Існує дві гіпотези щодо лікування п'явіками
Шарлатанських або напівшарлатанських методів лікування - безліч, про це вкотре розповів популярний в Україні лікар Євген Комаровський. Одним з таких є гіродотерапія - лікування п'явками. Воно повсюдно використовується людством здавна, ще з часів Візантії, Стародавнії риму та Греції і навіть Китаю.
П'явка - це кільчастий черв-паразит, який за один раз може витягти від 10 до 15 мл крові. Її середня довжина становить близько 2 см, зрозуміло, що напившись крові, вона збільшується в розмірах. П'явок вирощують на спеціальних біологічних фермах, де їх харчують стерильною бичачою кров'ю, а перед тим, як поставляти в аптеки, не годують.
П'явка знеболює місце укусу та знезаражує його природнім чином. В її слині є дезинфікуючі речовини. Крім того, там міститься гірудин - речовина яка не дозволяє крові згортатися. Проте його видобувати складно, тому вчені винайшли іншу синтетичну речовину, що здатна замінити гірудин - гепарин. Останній використовують для профілактики та лікування тромбозу.
Існує дві гіпотези щодо лікування п'явіками. Згідно першої їх можна відривати вже за 10-15 хвилин. Згідно другої - вони мають відпасти самі, адже буцімто тільки тоді вони вприскують в кров людини найбільшу кількість лікувальних речовин.
За словами лікаря Комаровського, куди більшу ефективність лікування тромбозу мають сучасні медпрепарати з прогнозованим ефектом, ніж використання п'явок. За словами медика, ефективно застосовувати п'явки можна при артрозі колінного суглоба з вираженим больовим синдромом. Крім того, п'явки рекомендують до застосування після пластики обличчя - в косметології - для буцімто кращого розсмоктування шрамів.
За даними лікаря Комаровського, в 20% використання п'явок після цього виникає ускладнення в місці її пристосування - через місцеве інфікування й подальше бактеріальне ускладнення. Трапляються навіть нагноєння та кровотечі. П'явки протипоказані при гемофілії й алергіях.
"Цивілізована медицина може без цього обійтися, адже ризики ускладнень перевищують можливі позитивні наслідки так званого лікування п'явками", - підкреслив лікар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.