Землю чекають численні геомагнітні бурі та полярні сяйва
Сонце досягло сонячного максимуму, що може тривати цілий рік. Про це оголосили в NASA, повідомляє IFLScience. Сонце досягло свого сонячного максимального періоду в сонячному циклі, і в найближчі місяці очікується більше геомагнітних бурь і полярних сяйв, наполягають в NASA.
Сонячна активність зростає та зменшується протягом 11-річного сонячного циклу – також відомого як цикл Швабе, названого на честь астронома, який першим його помітив. З 1826 по 1843 рік німецький астроном-любитель Генріх Швабе спостерігав Сонце, виявивши, що воно обертається навколо своєї осі кожні 27 днів. Він зрозумів, що протягом 11 років Сонце проходить шлях від спокійних періодів, коли сонячних плям не видно, до максимальної фази, коли можна побачити 20 або більше груп сонячних плям. Сонячні плями - це області, де магнітне поле приблизно в 2500 разів сильніше, ніж у Землі, набагато вище, ніж будь-де на Сонці.
Увесь цикл може тривати від 8 до 14 років. Під час сонячного мінімуму, коли активність сонячних плям є найнижчою, один полюс заряджається позитивно, а інший – негативно. Магнітне поле Сонця змінюється під час циклу. Під час сонячного мінімуму відкритий потік поширюється в основному з полярних регіонів у міжпланетний простір. Під час максимуму формується складна структура, що призводить до розповсюдження відкритих областей.
Через сильне магнітне поле магнітний тиск зростає, тоді як атмосферний тиск навколишнього середовища знижується. Це, у свою чергу, знижує температуру відносно навколишнього середовища, оскільки концентроване магнітне поле перешкоджає потоку гарячого нового газу з внутрішніх частин Сонця на поверхню.
Астрономи відстежують ці сонячні плями, а нещодавно – термінаторні події, щоб визначити, де саме ми знаходимося в сонячному циклі. Під час сонячного максимуму кількість сонячних плям, а отже, і кількість сонячної активності, зростає. Це збільшення активності дає захоплюючу можливість дізнатися про нашу найближчу зірку, але також викликає реальні наслідки на Землі та в усій Сонячній системі.
Ці ефекти включають геомагнітні бурі та полярне сяйво, коли викид корональної маси взаємодіє з магнітними полями Землі. Обидва вони зростали в останні місяці, коли ми прямували до сонячного максимуму.
Раніше NASA передбачало, що сонячний максимум відбудеться лише у 2025 році, але нині Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) і міжнародна група з прогнозування сонячного циклу оголосили, що ми вже увійшли в сонячний максимальний період і що можемо перебувати в ньому цілий наступний рік.
Сонце досягне періоду сонячного максимуму, коли сонячна активність досягне максимуму на Сонці. У цей максимальний період NOAA очікує, що найближчими місяцями буде більше геомагнітних бур, сонячних спалахів і полярного сяйва. Незважаючи на те, що цей сонячний цикл не зовсім незвичайний, він є трохи сильнішим, ніж очікувалося.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.