Учені зрозуміли, навіщо вити на Місяць

Вовки, як правило, виють більше до тих, з ким вони мають сильніші зв’язки

Вовки, тварини, природа, Місяць
Насправді вовки виють не через місяць, але тоді навіщо?

Вовки виють на Місяць. Прийом, який з’явився в незліченних фільмах, телешоу, книгах, мистецтві тощо. А, як насправді? Ідея має глибоке, хоча й розпливчасте культурне коріння, яке, здається, сягає далекого минулого. У західних культурах вовки так чи інакше часто асоціювалися з Місяцем, повідомляє IFLScience.

Наприклад, грецька та римська міфології пов’язували вовків та інших собак із місячним символізмом. Геката, грецька богиня Місяця, була відома тим, що поруч з нею були зграї собак. У скандинавській міфології вовки Скелл і Хаті асоціювалися з Сонцем і Місяцем, обидва переслідували вибрані ними небесні об’єкти по небу, символізуючи день і ніч. Натомість багато індіанських міфів пов’язують різних тварин з різними небесними тілами. 

Отже, століття оповідань і страху навколо вовків допомогли злити їх з Місяцем у нашій колективній уяві. Водночас фази Місяця пов’язували з іншими міфами про поведінку тварин і людей, особливо з ідеєю про те, що він викликає у людей божевілля і робить тварин більш агресивними.

Ось тут і вступає в гру сучасне кіно. Поява популярних готичних фільмів жахів у XX столітті зіграло свою роль. Такі фільми, як "Людина-вовк" (1941 рік), "Американський перевертень у Лондоні" (1981 рік) пов’язують поведінку вовка з фазами Місяця.

Навіщо виють справжні вовки

Можна почути, як вовки виють вночі, щоб спілкуватися зі своєю зграєю, встановлювати територію та знаходити один одного. Проте вчені не знайшли доказів того, що вовки виють на повний Місяць. Що ми знаємо, так це те, що, завдяки його висоті, звук виття можна почути на відстані 16 кілометрів у відкритій тундрі.

Зграї вовків часто претендують на великі території, які можуть досягати трьох тисяч квадратних кілометрів. Під час полювання тварини можуть відокремлюватися одна від одної, тому здатність їхнього виття долати великі відстані є цінним способом повідомити про місцезнаходження.

Всупереч поширеній думці, що вовки – це просто дикі тварини, існує форма виття, яка насправді виражає прихильність між ними та конкретними членами їхньої зграї. Так, вовки, як правило, виють більше до тих, з ким вони мають сильніші зв’язки.

Подібним чином вовки виють частіше перед і під час сезону розмноження, коли вони шукають пару. Характер виття вовка також говорить про розмір і та здоров’я тварини, причому більші вовки видають глибші звуки. Отже, хоча між вовками та Місяцем може не бути жодного значущого зв’язку в реальному світі, вовче виття все ще є важливим аспектом життя цих соціальних тварин. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube