Чому шкіра на шиї старіє швидше за обличчя: рахунок іде на роки

Читать на русском

Профілактика - єдиний спосіб уповільнити процес старіння, що відбувається в цій частині тіла у прискореному темпі

Читать на русском
шия
На жаль, шия старіє швидше, ніж будь-яка інша ділянка тіла.

Профілактика - єдиний спосіб уповільнити процес старіння, що відбувається в цій частині тіла у прискореному темпі

Доглядаючи  за лицем, купуючи для нього креми, сироватки, маски і ще прірву хитрощів, ми чомусь геть не помічаємо шию. Хоча це не спина, її видно, вона майже завжди відкрита і схильна до всіх тих небезпек, що й обличчя. І навіть ще сильніше, адже шкіра на шиї особливо вразлива до ушкоджень, вона менш міцна, містить менше структур, які забезпечують відновлення. Так що є ризик в один не дуже гарний день виявити, що різниця між обличчям і шиєю становить років 10, і вдіяти з цим вже нічого не можна. А доки не стало пізно, призупинити процес старіння можна з допомогою порад дерматологів, повідомляє The New York Times.

Винувата сидяча робота, гравітація та сонце

Перш за все, розберемося, що змушує багатьох носити светри "під горло" та шарфи у будь-яку пору року.

  • По-перше, сонце, яке руйнує колаген та еластин, призводить до фотостаріння, появи пігментних плям. На думку доктора Теодора Мауро, професора дерматології Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, сонце - ворог нашої шиї, оскільки вона страждає навіть через невеликий вплив ультрафіолету. Причина - в дуже тонкому шарі дерми, не порівнянному по товщині з тим же лицем, про яке так піклуються.
  • По-друге, гравітація - під дією сили тяжіння шкіра шиї з часом обвисає.
  • По-третє, природне зниження вироблення колагену та еластину. З віком виробництво цих білків, що відповідають за пружність та еластичність шкіри, сповільнюється.
  • По-четверте, погана постава, що посилюється багатогодинною сидячою роботою. Сутулість та висування голови вперед створюють додаткові складки на шиї.
  • По-п'яте, надмірне використання гаджетів: постійне нахилення голови до смартфона призводить до появи "технологічних зморшок".

Додамо сюди сон на животі, який здавлює шию та сприяє утворенню зморшок. Куріння, що знижує кровообіг і погіршує харчування шкіри. Різкі коливання ваги, які розтягують шкіру і роблять її в'ялою. Нарешті, проти чого сильно не попрешь - генетичну схильність до утворення ранніх зморшок. І, нарешті, неувага до шиї, яка виражається у відсутності спеціального догляду за нею.

Навіть про обличчя можна іноді забути, а про шию - ні.
Навіть про обличчя можна іноді забути, а про шию – ні.

Куди бігти за новою шиєю?

На жаль, їх ніде не видають, тому робимо все, щоб існуюча не стала старою. Для цього передусім потрібно почати доглядати її так само, як і обличчя.

Зволоження, харчування, сироватки, маски – все це має опускатися і нижче. Дерматологи радять уникати використання для шиї засобів догляду за шкірою на спиртовій основі, оскільки вони можуть ще більше висушити шкіру. Те саме стосується і мила, багато видів якого містять лужні інгредієнти та поверхнево-активні речовини. Для підвищення пружності шкіри добре використовувати лосьйон або сироватку з ретиноїдами, які стимулюють вироблення колагену.

Наносьте на шию зволожуючий сонцезахисний крем із SPF 30+ щодня, незалежно від наявності сонця на вулиці. У теплу пору року наносити потрібно навіть двічі на день.

Переставте свій комп'ютер та навчитеся по-іншому тримати смартфон. Розташуйте їх так, щоб ви не згинали та не витягували шию протягом багато часу. Слідкуйте за поставою, намагайтеся тримати спину рівно, не сутулитися.

Спіть на спині, використовуючи ортопедичну і невисоку подушку, щоб на шиї не заламувалися зморшки.

Киньте курити або хоча б зменшіть щоденну кількість цигарок, аби покращити кровотік та харчування шкіри. І уникайте різких коливань ваги, щоб шкіра не відчувала себе гармошкою, яку то стягують, то розтягують.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.