ТОПТЕМА:

Яке сьогодні, 18 жовтня, свято: День без бороди та жіночого щастя

В цей день народилися українська співачка Світлана Лобода та американський актор Жан-Клод Ван Дамм - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 18 жовтня, свято: День без бороди та жіночого щастя
А ще 18 жовтня Всесвітній день гітари, легінсів та краватки

У п'ятницю, 18 жовтня, православна церква шанує пам'ять апостола ЛукиІменини сьогодні святкують Андрій, Гавриїл, Давид, Йосип, Лука, Микола, Семен, Сергій, Теодор, Федір, Юліан, Єлизавета, Єфросинія, Злата. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме це свято вважається вдалим для збору грибів у лісі.

18 жовтня - яке сьогодні свято в різних країнах

Найкращій спосіб відсвяткувати День без бороди – просто поголитися, наважитися кардинально змінити образ, якщо ви вже давно бородатий, або залучити до цієї ініціативи бородатих друзів
Найкращій спосіб відсвяткувати День без бороди - просто поголитися, наважитися кардинально змінити образ, якщо ви вже давно бородатий, або залучити до цієї ініціативи бородатих друзів

Неофіційне свято - День без бороди - кожен рік відзначається 18 жовтня. Саме цей захід переконує чоловіків дістати бритву та зробити своє обличчя гладеньким, як у немовляти. Попри те, що в останній час чоловіча борода знаходиться серед модних трендів і чоловіки відрощують на обличчі рослинність, щоби додати своєму вигляду мужності та брутальності, гладка шкіра ще має поціновувачів. 

Час і мета заснування цього заходу невідомі, так само як і його творець. Але проводиться він напередодні ще однієї ініціативи, No Shave November - місяця без гоління, яка присвячена боротьбі с чоловічими видами раку (рак простати чи яєчок). Тому, навіть якщо хтось не є фанатом щоденного гоління, 18 жовтня - гарна нагода поголитися та підготуватися до Листопада без гоління. Популярності Дня без породи набув завдяки соцмережам, а виникла ця подія як неформальна форма протесту проти суворих, бородатих образів, які домінували в 1990-х роках.

Свято покликане підвищити у всьому світі рівень жіночої обізнаності щодо депресії та способів її подолання
Свято покликане підвищити у всьому світі рівень жіночої обізнаності щодо депресії та способів її подолання

В Україні жінки звикли святкувати день 8 березня, тому не всі ще чули про існування відносно нового свята в жовтні - Міжнародного дня жіночого щастя або Всесвітній день жіночого щастя.

Цей день відзначається щорічно 18 жовтня. Вважається, що жінки вдвічі частіше, ніж чоловіки, страждають від депресивних станів. Жіноча депресія погіршує не лише життя жінки, але й життя її сім’ї, руйнує стосунки та кар’єру, негативно впливає на працездатність і, як наслідок, навіть на економіку країни в цілому.

Міжнародний день жіночого щастя - дуже молоде свято, тому в Україні воно поки що не має усталених звичаїв. Але ми можемо брати за приклад традиції, що вже склалися в інших країнах. Зазвичай цього дня проводяться різноманітні семінари та тренінги для жінок, в ході яких учасниці діляться розумінням того, що для них є щастям. Також жінки висловлюють ідеї щодо надання допомоги тим, хто її по-справжньому потребує.

Влаштовуються презентації книг та журналів, які навчають жінок мистецтва любити себе, приймати свою особистість, долати складні періоди у житті. Багато жінок просто телефонують своїм родичкам, подругам і знайомим, щоб підтримати й побажати щастя. 

Легінси пройшли довгий шлях еволюції від свого створення як потреби в додатковому теплі до модного явища, легінси стали цілорічним елементом гардеробу багатьох людей
Легінси пройшли довгий шлях еволюції від свого створення як потреби в додатковому теплі до модного явища, легінси стали цілорічним елементом гардероба багатьох людей

Міжнародний день легінсів, що відзначається щороку 18 жовтня, - це данина поваги одному з найзручніших і найуніверсальніших предметів одягу. Легінси, які колись були просто необхідністю, що забезпечувала додатковий шар тепла, трансформувалися протягом десятиліть. Вони набули популярності в 1950-х і 1960-х роках як стандартний елемент гардероба і як необхідна річ для тренувань. Завдяки вдосконаленню дихаючих матеріалів, текстур, дизайнів та принтів розпочалася сучасна ера легінсів. Сьогодні вони є не лише невіддільною частиною спортивного гардеробу, але й достатньо універсальними, щоб їх можна було носити як штани. Зростання популярності спортивного дозвілля ще більше підвищило масову привабливість легінсів, зробивши революцію не лише у спортивному одязі, але й у повсякденній моді.

Міжнародний день легінсів - це не лише день носіння легінсів, а й пропаганда бодіпозитиву та визнання їхньої універсальності. У цей день ентузіастів заохочують з гордістю носити свою улюблену пару, ділитися своїми образами в соціальних мережах, використовуючи хештег #LeggingDay, і навіть ходити на шопінг, щоб придбати більше. Заснований компанією Fabletics у 2019 році, цей день відзначає легінси як цілорічний елемент стилю, особливо під час офіційного сезону легінсів.

Хоча легінси славляться своєю зручністю та стилем, важливо пам’ятати про наслідки носіння обтягуючого одягу для здоров’я. Тісний одяг може обмежувати кровообіг, що призводить до втоми та шкодить судинам. Він також може викликати проблеми зі шкірою, особливо якщо виготовлений з не дихаючих матеріалів, що призводить до свербежу та почервоніння. Надмірне потовиділення - ще одна проблема, яка може призвести до неприємного запаху тіла. Крім того, погана циркуляція крові через тісний одяг може призвести до появи варикозного розширення вен.

Міжнародний день легінсів - це свято комфорту, стилю та бодіпозитиву. Як і у випадку з будь-яким іншим предметом одягу, насолоджуючись стилем і комфортом, які пропонують легінси, важливо пам’ятати про наслідки для здоров’я і вибирати правильний крій і матеріал.

Всесвітній день гітари – це свідчення позачасової привабливості гітари
Всесвітній день гітари - це свідчення позачасової привабливості гітари

Всесвітній день гітари відзначають 18 жовтня. Це всесвітнє свято, присвячене гітарі, інструменту з багатою історією та чарівним звучанням. Цей день об’єднує музикантів і шанувальників гітари з усього світу, щоб відсвяткувати культурне значення, насолоду і радість, яку цей інструмент приносить як слухачам, так і виконавцям.

У світі музики гітара - це згусток емоцій, міст між шепотом душі та звучанням світу. Її струни, коли їх пестять, резонують з історіями про кохання, розбите серце, радість і меланхолію. Кожна нота - це краплина емоцій, а кожен акорд - каскад історій, що чекають на свою розповідь. Магія гітари полягає в її здатності перетворювати найпростіші звуки на глибокі мелодії, що відлунюють глибинами людських переживань.

Гітара - це не просто інструмент, це мандрівник у часі. Своїм корінням сягаючи понад 4 000 років, вона була свідком еволюції цивілізацій, співаючи серенади королям у величних палацах і втішаючи мандрівників під зоряним небом. Її універсальність не має собі рівних, знаходячи місце у вогненній пристрасті фламенко, душевній напрузі блюзу, енергійних ритмах року та ніжних ритмах акустичних балад.

Всесвітній день гітари був заснований у 2021 році з ініціативи відомого грецького гітариста, композитора, диригента і професора Йоргоса Фудуліса. Підтриманий ЮНЕСКО та численними престижними міжнародними інституціями, цей день визнаний усіма країнами-членами ООН і відзначається в усьому світі щороку 18 жовтня. Перше офіційне святкування відбулося в понеділок, 18 жовтня 2021 року.

