Помилки під час миття волосся: поради нью-йоркських трихологів

Читать на русском

Виконуючи усі ці поради, ви отримаєте ефект, ніби маєте власного перукаря в престижному салоні краси!

Читать на русском
Волосся, краса, душ, здоров'я, лайфхак, корисні поради
Десяток порад щодо догляду за волоссям позбавить вас від необхідності витрачатись на дорогі консультації у спеціалістів.

Виконуючи усі ці поради, ви отримаєте ефект, ніби маєте власного перукаря в престижному салоні краси!

Немає процедури простішої, ніж миття волосся, - скажете ви. Проте ефективне очищення вимагає певного досвіду. Використання невідповідних засобів для вашого типу волосся може призвести до жирного коріння, лущення шкіри та тьмяного вигляду пасом.

Більше того, потреби волосся можуть змінюватися щодня, тому найкращий догляд - індивідуальний та гнучкий. Ось як підібрати свій підхід, щоб досягти чистих і здорових локонів. Інформатор уважно переглянув поради нью-йоркських трихологів і радо ділиться ними - з вами!

Зверніть увагу на шкіру голови

Хороший догляд починається - з масажу шкіри голови. Масаж допоможе видалити надлишки жиру й відмерлі клітини шкіри голови з коренів, полегшуючи їхнє змивання. Крім того він стимулює кровообіг, що сприяє кращому росту волосся.

Нанесіть на шкіру голови косметичну олію або маску для волосся та здійснюйте подушечками пальців м'які й сильні кругові рухи, рухаючись спереду назад, а потім з боку в бік. Приділіть час потилиці та вискам. Уникайте використання нігтів, адже дряпання здатне пошкодити шкіру. Змийте маску та застосуйте зволожувальну сироватку для шкіри голови.

Зробіть сухе розплутування

Мокре волосся будь-якої текстури більш схильне до ламкості й сильніше розтягується, тому розчесуватись варто перед миттям голови, а не після. Розплутайте волосся до того, як ви намочите його, - це хороший спосіб уникнути пошкоджень.

Якщо волосся сильно скуйовджене, спершу розплутайте пальцями найбільші вузли. Потім розділіть волосся на проділи - якщо воно густе, можна використати затискачі - і розчешіть пасма гребінцем з широкими зубцями, починаючи з кінчиків.

Зрештою пройдіться по волоссю щіткою, цього разу починаючи зі шкіри голови, щоб розплутати найдрібніші вузлики. Купіть щітку з закругленою пластиковою щетиною, яка рідше чіпляється за пасма. Остаточно розплутати волосся під час миття вам допмооже кондиціонер. Для цього нанесіть його перед тим, як мити голову шампунем.

Шампунь має стратегічне значення

Обирайте правильні засоби для свого волосся. Якщо ви використовуєте освітлюючі засоби, робіть це хоча би через миття. Останні здатні висушувати волосся, тому варто бути обережними із їхнім частим використанням. 

Крім того, жирній шкірі голови можуть допомогти формули, які рекламуються як "балансуючі". Власникам плаского тонкого волосся варто звернути увагу на такі слова на етикетках, як "об'єм" і "потовщення". Для локонів або хімічно обробленого волосся, яке, як правило, потребує додаткового зволоження, підійдуть "живильні" й "відновлювальні" засоби.

Щоб вилікувати надмірно сухе й ламке волосся або суху шкіру голови, подумайте про використання зволожуючої формули, яка не містить сульфатів - поверхнево-активних речовин, що допомагають очистити волосся, але можуть позбавити його блиску, якщо використовувати їх у великих кількостях.

Якщо вас найбільше турбує накопичення жиру, ви можете замінити шампунь або використовувати скраб, наприклад, скраб для шкіри голови з гімалайською сіллю. Однак, якщо у вас є потріскана шкіра, виразки або пошкодження, не використовуйте фізичний скраб.

Мийте голову цілу хвилину

У вас має піти близько 60 секунд, щоб повністю намилити шкіру голови шампунем, використовуючи ту саму техніку, яку ви використовували для масажу: кругові рухи спереду назад, потім з боку в бік, приділяючи особливу увагу потилиці та вискам. Основна увага тут повинна бути зосереджена на шкірі голови - решта волосся очиститься, коли піна буде стікати по пасмам. Змийте засіб, а потім вимийте голову ще раз, якщо у вас багато волосся.

Уважно обирайте кондиціонер

Знову ж таки, обирайте правильні засоби для вашого волосся. Мета кондиціонера - розгладити і вирівняти кутикулу волосся, зовнішній шар пасма, роблячи його більш м'яким і слухняним. Ті, у кого тонке волосся, й хто використовує дуже зволожуючі шампуні, можуть пропустити цей крок. Але більшості потрібно використовувати кондиціонер, щоб заповнити або реконструювати кутикулу волосся, а також для боротьби з сухістю і посіченими кінчиками. Тут теж слід орієнтуватися на структуру волосся.

Товсте волосся потребує насиченого кондиціонера з високим рівнем "ковзання", або змащування, щоб полегшити його розплутування. Це можуть бути засоби із натуральними оліями у складі. 

Власницям тонкого волосся, які часто миють голову, підійде кондиціонер, який більше зволожує, ніж миє. Якщо ваше волосся здається пласким або жирним протягом одного-двох днів після застосування кондиціонера, це може бути ознакою того, що вам потрібен більш легкий засіб, який містить воду й не містить олій. 

Дайте кондиціонеру подіяти

Після того, як змиєте шампунь, відіжміть надлишки води з волосся і нанесіть кондиціонер - на пасма, а не на корені. Розчешіть волосся гребінцем з широкими зубцями, щоб рівномірно розподілити засіб.

Якщо ваше волосся особливо густе, ви можете спочатку розділити його на менші частини за допомогою затискачів. П'яти хвилин зазвичай достатньо для проникнення кондиціонера. Потім витратьте хвилину, щоб змити його. Під час ополіскування масажними рухами переконайтесь, що змили весь засіб по догляду за волоссям. 

За необхідності, використовуйте кондиціонери для глибокого живлення. Але пам'ятайте, занадто багато протеїну може призвести до ще більшої ламкості, роблячи пасма крихкими. Тому, якщо ви використовуєте протеїновий догляд одного тижня, спробуйте глибокий кондиціонер іншого.

Обережно сушіть волосся 

Оскільки мокре волосся легко пошкоджується, сушіть його обережно. Для цього використовуйте рушники з мікрофібри, які швидко вбирають вологу. Простою й дешевою заміною може стати стара бавовняна футболка. Ті, у кого густе або кучеряве волосся, можуть також використовувати фен з насадкою-дифузором: встановіть його на низьку температуру, щоб зберегти природну структуру волосся.

І наостанок, щоб зберегти всю вологу, яку ви щойно додали у волосся, спробуйте спати з шапочкою з шовку або атласу. Ці матеріали не вбирають олію так швидко, як бавовна, і зменшують тертя об кутикулу волосся, зберігаючи пасма блискучими і не сплутуючи їх.

Хочете мати зачіску, немов з салону - запам'ятовуйте поради!
Хочете мати зачіску, немов з салону - запам'ятовуйте поради!

Як часто мити волосся

Ідеальна частота залежить від типу вашого волосся і способу життя. Очищення та кондиціонування може бути як щоденним, так і щотижневим заходом. Якщо ви займаєтеся спортом або сильно потієте, або якщо у вас пряме волосся, схильне до жирності, краще мити голову щодня або раз на два дні. Кучеряве волосся краще мити раз на тиждень, так само як і волосся, яке перебуває в сухому холодному кліматі, тому ви можете змінювати час миття залежно від пори року.

Чи варто при цьому використовувати фільтр для води

Миття волосся не лише очищає його від бруду та жиру, але й допомагає відновити рівень pH шкіри голови, який в ідеалі має бути слабокислим - 5,5. Коли цей рівень виходить з рівноваги, шкіра може подразнюватися, а волосся - пересушуватися. Щоб допомогти шкірі голови повернутися до ідеального рівня pH, вода повинна бути нейтральною, з pH 7. Але вода для душу може містити важкі метали, хлор і відкладення, які підвищують або знижують цей показник. Фільтр може нейтралізувати ці негаразди, що призведе до м'якшого, менш кучерявого волосся і здоровішої шкіри голови.

Чи варто використовувати фен

Розпарювання волосся підсилює дію звичайних і глибоких кондиціонерів, а також протеїнових засобів, піднімаючи кутикули, щоб продукти могли глибше проникнути у волосяний стрижень. Та не забувайте, що повітря має бути помірно теплим і аж ніяк - не надто гарячим до опіків!

Як правильно робити маску для волосся 

Після нанесення маски одягніть шапочку для душу, оберніть її гарячим вологим рушником і накрийте другою шапочкою для душу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.