У правилі - їж, що хочеш, але в потрібний час - виявлено привабливий побічний ефект

Інтервальне голодування може допомогти українцям з метаболічним синдромом

Інтервальне голодування, дієта, схуднення, корисні поради, здоров'я, вчені, дослідження
В цьому випадку пацієнтам не потрібно змінювати те, що вони їдять, а лише – коли вони їдять

Понад третина дорослих має метаболічний синдром – групу станів, включаючи ожиріння й високий кров'яний тиск. Ці хвороби підвищують ризик інфаркту, інсульту і діабету 2 типу, повідомляє ScienceAlert. Вчені щойно знайшли відносно простий спосіб знизити ризик цих хвороб – і це інтервальне голодування. Також відоме як обмеження для їжі в часі, воно не передбачає підрахунку калорій, але вимагає їсти протягом одного 8-10-годинного вікна щодня.

У тримісячному дослідженні за участю 108 людей з метаболічним синдромом виявили, що інтервальне голодування значно покращує маркери метаболічного здоров’я порівняно зі стандартною дієтою. Це багатообіцяючий початок для такого варіанту лікування – і те, що більшість українців могли б спробувати.

"Для багатьох пацієнтів метаболічний синдром є переломним моментом, який призводить до серйозних, хронічних хвороб, таких як діабет і хвороба серця", – кажуть лікарі.

Мінус холестерин і контроль цукру в крові  

Всі учасники дослідження отримали поради щодо харчування, але лише деякі з них дотримувалися режиму інтервальне голодування. Серед переваг у цій групі були більш високі рівні втрати ваги – 3,3% порівняно з 1,5%.

Група, яка дотримувалася режиму харчування з обмеженим часом, показала покращення ключових біомаркерів в організмі, пов’язаних із рівнем цукру та холестерину в крові, а також довготривале регулювання цукру в крові.

Кожній людині в групі з обмеженим часом харчування надали індивідуальне вікно часу, протягом якого вони могли їсти, з урахуванням звичок людей. Дослідники вважають, що такий підхід допоміг підкреслити метаболічні переваги інтервального голодування.

"Наш організм дійсно переробляє цукор і жири дуже по-різному в залежності від часу доби. При обмеженому в часі харчуванні ми знову залучаємо природну мудрість організму та використовуємо його щоденні ритми для відновлення метаболізму та покращення здоров’я", – вважають вчені.

Дослідники вважають, що цей підхід може працювати як доповнення до інших методів лікування метаболічного синдрому та як альтернатива чомусь на кшталт Ozempic, який є ефективним для схуднення, проте дорогим. У цьому випадку єдиною зміною будуть харчові звички, нічого додаткового не потрібно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube