Такі послуги надаються для порятунку життя та здоров’я людини, яка перебуває у невідкладному стані
У Міністерстві охорони здоров’я України зауважують, що таким станом вважається раптове погіршення фізичного або психічного здоров’я, яке становить пряму та невідворотну загрозу життю та здоров’ю людини. А виникає внаслідок хвороби, травми, отруєння або інших внутрішніх чи зовнішніх причин.
Перш за все, треба враховувати, що підвищення тиску без ознак інсульту чи інфаркту або висока температура без сплутаної свідомості - не привід викликати бригаду.
Щодо ощнак, які цього потребують:
Більш детально з Правилами виклику бригад екстреної медичної допомоги можна ознайомитись на сайті Верховної Ради України, де є повний перелік симптомів та скарг, на які має виїжджати бригада.
Якщо ви впевнені , що існує загроза життю та здоров’ю людини, дзвоніть за номером 103 - виклик безкоштовний з будь-якого телефону. У МОЗ нагадують: хибний виклик або перебільшення симптомів задля приїзду медиків, по-перше, загрожують штрафом тому, хто викликав. Наразі згідно чинного законодавства він передбачений у розмірі від 850 до 3400 гривень. По-друге, і це головне, такі дії загрожують смертю людині, до якої вчасно не встигла приїхати бригада.
Тож, що ми повідомляємо диспетчеру:
У МОЗ наголошують: пацієнти отримують абсолютно усю екстрену медичну допомогу безоплатно. Якщо за надану допомогу вимагають гроші, алгоритм дій має бути таким.
Зверніться із письмовою скаргою до Департаменту охорони здоров’я у вашому місті чи регіоні та до Національної служби здоров’я України (НСЗУ).
Написати до НСЗУ можна на поштову адресу: м. Київ, пр-т Степана Бандери, 19, індекс 04073.
На електронну адресу: info@nszu.gov.ua;
Подзвонити до НСЗУ можна за номером 16-77.
Також можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.