Винайдений 125 років тому ветеринарний засіб став популярним косметичним продуктом
У гонитві за красою та молодістю всі способи годяться, і щоб отримати ідеальну шкіру, люди готові на все - навіть запозичити доглядові засоби у тварин. Кінські бальзами та шампуні вже освоєні, чому б не взятися за корів? І, як водиться, TikTok нам на допомогу, адже саме тут Bag Balm - суміш вазеліну та ланоліну знайшла друге, абсолютно людське життя. А зелена баночка з бальзамом надійно зайняла своє місце у сумочках красунь по всьому світу, повідомляє The New York Times.
Навряд чи на це розраховував 1899 року господар молочної ферми Джон Норрсі, коли купував права на формулу бальзаму, щоб врятувати своїх корів. В умовах довгих та суворих вермонтських зим потрібно було захистити ніжну шкіру сосків, і ця жирна суміш стала справжнім порятунком.
На квадратній зеленій банці, яка з того часу не змінилася, спосіб застосування був вказаний як "за годину до нічної доїння і відразу після ранкового". І уточнення - лише для ветеринарного використання.
Але вже до 60-х років XX століття реклама бальзаму дозволяла використовувати його при порізах, опіках та тріщинах і для людей. Хоча люди і самі розширили сфери застосування Bag Balm, причому стосувалося це не лише шкіри. Під час війни у В'єтнамі бальзамом змащували гаубиці, тепер використовують для ремонту автомобілів та змащування скрипучих пружин.
Але й догляд за шкірою нікуди не подівся: бальзам застосовують при сонячних опіках, попрілості, прищах, подразненнях, пролежнях, для догляду за кутикулами нігтів.
Після того, як Bag Balm став популярним у TikTok, молоді красуні називають його найкращим засобом для сухої шкіри обличчя та губ та обов'язковим елементом вечірнього догляду - нанесений на ніч бальзам міцно утримує вологу у шкірі.
Але й раніше, до епохи соцмереж, ним користувалися навіть знаменитості. 1999 року канадська зірка кантрі-музики Шанайа Твен, яка була на піку слави, повідомила в інтерв'ю, що бальзам рятує її під час тривалих перельотів, коли шкіра дуже сохне. А секс-символ 70-х актриса Ракель Велч, яка зберегла до кінця життя прекрасну шкіру, завжди наносила його перед сном.
Загалом, Bag Balm остаточно повернулася до людей - компанія випустила зволожуючий крем для губ, гель для душу з ефектом відлущення, мило, а класичний бальзам стала продавати не тільки у звичайних баночках по 340 г, а й у "похідних" маленьких тюбиках по 30 г.
Але при цьому й не зовсім відвернулася від корів, адже 10% продажів досі припадає на фермерів, які користуються бальзамом, так би мовити, у спадок - з покоління до покоління. І люди, які вирощують корів, як і раніше взимку мажуть їм вим'я, захищаючи від обмороження, влітку – хвіст, щоб заспокоїти шкіру після укусів комах.
За часів барвників та ароматизаторів бальзам цінують за натуральність, адже у його складі лише вазелін, ланолін, парафін, вода та антисептик гідроксихінолінсульфат. Усі інгредієнти нагріваються до рідкого стану, змішуються – і готово. Розлита по банкам суміш твердне, перетворюючись на маслянисту пасту. Тобто процес виробництва дуже простий, і це впливає на демократичність ціни – класична банка у США коштує 11 доларів, в Україні – 800-1000 гривень.
У відгуках люди пишуть, що бальзам, якого вистачає приблизно на пів року, годиться для сухої шкіри рук, п'ят, ліктів, рятує взимку, коли шкіра сильно пересихає, допомагає при шкірному свербіні. І майже всі відзначають неприємний запах, схожий на машинне масло чи скипидар. У цьому, до речі, винен ланолін – віск, що виділяється сальними залозами овець, які, в принципі, пахнуть специфічно.
@alixearle All skin is beautiful #accutane ♬ original sound - Alix Earle
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.