В Україні понад трьохсот лікарень та пологових будинків мають забезпечувати безоплатну допомогу для породіль
Програма медичних гарантій покриває медичну допомогу при пологах, тобто за них платять не пацієнтки, а держава в особі Національної служби здоров`я. Жінка до пологів має тільки обрати лікарню чи пологовий будинок, які уклали договір з НСЗУ та розташовані зручно для неї. Самі пологи оплачуються незалежно від того, чи буде вона народжувати тільки у супроводі персоналу пологового відділення, чи за партнером або партнеркою, повідомляє прес-служба НСЗУ.
У НСЗУ наполягають, що гроші породіллі не знадобляться, адже держава оплачує такий перелік:
Зверніть увагу, що лікарня має зробити забір зразків крові у новонароджених для неонатального скринінгу на 21 рідкісне захворювання. А потім відправити ці зразки до лабораторії, яка здійснює дослідження за програмою розширеного скринінгу новонароджених, та отримати результат. Ця послуга також є безкоштовною.
У разі необхідності додаткової медичної допомоги – дихальної підтримки або інтенсивної терапії - батькам не потрібно додатково за це платити, бо за неї сплачує НСЗУ.
Для складних неонатальних випадків передбачений окремий пакет неонатальної допомоги. НСЗУ платить більше тому медзакладу, який надає і допомогу при пологах, і неонатальну допомогу.
За кожні пологи лікарня отримує понад 15 тис. грн, а за комплексні послуги для матері й немовляти – майже 20 тис. грн. Програма медичних гарантій покриває і неускладнені, і ускладнені види пологів, а також плановий та ургентний кесарів розтин.
Породілля має право на вільний вибір пологового будинку. Місце реєстрації та фактичного проживання не має жодного значення. Головне, аби обрана лікарня мала договір із НСЗУ на пакет “Медична допомога при пологах”, яка покривається Програмою медичних гарантій. Переглянути перелік таких медзакладів можна за допомогою дашборду НСЗУ.
Електронне направлення лікуючого лікаря не є обов’язковим для жінки, щоб отримати безоплатні послуги. Пацієнтку приймуть і при самозверненні, і при доставленні бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги, і при переведенні з іншого медичного закладу чи підрозділу лікарні.
Якщо ви переїхали в інший населений пункт, і не знаєте, де знаходиться лікарня з пологовим відділенням чи пологовий будинок, зателефонуйте на номер 16-77, який працює у робочі дні з 9.00 до 18.00. В контакт-центрі НСЗУ допоможуть знайти найближчу лікарню, яка надає безоплатні послуги породіллям.
Програмою медичних гарантій передбачено надання безоплатної медичної допомоги при пологах виключно черговою акушерською бригадою. Тобто, породілля не може обирати лікаря, з яким вона б хотіла народжувати, якщо мова йде про безоплатні послуги. Особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем знаходяться поза межами програми медичних гарантій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.