Скіфські кочівники добре знали про силу, яку можна отримати із зерен, та цілющі властивості трав і меду
Рецепти ячмінної каші, бульйону з м'ясом та печінкою та медово-м'ятного відвару сподобаються всім прихильникам слов'янської кухні. Готувати їх просто. А щоб смакувало ще краще, Інформатор має для вас смачну пораду.
Наші скіфські пращури їли кашу з зерен дикого ячменю та приправляли їх полинню, рогозою та лободою. Замість ягідних компотів варили відвари з трав - шавлії, м'яти або меду. Бульйон варили з м'яса та печінки і заправляли зерном грубого помелу, запашними пряними травами та щавлем. А ще кочівники готували й юшку з риби!
Цікавий факт: ще Геродот писав про знайомство скіфів з наркотичними властивостями конопель. Та ми сьогодні приготуємо ячмінну кашу, суп з м'ясом та печінкою й ароматний цілющий медово-м'ятний відвар. Чим не привід відчути себе трохи скіфами!
Ячмінна каша буває двох видів. Ячна - з колотої крупи - і цільна перлова. Перлова крупа буває очищеною та неочищеною. Як правило, в магазинах і на ринках продають звичайнісіньку перловку, яка коштує недорого, добре розварюється у воді і збільшується в обсязі. Сьогодні ми готуємо з ячки – колотого ячмінного зерна.
Поставте каструлю з ячмінною крупою на середній вогонь. Підсмажте крупу до потемніння кольору. Вона має стати схожою на гречку. Прожаривши крупу, влийте до неї близько п'ять склянок води. Варіть протягом 40 хвилин. Дивіться по ситуації, як википатиме вода: її, можливо, доведеться підливати. Краще накрити кашу кришкою. Вода має повністю випаруватися, а каша – стати м'якою.
Коли в каструлі не залишиться рідини, а крупа розвариться, відріжте шматочок вершкового масла. Покладіть його в кашу. Посоліть й поперчіть до смаку. Перемішайте та накрийте кришкою. Тушіть на слабкому вогні ще 10 хвилин, помішуючи.
Порада від Інформатора: перед приготуванням промийте ячну крупу. Треба поставити її під тонку цівку води до повного освітлення. Або просто промийте її у кількох водах. Замочіть на півгодини, і тільки після - варіть. Така солона каша відмінно послужить гарніром для м'ясних та рибних страв. Кашу можна подавати в солоному та солодкому вигляді.
Бульйон можна готувати з яловичих, свинячих, курячих або індичих кісток (останні два варіанти - більш дієтичні). Важливо брати частини де багато суглобів та хрящів. На 4 літри води можна додати від 1 до 2 кг кісток, довести їх до кипіння, а потім варити під кришкою на повільному вогні мінімум 4 години, періодично знімаючи піну.
Для отримання яскраво вираженого аромату і смаку додають в бульйон тушковану печінку з цибулею і морквою. Смак стає насиченим, підвищується калорійність страви.
Порада від Інформатора: поширена підлива для другої страви з бульйону. Її приготування не займе багато часу. Зелень, сіль, спеції - й за пару хвилин смачне блюдо готове. Ви можете заправити ячмінну кашу отриманим бульйоном.
Помийте листя м'яти та залийте їх окропом, або навіть можна поставити м'яту прокипіти на малому вогні 5-7 хвилин. Додайте лимон, вичавивши сік чи нарізавши його на скибочки, а також влийте 5-6 столових ложок меду й корицю. До відвару також можна додавати чебрець, полин чи материнку.
Відвар м'яти допомагає боротись з вірусними захворюваннями, а також буде корисним при лікуванні хвороб органів дихання: бронхітів, синуситів, пневмоній. Прискорює одужання після респіраторних захворювань. Завдяки високому вмісту ментола знімає закладеність носа й бореться з нежитем.
Порада від Інформатора: перед подачею дайте відвару добре настоятись. Смачного!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.