Простирадло з холодильника - не працює: але є спосіб охолодитися в спеку під час вимкнення світла

Читать на русском

Похолодає не скоро, тому пристосовуємося до обставин підручними способами, які можуть охолодити і приміщення, й розплавлене тіло

Читать на русском
жару вентилятор душ пульверизатор волога
До осені всі засоби згодяться.

Похолодає не скоро, тому пристосовуємося до обставин підручними способами, які можуть охолодити і приміщення, й розплавлене тіло

Не вмикаєш кондиціонер, намагаючись допомогти енергосистемі країни, або просто сидиш без світла в пікові сонячні години - результат один, і це спека і задуха в квартирі. Навіть у приміщенні тіло може перегріватися і не регулювати температуру, як годиться, а це вже загрожує тепловим виснаженням. У кращому разі знижується працездатність, концентрація, енергія та загальний тонус. Але літо попереду ще довге і похолодає не скоро, тому пристосовуємося до обставин підручними способами, які можуть охолодити і приміщення, й розплавлене тіло.

Охолодження

Себе і зовні, і зсередини можна охолоджувати за допомогою м'яти, якої зараз не бракує. Ментол та м'ята активують рецептори холодного на шкірі, створюючи відчуття прохолоди без фактичної зміни температури тіла. Покращують кровообіг, охолоджуючи шкіру, і це допоможе тимчасово зменшити дискомфорт. Тому мило з м'ятою, охолоджуючі спреї та лосьйони для тіла, ментолові серветки – все це нехай і ненадовго, але працює.

Крім того, охолоджений настій із м'ятою можна пити, використовувати у вигляді охолоджуючого спрею, робити з нього ті ж холодні компреси до скронь, шиї та зап'ястей. А крижані кубики з м'ятного розчину додавати у воду, якщо пити просто так несмачно.

М'ята пригодиться і зовні, і всередину.
М'ята пригодиться і зовні, і всередину.

Як додатковий нічний спосіб охолодження можна розглядати і постільну білизну. Головне правило - воно має бути з тканин, що дихають, тобто бавовни, льону, бамбука, і це стосується і подушок. 

Синтетичні матеріали можуть затримувати тепло та вологу і зараз точно не підходять. Як не підходить і досить поширений "рецепт" попереднього охолодження білизни в холодильнику або морозилці. Вона моментально нагріється, а людина залишиться не лише у спеці, а й у волозі. Хоча цей спосіб нам тепер не загрожує – у морозилці всі місця з зайняті пляшками з водою та холодоелементами.

Котики найкраще на світі знаю, як підвищити комфортність життя.
Котики найкраще за всіх знають, як підвищити комфортність життя.

Як покращити атмосферу у квартирі

Якщо коротко, то не готувати в ній, не включати комп'ютери, ноутбуки та телевізори та ще краще – зовсім не жити. Але якщо шансів пережити літо на відкритому повітрі немає, можна спробувати:

  • провітрювати вночі і рано-вранці, влаштовувати протяг,
  • зачинити двері кімнат, що не використовуються,
  • готувати або рано-вранці, або пізно ввечері, зовсім добре - перейти на використання мультиварки, щоб тепло концентрувалося в одному місці,
  • мінімізувати використання електроприладів,
  • розвісити вологі простирадла, особливо перед вікном, щоб охолоджувалося повітря, що проходить через нього,
  • частіше проводити вологе прибирання, кілька разів на день обприскувати кімнати з пульверизитора.

І ще один момент – це їжа, з якою у спеку кожен розбирається по-своєму, переходячи на холодні супи, салати, охолоджені фрукти та морозиво. Єдине, що треба пам'ятати, яка їжа може посилити жаркі відчуття. І це висококалорійна їжа, продукти, де багато білка та жирів, що вимагають більше енергії для перетравлення, зокрема, фастфуд, червоне м'ясо та смажені страви, а також гострі спеції, соуси та алкоголь.

Вода

Вживання рідини є першим та основним засобом охолодження, і тут є кілька основних правил:

  • пийте, не чекаючи відчуття спраги,
  • заведіть правило хоча б щогодини випивати 200 мл рідини,
  • вода не має бути занадто холодною, інакше можливий спазм шлунку,
  • не пийте солодкі та кофеїновмісні напої.

Перевірити, чи достатньо ви п'єте, легко - відповідь у кольорі сечі, яка має бути безбарвною.

Склянка з водою зараз просто повинен завжди стояти під носом.
Склянка з водою зараз просто повинна завжди стояти під носом.

Ще один рятівний спосіб - душ комфортного ступеня прохолоди, який можна приймати кілька разів на день і намагатися висохнути після нього природним способом, без рушника.

Зрештою, можуть допомогти і холодні компреси, точніше, просто намочена в холодній воді тканина, яку потрібно прикладати до зап'ястей чи шиї. Кровоносні судини у цих місцях розташовані близько до шкіри, і охолодження настане швидше. З льодом у таких випадках краще бути обережнішими, особливо на шиї.

Світло

Якщо у вікнах з ранку та до обіду сонце, провітрювати квартиру потрібно з раннього ранку, а потім закривати вікна, не залишаючи жодних режимів провітрювання, і штори. Ідеальний варіант на літо - світлонепроникні жалюзі або штори, але згодиться й фольга на вікнах, що відображає сонячне світло та тепло.

Сонячне світло краще не впускати будинок до самого вечора, доки не опуститься температура.

Щільні та непроникні штори "знижують градус" у квартирі.
Щільні та непроникні штори "знижують градус" у квартирі.

Спосіб із локальним ефектом - заміна лампочок розжарювання на світлодіодні. Загальну кількість тепла в будинку цей спосіб суттєво не зменшить, але якщо сидіти під лампою або поруч із нею, менше нагрівання буде помітно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.