Правильна кількість їжі в тарілці не дозволить переїдати, зате без зусиль зможе контролювати вагу
Якщо в прискореній підготовці до літа фігури, що розпливлася, важко перейти з булочок на зелень і відмовитися від улюбленої їжі, розрахунок порцій може виявитися ефективним інструментом зниження ваги.
При цьому зовсім не обов'язково рахувати калорії, зважувати, читати інформацію про порції на упаковці - всю їжу можна оцінювати візуально. Це буде корисно не тільки для фігури, але й для планування раціону, контролю над їжею поза домом та більш усвідомленого харчування.
Отже, як визначити на око розмір порцій для основних продуктів?
Якщо це філе курки чи індички, то оптимальний розмір порції дорівнює середньому смартфону. Якщо йдеться про червоне м'ясо, орієнтир - стандартний шматок мила. Ні, не упаковка із 4 або 8 брусків, а самотній і самостійний шматок. Або тильна сторона долоні, але без пальців. Це правило діє і для риби.
Якщо готова макаронна порція - це кулак, то крупи у сирому вигляді мають поміщатись на долоню. Інший метод візуалізації - тенісний м'яч, що у випадку з кашами дорівнює одній порції.
Продукт, звісно, корисний, але дуже калорійний. Тому представляємо порцію як вказівний та середній палець разом. В середньому, денна норма – близько 50 гр, у випадку з молодими та не жирними сирами її можна збільшити до 70 гр.
Тут слід звертати увагу на жирність і калорійність, але середня денна порція - одна склянка.
Для вершкового денна порція – одна чайна ложка або верхня фаланга великого пальця руки.
Що ж до рослинних, навіть якщо це корисна оливкова холодного віджиму чи лляна, добова норма - 1-2 столові ложки.
Підступні продукти, з дозуванням яких ніхто зазвичай не знає меж, бо смачно і, безумовно, корисно. Але велика кількість калорій і жирів у них визначають денну порцію всього в 30 гр або ¼ склянки. Інакше кажучи, це жменя, що помістилася у закриту долоню.
Краще б їх не було зовсім, але якщо відмовитися неможливо, їхній максимум на день - два гральні кубики.
Тут порційність можна порушувати без зазріння совісті, але, на жаль, мало хто перевиконує цей план. Для збалансованого харчування ми маємо з'їдати щодня мінімум 2-3 порції овочів. Сюди входять крохмалисті овочі на кшталт картоплі, батату, кукурудзи, гороху, бобів - їхня порція становить один коренеплід або ½ склянки. До некрохмалистих відносяться листові овочі, солодкий перець, огірки та помідори, броколі, цвітна капуста, цибуля та часник. Одна порція таких овочів – це долоня з гіркою.
З цього списку можна окремо відзначити листову зелень, яку дієтологи радять їсти якомога більше. Денна порція може становити щонайменше дві відкриті долоні.
На добу рекомендується з'їдати 4-5 порцій, одна дорівнює кулаку чи тенісному м'ячу, якщо говорити про яблука, груші, сливи, персики. Або ж тому, що міститься в долоні, якщо йдеться про ягоди. І добре, щоб це був не один вид фруктів, а кілька різних.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини Підписатися на канал у Viber можна тут.