Лимонний одяг за своїми корисними властивостями перевершує і сік, і м'якоть
Це не шкірка, а просто якийсь скарб! І якщо ви до цього збирали тільки апельсинові та мандаринові кірки, ганяючи ними міль та освіжаючи повітря, починайте колекціонувати і лимонні. Цей вид цитрусових - приклад абсолютно безвідходного продукту, до того ж, непотрібна на перший погляд шкірка може стати в нагоді не тільки в кулінарії. Що робити з лимонною цедрою, якщо ви її не їсте, в порадах Інформатора.
Але спершу про природні корисні властивості лимонної цедри, які випереджають навіть хвалену м'якоть як мінімум за чотирма пунктами.
По-перше, більше вітаміну С, кальцію, калію та клітковини.
По-друге, вища концентрація пектину - тип клітковини, що покращує травлення, знижує цукор і рівень поганого холестерину в крові, викликає почуття ситості.
По-третє, D-лимонена тут більше, ніж у соку та м'якоті. Це ефірна олія, що допомагає травленню і має протиракові властивості.
По-четверте, флавоноїдів у шкірці теж більше, а це антиоксиданти, які зменшують запалення та знижують ризик хронічних захворювань, таких як хвороби серця та рак.
І це ще все: цедра лимона - помічник кишківника, оскільки містить харчові волокна, що запобігають закрепу, діареї та синдрому подразненого кишківника.
З іншого боку, шкірка покращує стан шкіри за рахунок великої кількості вітаміну С, який "керує" формуванням колагену. І служить профілактикою остеопорозу та інших проблем, пов'язаних із щільністю кісток – завдяки високому вмісту кальцію.
Захопившись і переконавшись, що лимонну цедру не можна викидати, переходимо до корисної утилізації.
Перш ніж стати новою стравою, лимонні кірки повинні бути добре вимиті і висушені.
Консервована шкірка: для надання стравам тонкого гострого смаку в деяких кухнях світу використовують її як домішку. Для цього потрібно назбирати пів кіло шкірки - зберігати її можна в морозилці, скласти в банку, залити водою та додати морську сіль із розрахунку 2% від ваги лимонної цедри, тобто 10 грамів. Закрийте, струсіть та поставте на кухні подалі від сонячних променів. Протягом тижня регулярно струшуйте банку, а потім заберіть у холодильник. Зберігатися консервована шкірка може до пів року.
Лимонний порошок: висушіть кірки та подрібніть у порошок, який можна додавати до страв як окремо, так і у складі спецій.
Лимонний перець: висушені кірки перетріть разом із меленим перцем і морською сіллю. На 2 середні лимони знадобиться 50 гр перцю і 10 гр солі. Можна додати сухий часник, паприку, чебрець.
Лимонна олія : до оливкової олії додайте лимонний порошок - вийде відмінна заправка для овочевих салатів, яку можна використовувати і в маринаді для курки.
Ароматичний чай: тут підійдуть і висушені кірки, які можна додавати при заварці, і попередньо проварені впродовж 5 хвилин у воді.
Лимонад : лимон разом зі шкіркою наріжте на шматочки, видаліть кісточки і перебийте в блендері. Додайте мед, м'яту та дайте настоятися.
Лимонний екстракт: зріжте верхній жовтий шар лимона і залийте горілкою з розрахунку 125 гр алкоголю на 1 лимон. Тримайте у закритій скляній банці в темному прохолодному місці, але не в холодильнику, протягом 4-6 тижнів. Коли діставатимете шкірку, наприклад, для коктейлів, доливайте горілку, аби лимони завжди були вкриті нею.
Засіб для чищення : зі шкірки можна приготувати цілу банку корисного розчину, який підходить для будь-яких поверхонь, крім мармурових.
Для цього потрібно наповнити кірками скляну банку та залити оцтом, щоб вони були покриті. Зачекайте протягом 2-3 тижнів, оцет повинен потемніти. Використовувати можна не розбавленим, наливши в пульверизатор. Залежно від чистящої мети у розчин можна додавати миючий засіб для посуду або соду.
Дезінфекція: кірками лимону можна обробити кухонні дошки після риби та м'яса, залишити на 10 хвилин, потім змити водою. Або натерти решітку в духовці чи грилі, щоб і продезінфікувати, і видалити запах.
Боротьба з накипом: щоб видалити її в каструлі або чайнику, киньте в них побільше кірок лимона, залийте водою і прокип'ятіть. Не викидайте, поки вода не охолоне.
Чищення тертки: якщо тертка виявилася немита і в ній застрягли залишки продуктів, потріть на ній лимонні кірки їхньою внутрішньою стороною.
Скраб для тіла: змішайте натерті кірки з оливковою олією та ложкою меду, нанесіть на вологу шкіру, легенько вбийте масажними рухами та за 5 хвилин змийте.
Пілінг для загрубілої шкіри: у половину лимона, з якої вичавили сік, насипте ½ чайної ложки соди. Прикладіть до проблемного місця і вкручуйте в шкіру протягом декількох хвилин. Змийте та нанесіть зволожуючий крем.
Освітлення лиця: просто протирайте його лимонною кіркою на ніч.
Блиск волосся: нанесіть на локони спрей, зроблений із завареної та настояної лимонної цедри. Але, якщо зробити це перед виходом на вулицю, колір волосся може освітлитись.
Зміцнення нігтів: робіть ванни для рук у настояній на лимонних кірках воді.
Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.