Продукти, які через свою ціну є музейними експонатами для більшості українців, все одно продаються
Завдяки мільйонам рецептів, які існують і невблаганно ростуть у Мережі, можна за допомогою їжі відчути себе київським князем або Клеопатрою. А щоб уявити себе багатим і знаменитим, ну, чи просто багатим, можна нічого не готувати, а сходити на екскурсію до магазину делікатесів або преміальних товарів. Там живуть продукти, середня ціна яких за 1 кг удвічі більша за середню зарплату в Україні.
Включати до свого раціону цих ракоподібних було б добре з цілого ряду причин.
На жаль, у меню більшості українців креветки – не частий гість. Ті, що доступні за ціною, годяться хіба що як розваги до пива, оскільки їсти в них особливого нічого. А за ті, де багато м'яса, хочуть і багато грошей.
Найдорожчі креветки, яких можна зустріти у великих супермаркетах та спеціалізованих магазинах - чорні тигрові, королівські, червоні аргентинські та північні.
Чорні тигрові, що вражають розміром, що коливається від 20 до 30 см, але може сягати і 36 см, коштують від 800 до 1500 грн за кг.
Королівські креветки, до яких належить кілька великих сортів - від 600 до 1200 грн за кг.
Червоні аргентинські з яскравим кольором та ніжним смаком можна купити від 700 до 1300 грн за кг.
І найдешевші серед чемпіонів – північні креветки коштують лише 400-800 грн за кг.
Це не просто делікатес, а продукт, що має статус розкоші. Під цією назвою продається ікра різних видів осетрових риб – власне осетра, білуги, севрюги, стерляді.
Щодо харчової цінності та користі, вона у чорної ікри теж розкішна. Насамперед, це найкраще джерело високоякісного білка. З іншого боку, тут у надлишку:
У цілому, користь ікри для здоров'я вражає: підтримка серцево-судинної системи, підвищення рівня "хорошого" холестерину, захист кісток та запобігання остеопорозу, зміцнення імунної системи, здоров'я шкіри та волосся. Омега-3 жирні кислоти та вітаміни групи B стежать за здоров'ям нервової системи, покращують когнітивні функції та запобігають депресії. А вітамін E та селен у чорній ікрі діють як антиоксиданти.
В Україні можна знайти кілька видів чорної ікри, які продаються у магазинах та онлайн-платформах. Насамперед, це ікра білуги, осетра та севрюги, стерлядь зустрічається рідше.
Що ж до ціни, яка теж більш ніж розкішна, найвища у ікри білуги, слідом йде ікра осетра та севрюги.
У дрібних баночках по 30-50 мл чорна ікра продається від 1 до 3 тисяч гривень, залежно від види риби та виробника. Середня упаковка у 100-250 мл коштує від 5 до 15 тисяч гривень. Все, що більше за пів кілограма, стартує від 17-20 тисяч.
Ще один предмет розкоші та статусу, тільки з напрочуд непоказною зовнішністю. Це рідкісний і цінний гриб, який росте в деяких районах Італії та Франції. У категорію делікатесів він потрапив через свою ексклюзивність, складності збору - росте під землею і вимагає спеціально навчених собак чи свиней для виявлення, унікального смаку та аромату, високої вартості.
Що ж до харчової цінності, трюфель може похвалитися:
На відміну від креветок та ікри, чорний трюфель не такий поширений в Україні, хоча у дорогих ресторанах він майже завжди присутній у меню. Купити його можна в деяких спеціалізованих магазинах морепродуктів та делікатесів або у магазинах преміальних товарів, а також через інтернет.
Продається він як у цілому вигляді, так і нарізаний слайсами або тертий, а також свіжий або залитий водою із сіллю. Середня ціна має такий вигляд:
Вражаючу ціну певною мірою вибачає те, що до страв він додається в зовсім невеликих кількостях. Наприклад, до порції пасти або різотто з трюфелем йде від 5 до 15 г, в основні страви - від 10 до 30 г на порцію.
До речі, в ресторанах наявність рідкісного гриба у блюді теж пристойно піднімає його вартість. Те саме різотто, залежно від розміру порції, типу трюфеля та статусу ресторану може коштувати від 700 до 2000 гривень за порцію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.