Англійською мовою цей предмет гардеробу називають tie, а походить ця назва від виразу "to tie a cravat" - спосіб зав’язування на шиї
Англійською мовою цей предмет гардероба називають tie, а походить ця назва від виразу "to tie a cravat" - спосіб зав’язування на шиї

Кожен рік 18 жовтня відзначається неофіційне свято - Міжнародний день краватки. Попри статус, подія набирає все більше популярності в усьому світі. Започаткували цей захід в Хорватії, адже краватка вважається саме хорватським виробом. Краватка була елементом традиційної військової форми, стримуючи комір сорочки. Ці "шарфи" виготовляли з різних тканин, прикрашали вишивкою, їх носили звичайні солдати та офіцери (більш вишукані варіанти з шовку чи тонкої бавовни).

Хорватські вояки брали участь у Тридцятилітній війні, з тих часів краватка стала поширюватися по Європі (середина XVII сторіччя). При французькому дворі краватка стала модним предметом гардероба та символом елегантності у буржуазії приблизно у 1650 році. Так у французькій мові з’явився вираз "à la Croate". Предмет таку назву й отримав, адже cravat - у перекладі з французької "хорват".

18 жовтня - яке сьогодні церковне свято

Свято 18 жовтня вважається вдалим для риболовлі та збору грибів у лісі
Свято 18 жовтня вважається вдалим для риболовлі та збору грибів у лісі

Апостол Лука був одним із 70 учнів Ісуса Христа, які проповідували Євангеліє в різних країнах. Він був лікарем за професією і другом апостола Павла, з яким подорожував Римською імперією. Він автор третьої книги Нового Заповіту, яка називається Євангеліє від Луки, а також Діянь апостолів, де описує історію ранньої християнської церкви. Він також вважається першим іконописцем і покровителем лікарів і художників. За легендою, він зобразив перші ікони Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці та апостолів Петра і Павла. Вони стали зразком для всіх наступних ікон.

Апостол Лука помер у мучеництві в місті Феби в Греції, де його повісили на оливковому дереві у віці 84 років. Його мощі було перенесено до Падуї в Італії, де вони зберігаються в базиліці Святої Юстини.

У це свято іконописці починали роботу над новими святими образами. Вірили, що під благословенням святого Луки ікони вийдуть величними та наповненими святою силою. 

Хто народився 18 жовтня

18 жовтня 1960 р. - Жан-Клод Ван Дамм - американський актор, режисер, сценарист, постановник бойових сцен і продюсер. За свою акторську кар'єру знявся загалом більш ніж у 50 фільмах, зокрема: "Кікбоксер", "Самоволка", "Ордер на смерть", "Подвійний удар", "Патруль часу", "Вуличний боєць", "Раптова смерть", "Легіонер", "Ж. К. В. Д.", "Нестримні 2" та ін.

Жан-Клод Ван Дамм
Жан-Клод Ван Дамм

18 жовтня 1982 р. - Світлана Сергіївна Лобода, також відома як LOBODA, - українська співачка, авторка пісень. Найпопулярніші пісні в її виконанні - "Твої очі", "Випадкова", "До біса любов", "Рідний", "SuperSTAR".

Світлана Сергіївна Лобода
Світлана Сергіївна Лобода

18 жовтня 1987 р. - Закарі Девід Девід Олександр Ефрон - американський актор. Став кумиром підлітків завдяки головній ролі Троя Болтона в трилогії "Класний мюзикл". Також знявся в музичному фільмі "Лак для волосся" і комедійному фільмі "Татові знову 17".

Закарі Девід Девід Олександр Ефрон
Закарі Девід Девід Олександр Ефрон

18 жовтня 1991 р. - Тайлер Гарсіа Позі - американський актор і музикант, найбільш відомий за роллю Скотта Макколла в телесеріалі "Вовченя".

Тайлер Гарсіа Позі
Тайлер Гарсіа Позі

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube