Найкорисніші продукти, виявилися підлими шкідниками для краси та здоров'я

Читать на русском

Погані новини для любителів перекушування та коктейлів

Читать на русском
Найкорисніші продукти, виявилися підлими шкідниками для краси та здоров'я
Іноді стоматологи не встигають за руйнівними наслідками їжі.

Погані новини для любителів перекушування та коктейлів

Виявляється, їжа відображається не тільки на зовнішності, а й “керує” здоров'ям зубів. Хоча зазвичай наші знання про шкідливі для них продукти обмежуються цукерками, які псують зуби та лимоном, що руйнує емаль. Насправді "шкідливий список" досить великий, і ступінь шкоди для зубів від різної їжі визначається її складом та якістю, повідомляє The New York Times.

Запасливі бактерії "будують" карієс

Навіть без будь-якої їжі в роті людини мешкає армія бактерій - понад 700 видів, і не всі вони корисні. Шкідливі, крім своїх основних функцій, різними способами допомагають їжі псувати зуби. Наприклад, розщеплюють цукор і перетворюють на кислоти, які потім витягають із зубів мінерали, призводячи до карієсу.

Більше того, частки солодощів, що застрягли в зубах, бактерії можуть зберігати у своїх клітинах, як у коморі. Ви давно поїли, почистили зуби, прополоскали рота, а бактерії дістали свої запаси і виробляють з них руйнівну кислоту.

Або, як тільки ви пропустили чистку зубів, бактерії миттєво утворюють на них наліт, який є ідеальним середовищем для появи ще більшої кількості бактерій.

Хто найшкідливіший?

"Перестань їсти цукерки - залишишся без зубів". Один із батьківських заповітів таки мав право на життя.

Це сумно для ласунів, але експерти відносять до головних ворогів зубів усі солодкі продукти, особливо набиті сахарозою. І це не лише оброблені продукти та солодкі напої - цукерки, випічка, концентрати фруктових соків, газовані напої, пряники, солодка соломка. Але й офіційно корисні фініки, чорнослив, родзинки, хурма, інжир, виноград, гранати та навіть мед. Всі ці продукти особливо шкідливі для зубів, оскільки сахароза - найкраще живильне середовище для процвітання шкідливих бактерій.

Окрема група - улюблені дітьми жувальні цукерки всіх конфігурацій. Будь-які липкі, клейкі, желейні, мармеладні - зараз їх незліченна кількість. Всі вони мають особливість застрягати між зубами та давати бактеріям робити свої руйнівні справи.

Замикають групу однозначних шкідників напої, серед яких не лише очевидні солодкі газовані, енергетики та фруктові соки. Але й молочні коктейлі, кава, мінеральна вода та алкогольні коктейлі.

Серед корисних для здоров'я, але шкідливих для зубів, крохмалисті овочі та продукти – картопля, рис, цитрусові, банани. Вони також можуть містити цукор та руйнівні кислоти.

Перекушування шкідливі не тільки для талії, але і для зубів.
Перекушування шкідливі не тільки для талії, але і для зубів.

І що тепер - берегти зуби і не їсти?

Дворазове чищення та регулярне користування ниткою протягом дня, кажуть експерти, вже надійний захист від пошкоджень. Але є й додаткові методи:

  1. Уникати перекушування та пиття солодких напоїв у проміжках між їжею. Слині, яка захищає зуби краще за всіх паст, потрібно 20-30 хвилин, щоб досягти того самого захисного рівня. Тому часті перекушування можуть викликати дисбаланс.
  2. Обмежити алкоголь, і теж саме через слину. Спиртне заважає регулярному слиновиділенню, зуби не зможуть вчасно "митися".
  3. Використовувати замість цукру замінники, які не сприяють руйнуванню зубів.
  4. Віддати перевагу жувальній гумці без цукру з ксилітом. Він уповільнює вироблення кислоти, яку виробляють бактерії. Крім того, посилюється очищувальне слиновиділення.
  5. Пити чай без цукру та солодких домішок.
  6. Пам'ятати про побічні дії ліків, які можуть знизити слиновиділення. Це можуть бути препарати від тиску, антигістамінні, протитуберкульозні, хіміотерапія.
  7. Ходити до стоматолога кожні пів року. Цього часу достатньо, щоб виявити карієс, який не встиг завдати непоправної шкоди.

Можливо ви пропустили...

Хто зміг зупинити будівництво ТЦ на території пам'ятки археології.

Зупинити незаконне будівництво можливо, і навіть не так складно, як думає більшість: про досвід боротьби з хижацькою забудовою розповідає членкиня Нацкомітету Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) Ольга Рутковська.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.