Українців попередили, чим загрожує перегляд Чемпіонату Європи з футболу

Чи може перегляд спортивних змагань на екрані впливати на те, скільки ми їмо

Бургер та люди
Згодом ці знання можуть бути використані політиками та маркетологами, які прагнуть заохочувати здоровий спосіб життя

Ви, напевно, помічали, що після відвідування спортзалу з'являється бажання перекусити. Дослідження показали, що фізичні вправи часто призводять до збільшення споживання їжі, чи то побалування себе за добре виконану роботу або заповнення спаленої енергії. А у зв'язку з тим, що зараз транслюються незліченні спортивні події, наприклад Чемпіонат Європи з футболу, а наші екрани постійно заповнені спортивними змаганнями, виникло нове питання: чи може перегляд спортивних змагань на екрані також впливати на те, скільки ми їмо?

Відповідь: так, пише ScienceAlert. Нове дослідження показує, що перегляд спортивних відео може збільшити споживання цукерок. Але це ще не все: складність видів спорту, які ви дивитеся, відіграє вирішальну роль у цих ефектах.

Від екранів до фаст-фуду

Для дослідження запросили 112 студентів до експериментальної лабораторії Grenoble Ecole de Management, щоб переглянути відео та скуштувати цукерки. Половина студентів дивилася відео, де чоловіки та жінки займаються спортом, а інша половина дивилася відео без будь-якої фізичної активності. Потім їм дали чашку цукерок вагою 70 г та попросили їх протягом трьох хвилин оцінити її якість. Студенти, які переглянули відеоролик про спорт, з'їли більше цукерок, ніж ті, хто дивився ролик без фізичної активності.

Таким чином, початковий тест показав, що перегляд спортивних відеороликів може збільшити споживання цукерок, але в чому особливість: студенти чоловічої статі з'їдали набагато більше цукерок, ніж студентки, тому, можливо, результати були викликані споживанням чоловіками. Крім того, автори все ще не були впевнені, чи впливає вид спорту на споживання цукерок.

Тому, щоб дізнатися більше, дослідники запропонували лише студенткам подивитися відеоролики, що зображують або легкі (легкий біг), або складні види спорту (легка атлетика, стрибки у довжину, гімнастика, бейсбол, регбі чи скелелазіння). Після цього студентам було запропоновано протестувати ті ж цукерки, що й раніше. Студенти, які дивилися легкий спортивний відеоролик (показаний жінкою та чоловіком, що біжать різними ландшафтами), з'їли набагато більше цукерок (30,1 грама), ніж ті, хто дивився складний спортивний відеоролик (18 грамів).

З цього можна зробити висновок, що легкість або складність показаних вправ істотно впливає на споживання цукерок: перегляд простих видів спорту призводить до значно більшого споживання цукерок, ніж перегляд складних.

Чому це відбувається?

Щоб пояснити ці висновки, автори розглянули дослідження щодо мотивації досягнення мети. Коли люди відчувають, що не досягають мети, вони докладають більше зусиль, але щойно вони бачать прогрес, вони схильні розслаблятися. Наприклад, після тренування ті, хто хоче залишатися у формі, можуть відчути, що досягли гарного прогресу, а потім послабити свої зусилля. Це може призвести до падіння мотивації до досягнення суміжних цілей, таких як здорове харчування.

Дослідження показують, що досягнення менших цілей (наприклад, фізичних вправ) може змусити людей відчути, що вони заслужили на перерву, що може призвести до більшого вживання їжі. Таким чином, завершення тренування може підвищити ймовірність того, що ви винагородите себе додатковою їжею, ніж якби ви не закінчили тренування.

Але чому жінки більш схильні їсти більше цукерок після перегляду легені у виконанні спортивного відео? Просто тому, що вже давно доведено, що жінки більше стурбовані своєю вагою, ніж чоловіки, і тому їхні дієтичні цілі важливіші.

Це дослідження показує, що простий перегляд спортивних змагань може спричинити відчуття непрямого досягнення цілей у фітнесі. Коли люди можуть уявити себе тими, що займаються тим же заняттям, за яким спостерігають, у них виникає відчуття, ніби вони вже займалися спортом, що може призвести до більш поблажливого вибору їжі.

Якщо вони сприймають показане вправу як просте, а чи не складне, їм буде легше уявити, що вони його виконують, що призведе до більшого відчуття прогресу у досягненні їх цілей у фітнесі. Це сприйняття може змусити їх відчути, що вони заслужили право побалувати себе і вплинути на їх пошук винагороди, що часто призводить до збільшення споживання їжі.

Ну і що?

Як альтернативне рішення пропонується показати легкі вправи (наприклад, ходьбу або біг), а потім складніші (наприклад, спринт або марафонський біг). Такий підхід може мотивувати людей розпочати з базових вправ, одночасно нагадуючи, що до досягнення своїх цілей у фітнесі ще доведеться пройти довгий шлях. Ця стратегія може запропонувати альтернативу заохочення фізичної активності, не викликаючи при цьому хибного почуття виконаного обов'язку.

В підсумку, пам'ятайте про те, як перегляд спортивних змагань може вплинути на наші звички в їжі. Якщо ви прагнете дотримуватися дієти, дивіться складніші види спорту - можливо, це допоможе вам відмовитися від додаткової плитки шоколаду. А встановлюючи цілі на дієті, нагадуйте собі, що справжній прогрес досягається завдяки послідовним зусиллям, а не просто уяві, що ви виконуєте тренування. Займайтеся діяльністю, яка дійсно кидає вам виклик, і поєднуйте її з усвідомленим харчуванням. Таким чином, ви зможете уникнути пастки відчуття, що мета у фітнесі досягнута передчасно, а потім перестаратися.

Так чи варто дивитися Чемпіонат Європи з футболу, якщо ви хочете дотримуватися дієти? Звичайно, але, можливо, краще вибрати ті фізичні навантаження, які вам найскладніше виконувати, і дивитися їх без модерації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube