Депресію навчилися визначати за температурою тіла: бігом за градусником

Але й лікувати її теж треба спекою

депресія, сауна
Новим засобом порятунку від депресії можуть стати гарячі процедури.

Невблаганне зростання захворюваності на депресію по всьому світу дозволяє Всесвітній організації охорони здоров'я робити неприємні прогнози. На думку експертів ВООЗ, до 2030 року великий депресивне розлад (ВДР) стане першою причиною тягаря хвороб у всьому світі.

При цьому з лікуванням повної ясності все ще немає: поширеність використання антидепресантів зростає, а пацієнтів із депресією стає дедалі більше, особливо серед молодих людей. Тому виявлену закономірність у вигляді підвищеної температури, що супроводжує депресію, вчені розглядають як шанс знайти ефективне лікування, повідомляє Scientific Reports.

Чим важча депресія, тим вища температура

Щоб зрозуміти, як лікувати, вченим потрібно виявити фізіологічні особливості у людей з ВДР, яких немає у тих, хто не страждає на депресію. Такою характеристикою стала тривала підвищена температура тіла, особливо вночі. Виявивши це, вчені провели масштабні дослідження, проаналізувавши протягом семи місяців дані від більш ніж 20 тисяч людей із 106 країн. Учасники носили датчики температури, в середньому кожному вимірювали її 27 разів на день.

Паралельно з цим проводилися оцінки психічного здоров'я із виміром рівня депресії від легкої до тяжкої.

Результати показали, що, дійсно, люди з депресією мали підвищену температуру, причому простежувався прямий зв'язок між тяжкістю депресивного розладу і градусами. Тож, у людей без ВДР середня добова температура була у межах 36,1 градусів, а у тих, хто страждав на важкі форми депресії, вона досягала вже рівня у 37 градусів. Ні вік, ні стать цієї закономірності не змінювали.

Лікування сауною та гарячими ваннами

Виявлений зв'язок між наявністю ВДР та підвищеною температурою має допомогти у розробці нових методів лікування, які будуть спрямовані на дисфункцію терморегуляції. І це має спрацювати, адже доведено, що втручання, спрямовані на системи терморегуляції, призводять до антидепресивного ефекту.

Виходить, що людей із БДР треба “охолоджувати”? Виявляється, навпаки. Яким би дивним це не здавалося, потенційні методи лікування включають підвищення температури.

"За іронією долі, нагрівання людей насправді може призвести до зворотного зниження температури тіла, яке триває довше, ніж просте безпосереднє охолодження людей, наприклад, за допомогою крижаної ванни", - зазначила провідний автор дослідження, професор психіатрії Каліфорнійського університету Ейшлі Мейсон.

Охолодження після “гарячих процедур” має більш довгостроковий та стійкий ефект зниження температури. А заразом і суттєве зменшення депресивних симптомів. Антидепресивний ефект під час досліджень показали сауни, гаряча йога, гіпертермічні ванни, інфрачервоні лампи. І є шанс, що нові методи терморегуляції допоможуть рятувати людей від нової епідемії депресивних розладів.

Можливо вы пропустили...

Провал землі над тунелем метро: локальна чи глобальна проблема?

Тунель у "синій" лінії метро Києва постраждав через ріку Либідь, яка прорвалася через оправу - проте чи ця проблема є локальною для Деміївки, чи властива для Києва глобально - розмірковує інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube