Холодний душ – скасовується: підступні помилки, які не дають заснути у спеку

Ці п'ять факторів можуть змусити пів ночі рахувати уявних овець і важко вставати вранці

жара собака сон дівчина
А ось крутитися годинами не потрібно, не спиться - вставайте та йдіть охолоджуватися.

Нічні +25 та нормальний сон - речі несумісні, і це одна з причин, чому після такого “відпочинку” плавиться мозок. Наукою підтверджено, що високі температури скорочують сон у всьому світі, збільшуючи ризик недостатнього сну. А він, своєю чергою, пов'язаний зі зниженням когнітивних функцій та продуктивності, порушенням імунної функції, нікому не потрібними серцево-судинними наслідками, депресією, гнівом і навіть суїцидальною поведінкоює 

Дослідження показують, що найбільше страждають від цього жінки, люди похилого віку і ті, хто спить без кондиціонера, а в наших реаліях це практично все населення України. 

І якщо вдень ми якось пристосовуємося жити у спеку, вночі, здається, нічим собі не допомогти. Хоча якщо не робити поширених помилок, покращити та продовжити жаркий сон все-таки можна, повідомляє FLScience.

Холодний душ - скасовується

Парадокс, але замість охолодження утворюється підвищення температури тіла через фізіологічні реакції на холод. 

  1. По-перше, відбувається звуження судин, а це зменшує приплив крові до поверхні шкіри і тимчасово зберігає внутрішнє тепло.
  2. По-друге, після холодного душу тіло починає активно зігріватися, збільшуючи внутрішню температуру. Просто організм сприймає холод як стрес та активізує механізми терморегуляції, щоб відновити комфортні градуси.
  3. По-третє, холодна вода може стимулювати симпатичну нервову систему, що призводить до підвищення рівня адреналіну та інших стресових гормонів, що спричиняють тимчасове збільшення температури тіла.
Холод для організму - це стрес, і він бореться з ним, підвищуючи температуру.
Холод для організму – це стрес, і бореться він із ним, підвищуючи температуру.

Що робити: теплий чи прохолодний душ перед сном покращить кровообіг, а це сприяє природному охолодженню організму. 

Не відкривати штори до вечора

Як би не хотілося провітрити кімнати вдень, це призведе до зворотного результату - прямі сонячні промені проникають через вікна, нагріваючи приміщення, а вікна можуть влаштувати парниковий ефект, утримуючи тепло всередині квартири.

Зовні у будь-якому разі спекотніше, ніж усередині, тому і відкривати штори, і провітрювати вдень – помилка. 

У розігрітій кімнаті буде проблематично не лише заснути, а й не прокидатися вночі, а отже, відновитися до ранку теж не вийде. Для нормального регулювання температури організму потрібна температура у приміщенні 18-20 градусів. 

Що робити: відкривати штори та влаштовувати протяг ввечері

У спеку організм інтенсивніше працює і швидше втомлюється.
У спеку організм інтенсивніше працює і швидше втомлюється.

Не спати вдень

Ідея здається привабливою, враховуючи "варений" і млявий стан, забезпечений спекою. Але це може призвести до кількох проблем, які погіршать загальне самопочуття та якість нічного сну.

  1. По-перше, денний сон може збити природні циркадні ритми, що призведе до труднощів із засинанням, до нескінченних пробуджень, більш короткого і не якісного сну.
  2. По-друге, відпочинок вдень у неохолодженому приміщенні може призвести до перегріву та дискомфорту.
  3. По-третє, легко прокинутися втомленим і розбитим і вже до кінця дня погано розуміти та працювати.

Що робити: якщо бажання поспати непереборне, обмежтеся коротким сном у 15-20 хвилин, щоб уникнути глибоких стадій сну і не збити циркадні ритми.

Не мазатися жирними кремами

Так, навіть вони можуть посилити відчуття від спеки, оскільки утворюють щільний бар'єр на поверхні шкіри, що заважає природному випаровуванню поту та охолодженню тіла. До того ж, цей бар'єр може затримувати тепло, що викликає підвищення температури шкіри і посилює відчуття спеки.

Крем може заважати шкірі дихати, зате змусить потіти.
Крем може заважати шкірі дихати, зате змусить потіти.

Плюс жирні креми можуть закупорювати пори, заважаючи дихати шкірі та виділятися поту, а це може призвести до перегріву та дискомфорту.

Та й саме вологе та липке відчуття в умовах спеки лише посилює дискомфорт.

Що робити: вибирати легкі зволожуючі засоби на водній основі, користуватися спреями з ефектом охолодження, наприклад, з м'ятою чи алое, які допоможуть знизити температуру тіла.

Не пити багато рідини

Впродовж дня – так, але не на ніч, інакше гарантовано часті пробудження для походів у туалет. Усе це заважає безперервному сну, ламає стадії глибокого сну і може спричинити на ранок почуття втоми. 

До того ж, велика кількість рідини може вплинути на систему травлення, викликаючи дискомфорт і заважаючи засипанню. Не говорячи вже про підвищене потіння, яке рідина обов'язково забезпечить.

Що робити: пити багато води протягом дня, пригальмувати за 1-2 години до сну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube