На фізичний та психічний добробут позитивно впливають запахи, звуки та негативні іони
Звісно, ті, для кого дощова погода – привід лежати, мучатися і страждати на головний біль, можуть і не отримати насолоди від такої прогулянки. Але навіть головний біль може не встояти під впливом лікувальних властивостей дощового повітря. Причому їхня дія стосується не тільки настрою та зняття напруги, але й правильного впливу на імунітет. Тож прогулянка під дощем або відразу після нього - безперечна та науково доведена користь для тіла та розуму, повідомляє ВВС.
Вийти на мокру вулицю і просто так зрадіти, за версією вчених, нас змушують негативні іони, що утворюються поряд з будь-якою водою, що рухається, будь то дощ або хвилі, туман, роса, водоспад. Людина їх не бачить, не чує, унюхати їх теж не можна через відсутність запаху.
Вдаряючись об тверду поверхню, краплі дощу розпадаються на більш дрібні, які в процесі розпаду набувають заряду. Якщо він негативний, то додаткові електрони, що містяться в ньому, підхоплюються молекулами кисню та вуглекислого газу, утворюючи негативні іони.
Їхній вплив на настрій та енергію вивчався багатьма дослідженнями, цей процес й досі не закінчено, але на сьогодні зрозуміло наступне:
І питання, чому нам так подобається запах мокрої після дощу землі, також має наукову відповідь. Вже одна його назва, здається, означає щось чудове. Земельний аромат називається петрикором і походить від двох грецьких слів - "петра" - камінь і "ихор", що означає рідина, що тече у венах богів.
У складі петрикора є хімічна речовина геозмін, який і асоціюється із запахом вологого ґрунту. І його вдихання позитивно впливає на людину.
Зрештою, прогулянка під дощем – це ще й фізична активність, яка зміцнює серцево-судинну систему, покращує кровообіг та загальну фізичну форму. А якщо на вулиці ще й прохолодно, це змусить збільшити темп ходьби, що також корисно.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.