Лікуватися грязями можна, переконаний лікар Євген Комаровський.
Лікування грязьовими ваннами існує здавна на всіх континентах. Його практикують в Америці, Азії та Європі, розповів популярний в Україні лікар Євген Комаровський. В системі аюрведичної індійської медицини грязі використовують впродовж тисяч років. Сьогодні ж грязьові ванни можна зустріти на курортах високого класу в багатьох країнах світу. Крім ванн, з лікувальної грязі роблять обгортування та косметологічні маски тощо. Тож, за словами медика, розглядати цей спосіб лікування можна - він не є шахрайським. Щоправда, за однієї умови - і ось якої.
Довідка. Простими словами, грязьова ванна - це ванна з грязюкою, зазвичай з районів, де гаряча джерельна вода може поєднуватися з вулканічним попелом.
Лікар Комаровський пояснив, що лікувальна грязь також є поєднанням глини і води, або мулу і води, або суглинку - тобто глини й мулу з піском - і води. Існує безліч варіантів грязі - з мінералами й металами, наприклад магнієм, цинком чи навіть неметалом - сірою. Така грязь може мати спецефічний запах. Також грязь може відрізнятися за кольором. Різні грязі мають різну теплопровідність та дію.
Грязі використовують там, де має місце бальнеологічне лікування - за допомогою води та ванн. Зазвичай грязь застосовують як варіант спа-процедур. При цьому, як правило, таке лікування має складати певну кількість процедур - від 10 до 14 і більше. Стверджується, що один раз ефекту не дасть.
Грязі застосовують при:
Грязі можна й варто застосовувати лише тоді, коли є основне лікування, як допоміжний спосіб зняти біль, набряк чи свербіж.
"Якщо ви вже лікуєте артрит цивілізовано - в рамках сучасного медичного протокола, то на додачу грязьові процедури зайвими не будуть, будь ласка!" - підкреслив лікар.
Існує два способи грязьолікування - європейський та індійський. Перший - простіший, другий має п'ять видів грязі і цілу систему їхнього застосування.
"Якщо ви чуєте, що зараз ми грязями прогріємо, виведемо шлаки і відкриємо чакри, - то краще триматись від цього подалі. Але якщо на бальнеологічному курорті лікар розпитає у вас, який ви маєте діагноз, чим ви лікуєтесь, який ефект, симптоми тощо, а тоді розгляне грязьолікування на додачу до цивілізованих медичних методів, в такому випадку - ради бога, на здоров'я. Від цього гірше не стане!" - підсумував лікар Комаровський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.