Тільки для чоловіків: як хитро наточити ніж м'ясорубки - відео

Читать на русском

Необов'язково нести леза на заточку до майстерні - все можна вирішити в домашніх умовах

Читать на русском
Лайфхак, корисні поради, заточка, м'ясорубка, ножі
Цей лайфхак повинна знати кожна господиня!

Необов'язково нести леза на заточку до майстерні - все можна вирішити в домашніх умовах

Ароматні котлетки приготовлені за допомогою м'ясорубки - ознака затишної кухні та доброї господині. Зокрема, щоб приготувати останні, бажано зробити з м'яса домашній фарш, просмачити спеціями та посмажити чи запекти на пательні або в духовці. Для приготування фаршу знадобляться гострі ножі м'ясорубки, про які варто подбати заздалегідь. Для цього, як виявилось, абсолютно необов'язково нести леза на заточку до майстерні - все можна вирішити в домашніх умовах, не витрачаючи забагато часу. Інформатор розповість, як саме потрібно діяти. 

Візьміть 3-5 листів наждачки різної щільності, скажімо від 100 до 200 грит. Покладіть наждачку на плоску та рівню поверхню і закріпіть її там. Поставте поруч миску з водою, для змочування деталей для кращого ковзання.

Сама заточка проходить так: візьміть лист з найбільшою зернистістю. Візуально це буде зрозуміло по "великим зерняткам", а в цифрах краще почати з тих, що ближче до нуля. Якщо ви купили листи P120, P170, P190, почати слід з першого.

Притисніть деталь різальною частиною до наждачки (тильній додаткова заточка не потрібна). Водіть обточуваний бік декілька хвилин колами по листу - при правильній роботі поверхня стане гладкою вже за кілька хвилин.

Далі процедура повторюється з дрібнозернистими листами, поки не дійдете до оптимальної гостроти леза.

Крім того, в господарському магазині можна купити камінчик для заточки пил та ножів. Принцип роботи той же: лезо притискають до каменя, без здавлювання, щоб не зламати, а далі роблять кругові рухи. Працювати потрібно впродовд 3-5 хвилин, і доволі швидко, щоб ніж рівномірніше заточувався.  Як часто точити ножі м'ясорубки

Слід розуміти, що якщо юзати м'ясорубку раз на 3-5 днів, перемелюючи до 3 кг м'яса, леза будуть тримати гостроту десь пів року. Якщо спочатку ножі після заточки "тримаються" до 3-4 місяців, то через рік доведеться їх повторно заточувати вже через пару місяців.

Як зрозуміти, що вже пора 

  • Якщо гострі частини лез стали округлими, а ефективність його роботи впала, ножі варто заточити.
  • М'ясо складніше йде вглиб горловини м'ясорубки, та аби його проштовхнути, вам потрібні додаткові зусилля - яскрава ознака зношеності лез.
  • Виникає характерний поскрипуючий звук: прокручуючи прилад в холосту, буде чутно, як скрипить електрична м'ясорубка.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.