Інформація про його частоту корисна для експериментів з навантаженнями різної інтенсивності
Зростаючий ринок розумних годинників і фітнес-трекерів такий різноманітний, що встежити за розширенням їхньої функціональності непросто. Але основа, що стосується фізичних навантажень, залишається незмінною - це моніторинг серцевого ритму, вимірювання та відстеження його зон, а також його мінливість та тенденції. Десь цих функцій більше, десь менше, але основою є дані про частоту пульсу. І неважливо, чи це новачок, який тільки збирається додати у своє життя фізичне навантаження, чи досвідчений спортсмен, якому тренування в різних зонах серцевого ритму допоможуть покращити результати та витривалість, повідомляє The New York Times.
Частоту пульсу можна виміряти і без будь-яких розумних пристроїв, просто вручну. Робиться це на внутрішній стороні зап'ястя, з боку великого пальця. Кінчиками вказівного та середнього пальців потрібно трохи натиснути на артерію. Порахувати кількість ударів протягом 30 секунд і помножити на 2, щоб визначити кількість ударів за хвилину. Або ж рахувати протягом 15 секунд, а отримане число помножити на чотири.
Частота пульсу у стані спокою – це кількість ударів серця за хвилину, коли ви розслаблені і не напружуєтеся. У більшості дорослих норма від 60 до 100 ударів за хвилину. Але на цей показник можуть впливати стрес, настрій, гормони, ліки та рівень фізичної активності. Наприклад, у спортсменів “спокійний пульс” зазвичай нижчий і може досягати 40 ударів за хвилину.
А ось максимальна частота пульсу становить приблизно 220 мінус вік. Відповідно, у 20 років максимум – це 200 ударів на хвилину, у 70 років – 150 ударів. Максимальний пульс показує, як швидко б'ється серце під час інтенсивних тренувань.
Спортивні кардіологи зазначають, що тренування з урахуванням серцевого ритму включають п'ять зон різного ступеня інтенсивності – від розслаблених до максимальних зусиль. І це допоможе розробити ідеальний план, залежно від того, чого хочеться досягти.
Кожна зона має свій відсоток від максимального пульсу, і якщо в першій зоні потрібно досягти рівня 50-60% від максимуму для вашого віку, то у п'ятій це вже 90-100%. Наприклад, 50-річна людина в першій зоні тренувань повинна мати пульс 85-92 удари за хвилину, а в п'ятій - 153-170 ударів.
Фітнес-трекери і розумний годинник самі оцінюють зони серцевого ритму і повідомляють, в якій зоні зараз знаходиться людина, що тренується.
Ось як визначає зони Таманна Сінгх, кардіолог та содиректор Центру спортивної кардіології у клініці Клівленда:
Експерти звертають увагу, що показання пульсу – це важливо, але необхідно враховувати і відчуття зусиль. Якщо у вас немає розумного годинника, який сигналізуватиме про небезпеку, орієнтуйтеся на самопочуття.
Що стосується пристроїв, що носяться, важливою функцією в них є розрахунок мінливості серцевого ритму, який показує, як швидко людина втомлюється або відновлюється між тренуваннями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.