Постійно хочеться пити - тривога: це дуже поганий симптом

100 українців на мільйон мають цю проблему.

Діабет, хвороба, лікар Комаровський, медицина, корисні поради
Поговоримо про стан, який отримав назву нецукровий діабет

За даними медиків, з давніх давен люди зрозуміли, що існує два типи діабету, спільними симптомами яких є часте сечовиведення та відчуття спраги. Але при одному з них - сеча солодкувата, а при іншому - ні. Як про це дізналися люди з минулого, розмірковувати не будемо. А поговоримо про стан, який отримав назву нецукровий діабет. І допоможе нам в цьому популярний в Україні лікар Євген Комаровський

Що таке нецукровий діабет

Нирки відфільтровують літри рідини протягом доби. Проте більшість рідини повертається назад в кров, і тільки її частина виводить з організму у вигляді сечі. Гормон, що регулює процес зворотнього всотування за логікою називається антидіуретичним гормоном. За умови його нестачі (дефіциту) виникають симптоми нецукрового діабету, пояснив лікар Комаровський.

В цій ситуації організм виводить забагато сечі, а людина постійно відчуває спрагу. Якщо води вдосталь, жити можна, хоч і некомфортно.

"Якість життя дуже страждає!" - пояснив медик.

Типи й причини нецукрового діабету

Центральний нецукровий діабет - пов'язаний з пухлинами, операціями й травмами головного мозку, інсультами. 

Існує також нецукровий діабет, пов'язаний з несприйняттям нирками антидіуритичного гормону. В цьому випадку лікування принципово відрізнятиметься.

Буває нецукровий діабет й у вагітних, він зазвичай проходить після пологів, та може повернутись при наступній вагітності. Механізм його виникнення сучасній медицині не надто зрозумілий. 

Нецукровий діабет буває ще пов'язаним з психогенним фактором. Він виникає в людей, з розладом психіки, які вживають надмірну кількість рідин. В цьому випадку пацієнт часто відвідує туалет вдень, і майже не робить цього вночі.

Коли до лікаря 

Наостанок лікар Комаровський наголосив, що звернутися до терапевта варто, якщо ви часто відвідуєте туалетну кімнату і постінйо хочете пити!

За статистикою, від 2 до 10 на 100 тисяч наших співгромадян мають цю недугу. Тобто, на мільйон людей можна зустріти сотню таких пацієнтів, що не так вже й мало для нашої країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube