порушувати сон через підвищений вміст клітковини, фруктози, кислоти та стимулюючих речовин.
Не можна скидати з рахунків й індивідуальні реакції, особливо це стосується людей з алергією чи харчовою непереносимістю.
Для багатьох людей важко перетравлюваними є продукти, у яких багато клітковини. І особливо помітно це ввечері, коли система травлення працює в уповільненому темпі, а клітковина починає її стимулювати. Результатом стає дискомфорт, здуття чи просто неможливість заснути.
Де багато клітковини:
Другий фактор ризику - високий вміст фруктози, яка може викликати стрибки цукру в крові, що заважає засипанню та порушує якість сну.
Де багато фруктози:
Третій чинник - кислоти, які дратують шлунок, особливо у людей, які мають проблеми із травленням, і викликають печію, яка заважає сну.
Де багато кислот:
Четвертий чинник - стимулюючі речовини, що містяться в овочах та фруктах, які тонізують нервову систему та заважають засипати. Крім того, вони можуть призвести до стрибків енергії, що ускладнює розслаблення, а також збільшує частоту серцевих скорочень, і це ніяк не сприяє сну.
Де багато стимуляторів:
Зрештою, є овочі, які стимулюють рух кишківника та секрецію травних соків. До них належать: всі капустяні, зелені листяні овочі, селера, імбир, часник, перець чилі.
До речі, для кращого травлення овочів увечері дієтологи радять додавати до салату білок - це можуть бути горіхи чи сир фета.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.