Усі безоплатні медичні процедури, аналізи та права пацієнта тепер доступні у смартфоні

Читать на русском

НСЗУ оновила Гід для пацієнтів на 2024 рік

Читать на русском
Усі безоплатні медичні процедури, аналізи та права пацієнта тепер доступні у смартфоні
Медичні гарантії для пацієнтів: від аналізів до реабілатації

НСЗУ оновила Гід для пацієнтів на 2024 рік

Необізнаність в рази підвищує ризик бути обдуреним, тож краще мати інформацію, на що можуть розраховувати пацієнти в лікарнях та що забезпечує Програма медичних гарантій. Чи можна зробити КТ і МРТ безоплатно? Які аналізи покриває Програма медичних гарантій? Що робити, якщо в лікарні просять заплатити за ліки чи операцію? Які послуги можна отримати у лікаря первинної медичної допомоги? Що входить до безоплатних послуг для породіль? Які послуги не входять у Програму медичних гарантій та є платними в закладах охорони здоров’я? Що входить до переліку послуг у стаціонарі? 

На ці ті інші важливі для пацієнтів питання є відповіді у оновленому Гіді по Програмі медичних гарантій на 2024 рік, повідомляє преслужба НСЗУ. За допомогою Інформатора пропонуємо розглянути найпопулярніші види безоплатних медичних послуг. А завантажити весь посібник можна за посиланням.

Первинна медична допомога

За наявності укладеної декларації із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром пацієнт може зробити низку безоплатних досліджень. Пацієнти мають право звертатися до свого сімейного лікаря стільки, скільки потрібно за станом здоров’я. Проте пацієнти не можуть вимагати від лікаря направлення на обстеження на власний розсуд. Лікар призначить певне обстеження, якщо бачить у цьому необхідність, відповідно до стану здоров’я.

Детальніше можна ознайомитись тут.

Екстрена медична допомога

Пацієнтам для отримання послуг за цим пакетом не потрібно жодних направлень. Також послуги з екстреної медичної допомоги можуть отримувати всі пацієнти, незалежно від наявності декларації з лікарем, від місця реєстрації чи проживання.

Докладніше можна ознайомитись тут.

Амбулаторна допомога

Сюди входить профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах. Послуги за цим пакетом надаються за направленням сімейного або будь-якого іншого лікуючого лікаря, який визначив необхідність обстеження чи консультації іншого фахівця.

Докладніше можна ознайомитись тут.

Для отримання екстреної допомоги не потрібні ані направлення, ані реєстрація.
Для отримання екстреної допомоги не потрібні ані направлення, ані реєстрація.

Стоматологічна допомога

Ургентна, тобто невідкладна, стоматологічна допомога надається безоплатно в рамках цього пакету як дітям, так і дорослим, а планова, крім ортодонтичних процедур та протезування - лише дітям до 18 років. 

Докладніше можна ознайомитись тут.

Ведення вагітності в амбулаторних умовах

Послуги за цим пакетом можна отримати як за направленням сімейного або будь-якого іншого лікуючого лікаря, так і без нього. Тобто, по самозверненню до акушера-гінеколога, але за умови наявності декларації про вибір лікаря первинної медичної допомоги (ПМД).

За умови відсутності декларації послуги за цим напрямом надаються в рамках пакету “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.

Докладніше можна ознайомитись тут.

Дослідження для ранньої діагностики новоутворень

Безоплатно проводяться за умови наявності направлення лікаря ПМД або будь-якого іншого лікуючого лікаря. Але за віковим критерієм, після 40 та 50 років.

Пацієнтам, які не відповідають критеріям за віком, але мають направлення від лікаря, такі послуги також надаються безоплатно, за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”.

Рання діагностика онкології входить до Програми медичних гарантій.
Рання діагностика онкології входить до Програми медичних гарантій.

Докладніше можна ознайомитись тут.

Пріоритетні пакети

У Програмі медичних гарантій є декілька пакетів, які охоплюють окремі стани та діагнози і є пріоритетними. Це лікування інсультів, інфарктів, допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та медична допомога при пологах. За цими пакетами НСЗУ сплачує за підвищеними тарифами.

Докладніше можна ознайомитись тут.

Щодо ліків, які закуповуються МОЗ, для надання допомоги при таких станах, їх можна переглянути тут.

Подивитися список ліків з Національного переліку основних лікарських засобів можна за посиланням.

Які ще послуги сплачує держава?

  • Неонатальний скринінг.
  • Лікування безпліддя.
  • Послуги з онкологічної допомоги.
  • Туберкульоз - діагностика та лікування дорослих. та дітей на первинному рівні медичної допомоги, у стаціонарах та в амбулаторних умовах.
  • ВІЛ та підозра на ВІЛ - діагностика, лікування та супровід.
  • Лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів.
  • Психіатрична допомога - на первинному рівні медичної допомоги, у стаціонарах та мобільними бригадами.
  • Медична реабілітація.
  • Паліативна допомога - стаціонарна та мобільна.
  • Трансплантація.
  • Програма “Доступні ліки”.
Паліативна допомога сплачується державою.
Паліативна допомога сплачується державою.

Куди скаржитися, якщо порушують ваші права?

Кожна лікарня, що уклала договір із НСЗУ, отримує гроші від держави за діагностику та лікування. Пацієнт не повинен за це платити повторно. Тож, якщо вимагають гроші за обстеження, ліки, операцію або перебування в лікарні, що передбачено Програмою медгарантій,треба діяти так:

  • звернутися до керівника лікарні і написати скаргу на його ім’я про порушення з боку лікаря,
  • написати скаргу до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті або регіоні,
  • подати скаргу через форму на сайті НСЗУ http://surl.li/cfabt
  • зателефонувати за безоплатним номером 16-77 і подати скаргу телефоном.

Які послуги не сплачує держава?

Перелік платних послуг та тарифи на них має бути представлено у закладі, аби пацієнти мали змогу з ним ознайомитися. Оплата здійснюється виключно у вигляді офіційних платежів через касу.

Це може бути:

  1. Послуги, по які пацієнт звернувся без направлення. Крім звернення до лікаря ПМД, з яким укладено декларацію, а також гінеколога, стоматолога, психіатра, нарколога, фтизіатра, педіатра. Також без направлення можна звернутись до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом. 
  2. Медичні огляди для отримання виїзної візи. Періодичні профілактичні медичні огляди та профілактичні медогляди при прийнятті на роботу та для отримання посвідчення водія транспортних засобів. Крім випадків, коли медичні огляди проводяться за направленнями органів державної служби зайнятості. Медогляди для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї.
  3. Зубне протезування. 
  4. Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров'я дорослого населення. 
  5. Перебування у стаціонарі батьків у зв'язку з доглядом за дітьми віком понад 6 років, якщо це не зумовлено станом хворої дитини. 
  6. Покращені умови перебування у закладі, особиста палата, вибір лікаря під час ведення пологів та інші додаткові послуги.

Можливо вы пропустили...

Посилення мобілізації у Києві! Блокпостів, повісток та перевірок автівок буде більше

У столиці можуть з'явитися нові блокпости! Планується посилення перевірок автомобілів та активна видача повісток. Усі деталі цих заходів ви дізнаєтеся у нашому відео. Залишайтеся з нами, щоб бути в курсі всіх оновлень!

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не упустить важные новости. За новостями в режиме онлайн прямо в мессенджере следите на нашем Telegram-канале Информатор Live. Подписаться на канал в Viber можно здесь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.