Для уникнення проблем доведеться розлюбити червоне м'ясо і забути про газування
Від стану головного органу нашої системи травлення залежить загальне здоров'я та навіть настрій. Адже кишківник - це і робота імунної системи, і регуляція водного балансу, і надходження поживних речовин, і психічне здоров'я.
Здорова мікрофлора кишківника захищає від хвороби Альцгеймера та інших форм деменції, від раку та ожиріння. І все, що для цього потрібно – їсти те, що любить кишківник та обмежити продукти, від яких він запалюється.
Викликаючи порушення у мікрофлорі кишківника, "запальна" їжа призводить до розладів травлення, зокрема, до поширеного синдрому подразненого кишківника, якого непросто позбутися.
Про те, що мікрофлора кишківника розбалансована внаслідок неправильного харчування, організм повідомляє найрізноманітнішими неприємними симптомами. Це печія, акне або висип на шкірі, закреп або діарея, або те й інше, здуття та метеоризм, проблеми із травленням, а, можливо, і з сечовипусканням, хронічна втома та тривожність.
З огляду на те, що деяка їжа та напої посилюють зростання шкідливих кишкових бактерій, виділяють сім груп продуктів-шкідників.
За рівнем шкоди, що завдається кишківнику, рівних їм немає, тільки до цих пір не ясно, що з цієї двійки гірше. Харчування з надлишком цукру не тільки змінює склад мікрофлори кишківника, а й робить його проникним, запаленим, збільшує ризик розвитку жирової хвороби печінки.
Сахаровмісні напої, зокрема все газування та соки, плодять шкідливі бактерії, порушують баланс мікрофлори в кишківнику і роблять його дірявим. А вживання більше одного цукрозміщуючого газованого напою на день у рази збільшує ризик смертності від хвороб органів травлення.
І це дивно, тому що якщо кишківник ненавидить цукор, виходить, що підсолоджувачі – це те, що потрібно. Але ні, вони також одним із головних винуватців поганого здоров'я кишківника.
Ціла низка підсолоджувачів проходять через організм неперетравленими, отже, можуть негативно впливати на мікрофлору кишківника. Результати деяких досліджень пов'язують споживання штучних підсолоджувачів із численними негативними наслідками, включаючи негативну зміну активності мікрофлори кишківника.
Поширені штучні підсолоджувачі – це стевія, аспартам, сукралоза, сахарин, ацесульфам.
До речі, торік Всесвітня організація охорони здоров'я віднесла штучний підсолоджувач аспартам до можливо канцерогенних для людини. Отже, всі так звані дієтичні газування насправді зовсім не дієтичні.
Вживання більшої кількості алкоголю шкодить мікрофлорі кишківника, змінюючи її склад та баланс, дратує слизову оболонку, призводячи до запалень та пошкодження тканин кишківника. Підвищує його проникність, що дозволяє токсинам та бактеріям проходити крізь стінки кишківника та потрапляти у кров. Цей стан, відомий як "протікання кишківника", може призвести до запалення, алергічних реакцій та інших неприємностей.
Її головна особливість – насичений жир - тяжко впливає на кишківник та викликає його запалення. А канцерогени, що утворюються при жарінні, збільшують ризик розвитку раку кишківника. Високі температури приготування їжі можуть пошкоджувати слизову оболонку, що приводить до подразнення, запалення і навіть виразок. Нарешті, жаріння їжі призводить до втрати поживних речовин, вітамінів та антиоксидантів, а це порушує баланс мікрофлори кишківника.
Вірні ознаки руйнівної роботи смаженої їжі - діарея, гази, біль у животі.
Ще один небезпечний ворог кишківника, який погано впливає на його здоров'я. Коли мікроби кишківника харчуються червоним м'ясом, вони вивільняють фермент, який може призвести до запалення. Крім того, у м'ясі багато L-карнітину, що змінює мікрофлору кишківника та збільшує ризик інфарктів та інсультів.
У цілому, харчування, у якому багато червоного м'яса, пов'язано з раком товстої кишки та серцево-судинними захворюваннями.
Що стосується безпосередньо кишківника, така їжа знижує кількість корисних бактерій у ньому, зате збільшує наявність тих, що можуть зашкодити слизовій оболонці та викликати запалення.
Дієтологи радять вживати не більше однієї-двох порцій червоного м'яса на тиждень, загалом трохи більше 200 гр. Для людей із захворюваннями серця або високим холестерином ця тижнева норма має бути вдвічі меншою.
Високий рівень натрію в закусках, консервах, паштетах, снеках призводить до затримки води в організмі, що спричиняє здуття.
Надмірне споживання солі може змінити склад та баланс мікрофлори кишківника, а це призводить до дисбактеріозу, від якого один крок до порушення травлення та імунної функції організму.
Велика кількість солоної їжі збільшує ризик розвитку різних захворювань кишківника – хвороба Крона, виразковий коліт, виразки та рак кишківника.
А дисбактеріоз, викликаний дієтою із високим вмістом натрію, сприяє розвитку гіпертонії,
Бекон, шинка, паштет та ковбаса, консервовані овочі, тістечка та печиво, перероблене м'ясо, газовані напої - це багато солі, цукру, добавок, консервантів та ароматизаторів. А значить, запалення слизової оболонки кишківника, порушення мікрофлори, дисбактеріоз, нестача харчових волокон, важливих для харчування корисних бактерій. Зрештою, брак поживних речовин, яких у оброблених продуктах практично немає.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини Підписатися на канал у Viber можна тут.