Грип переміг COVID-19 у трьох областях України. На жаль, є й летальні випадки

Перевищення епідемічного порогу зафіксовано в Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях

хвороба
Грип починається з різкого підйому температури, а коронавирус - з респіраторних симптомів.

Як не намагається коронавірус закріпитися у суспільстві, народжуючи все нові й нові штами, старий, але не добрий грип, схоже, остаточно повернувся. Як тільки конкурент послабив позиції, він знову запанував серед сезонних інфекцій. До того ж, триває підйом захворюваності на ГРВІ, як результат - початок перевищення епідемічного порогу в країні, повідомляє пресцентр МОЗ.

Багато хворих на ГРВІ дітей та зменшення випадків коронавірусу

Ще тиждень тому в усіх областях України був неепідемічний рівень захворюваності, але останній тиждень січня змінив ситуацію. Наразі високий рівень перевищення епідемічного порогу зареєстровано  в Житомирській, Хмельницькій та Чернівецькій областях. Ще пʼять областей — Чернігівська, Львівська, Вінницька, Рівненська та Тернопільська можуть у будь-який час поповнити цю статистику, адже там вже середній рівень захворюваності.

Серед особливостей епідемічної картини велика кількість дітей, що хворіють, та дуже скромна частка на тлі усіх інфекцій випадків коронавірусу.

Так, за інформацією МОЗ, за попередній тиждень на ГРВІ, грип та COVID-19 захворіло понад 185 тисяч людей з них половина — діти віком до 17 років. При цьому COVID-19 діагностовано тільки 3 492 пацієнтам. 

До лікарень госпіталізовано 6 120 людей, більш третини з яких — діти. На жаль, є й летальні випадки: 34 серед хворих на коронавірусну інфекцію та 8 — серед хворих на грип. Усі померлі не були вакциновані проти жодної з цих інфекцій.

«Україна перебуває в середині епідемічного сезону з грипу та ГРВІ. Наразі через циркуляцію вірусів грипу у 22 регіонах країни спостерігається підйом захворюваності на ГРВІ, зокрема серед дітей. Враховуючи дані щотижневого моніторингу, очікується, що до квітня вірус грипу буде переважати над коронавірусною інфекцією”, -  зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Як відрізнити ГРВІ та грип?

Грип починається раптово. Часто на початку хвороби з’являється сильний головний і мʼязовий біль, гарячка, слабкість і виражена втома.Респіратурні симптоми при цьому додаються згодом.  Застуда ж розвивається впродовж кількох днів, і часто люди переносять її «на ногах». Зазвичай вона починається з першіння в горлі та нежитю. Протягом декількох днів у людини болить горло, закладений ніс, трохи підвищена температура, зʼявляється слабкість і головний біль.

Як відрізнити грип та COVID-19?

Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом. Тоді як COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів.

Вірус грипу вражає передусім верхні дихальні шляхи та легені і на додачу – безпосередньо серцевий м’яз та внутрішню поверхню кровоносних судин. Саме тому найпоширенішими ускладненнями грипу є пневмонія, серцева недостатність і тромбози. Крім цього, перебіг грипу загострює хронічні захворювання, зокрема цукровий діабет, бронхіальну астму, хронічне обструктивне захворювання легенів тощо. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube