Це стосується і короткозорості, і далекозорості, і проблем із віковим зором
Дивно, але просто їсти моркву та апельсини, виявляється, корисніше для здоров'я очей, ніж робити вправи, які десятиліттями сприймалися як панацея. Жодне дослідження не надало доказів, що вони покращують якість зору, позбавляють необхідності носити окуляри або приносять довгострокову користь, повідомляє Science Alert з посиланням на офтальмолога Медицинської школи Массачусетського університету Бенджаміна Ботсфорда.
Результати досліджень, які не зуміли визначити підтвердження ефективності вправ для очей, підтверджуються практикою. Багаторічний досвід офтальмолога, за його словами, доводить, що вони працюють для всіх поширених очних захворювань - будь то короткозорість, далекозорість або пресбіопія, коли людина починає потребувати окулярів для читання.
Більше того, деякі дослідження дали прямо протилежний результат – гострота зору знизилася після введення практики вправ для очей.
Крім того, існує ще ряд міфів, заснованих, перш за все, на хитрощах маркетингу. Але, на жаль, різноманітні засоби, що обіцяють швидко і назавжди позбавити окулярів, не працюють.
Так, масове тривале перебування за комп'ютером породило захисні окуляри з блокуванням синього кольору. Рекламувалися вони не тільки як захист очей від напруги і хворобливих відчуттів, а й як спосіб запобігти головним болям і поліпшити сон. Але провели дослідження – і нічого подібного не виявили.
З іншого боку, офтальмолог попереджає про обережність із “натуральними добавками”, які лікують будь-яку хворобу очей. Доказів, що вони покращують зір і усувають мушки в очах немає, а поки людина питиме добавки в очікуванні дива, мушки перетворяться на розрив сітківки.
Це стосується і поширеної брехні про ефірні олії, що позбавляють глаукоми, або касторки, що рятує від катаракти. І навіть за всієї корисності Омега-3 вона не допомагає при сухості очей.
Але ж є речі, що працюють, хоча йдеться про загальне здоров'я очей, а не рятування від окулярів.
Насамперед, це раціон, у якому достатньо вітамінів А,С,Е і В2, цинку, міді та селену.
Це фізична активність - найпростіша ранкова гімнастика знижує ризик глаукоми та вікової дегенерації. А час, проведений на свіжому повітрі - тільки без залипання в телефон, дає можливість розслабитися очам і повноцінно відпочити.
До речі, про відпочинок: на відміну від вправ правило 20-20-20 працює. Для цього потрібно кожні 20 хвилин робити 20-секундні перерви в роботі, щоб подивитися на предмети, що знаходяться а відстані приблизно 20 метрів. Найскладніше тут – не забувати це робити, в іншому все дуже швидко та дуже просто.
І три застереження - чого не люблять очі: куріння, звички терти їх та контактних лінз, не знятих на ніч.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.