Помилка комп'ютерників - вони забули дідівський метод розслабляти спину

Що рятує при болях у м'язах.. Теплотерапія не просто зменшує неприємні відчуття, а й лікує

сауна біль у спині
При порушеннях опорно-рухового апарату сауна може зняти запалення та позбавити болю.

Зазнати м'язовий біль, який може бути досить виснажливим, дуже просто. Довге сидіння за комп'ютером у згорбленій позі, важка фізична праця, підняття важких речей, городні роботи, інтенсивні спортивні тренування - все це може викликати тривалі та дискомфортні відчуття, і найчастіше осередком болю стає спина.  

І якщо не брати до уваги ліки, найефективнішим і доказовим способом впоратися із цим є тепло. Хоча іноді теплові обгортання діють навіть краще та швидше, ніж знеболювальні, повідомляє The New York Times.

Тепло блокує біль та знімає запалення

Природа взаємодії тепла з болем досі остаточно не розкрита, але все ж таки дещо науці зрозуміло. Що відбувається під час контакту:

  • розслаблення кровоносних судин та збільшення припливу крові до ураженої області дає можливість більшому надходженню кисню та поживних речовин - і це вже лікує тканини,
  • тепло знижує рівень гормону стресу кортизолу у крові,
  • вплив тепла вивільняє ендорфіни, регулює нервову систему та зменшує запалення, 
  • додаток тепла до хворих м'язів розслаблює їх, і це особливо корисно у випадках м'язової напруги або спазму, коли м'язи стають стислими та болючими,
  • під впливом тепла м'язи стають гнучкішими, що допомагає поліпшити рухливість і зменшити відчуття дискомфорту під час руху,
  • тепло може блокувати передачу больових сигналів від нервів до мозку за рахунок стимуляції рецепторів тепла на шкірі – і це знижує сприйняття болю.
Локальне тепло збільшує кровотік у пошкодженій ділянці.
Локальне тепло збільшує кровотік у пошкодженій ділянці.

Нарешті, тепло знижує запалення у тканинах, що часто супроводжує м'язові болі. Відбувається це за рахунок покращення кровообігу та збільшення проникності судин, що допомагає видаляти шкідливі речовини з тканин.

Мокрий гарячий рушник кращий за сухий

Існує безліч способів розігрівання м'язів - теплові компреси, теплові подушки, вологі рушники, електричні та хімічні грілки, гарячі ванни, сауни.

Згідно з дослідженнями, для зменшення болю та пошкодження м'язів вологе тепло у вигляді грілки або змоченого рушника діє ефективніше, ніж сухе тепло. Справа в тому, що вологе глибше проникає у тканини та діє швидше. 

Найпростіше знеболювальне - гаряча вода і рушник.
Найпростіше знеболювальне - гаряча вода та рушник.

Щоправда, всі дослідження стосуються невеликих джерел тепла, а як діють сауни чи ванни, вчені лише припускають. Теоретично ефект має бути той самий, лише у більшому масштабі - кровообіг прискорюється не в окремо взятій ділянці, а по всьому тілу.

Натомість вчені розуміють, якою має бути температура "великої теплотерапії" і коли її найкраще проводити. 

Від показників тепла на градуснику залежить ефект, що виробляється: при 39-40 градусах можна зробити лише гірше, оскільки посиляться запальні реакції, пов'язані з болем. А ось при температурі вище 41 градуса і біль, і запалення м'язів зменшаться.  

Щоправда, це зручна температура лише для локального тепла, а не тієї ж ванни, у якій так можна і отримати тепловий удар. Тому експерти радять покинути сауну, якщо починає паморочитися в голові і не перестаратися з грілкою, від якої легко отримати опік. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube