TikTok повернув до життя фітнес-браслети з 80-х: як правильно ними користуватися

Читать на русском

Обтяжувачі на зап'ястя стрімко стали модним аксесуаром

Читать на русском
фітнес манжети з обтяжувачем спорт тренування
Джейн Фонда напевно задоволена новою модою.

Обтяжувачі на зап'ястя стрімко стали модним аксесуаром

І що б ми робили без TikTok, який регулярно стає амбассадором доволі призабутих речей, які з його легкої руки перетворюються  у диво-засоби. Серед нових трендів – обтяжувачі для зап'ясть, що з'явилися ще в середині ХХ століття та стали мега-популярними у 80-ті. Під час фітнес-буму сорокарічної давнини це були тканинні манжети, наповнені піском, тепер це стильні  браслети з силіконовим покриттям, дорогі шкіряні та найпоширеніші - з поліестеру. 

В Україні асортимент обтяжувачів досить великий, купити їх можна в Інтернеті, спортивних магазинах, там, де продають товари для реабілітації та навіть у гіпермаркетах, де є все. Останні, до речі, пропонують найбільш бюджетні варіанти за 400–450 грн - це поліестер із залізним піском усередині та фіксованою вагою в 1 або 2 кг на браслет. 

Манжети подорожче за 550-680 грн зроблено з неопрену, а ще дорожчі за 780-900 грн - з нейлону з просоченням, і до них у комплекті йдуть пів кілограмові мішечки з металевими гранулами, які можна додавати як "млинці" на штангу. 

Обтяжувачі дійсно корисні та ефективні для занять спортом, хоча у вірусних відеороликах буває багато брехні та неточностей, повідомляє The New York Times, дізнавшись у експертів тонкощі використання цих браслетів.

Ускладнювачі можна вибрати за вагою, деякі моделі можуть "нарощуватися".
Обтяжувачі можна вибрати за вагою, деякі моделі можуть "нарощуватися".

М'язи не можна тонізувати

Головний міф, який спростовують спеціалісти – це "тонізування" м'язів рук, які під дією браслетів нібито робляться підтягнутими та рельєфними. Збільшити м'язовий тонус, просто поносивши обтяжувачі, не можна, кажуть експерти.

За їхніми словами, м'язи можуть стати більшими або меншими, але їх не можна „тонізувати“. Їх можна наростити, потім скинути трохи жиру, щоб вони стали помітнішими.

Так само не можна збільшити м'язову масу, якщо одягнути браслети і ходити в них. А ось підвищити м'язову силу можна, щоправда, носити обтяжувачі доведеться протягом тривалого часу. І що нижче на руці знаходиться манжет, то важче він відчувається, і тим більше навантаження.

Корисні браслети й для збільшення щільності кісток, що особливо добре для жінок, оскільки вони схильні до більш великого ризику втрати кісткової маси, ніж чоловіки. Тільки експерти попереджають: щоб уникнути перенапруги суглобів, вага обтяжувачів не повинна перевищувати 1,5 кг. 

Ще один важливий момент - дотримання правильної техніки під час використання браслетів. Потрібно "тримати спину", опускаючи плечі і відводячи їх назад і дотримуватися правильної постави, щоб не допустити болю в шиї та спині.

Використовуючи обважнювачі, важливо тримати спину.
Використовуючи обважнювачі, важливо тримати спину.

Готуєте вечерю та зміцнюєте серце

На думку фізіотерапевтів, використання обтяжувачів може покращити здоров'я серця. Причому для цього їх можна одягати і під час аеробних вправ, і просто ходьби, і силових тренувань, йоги та пілатесу і навіть у процесі повсякденних справ.

«Кожного разу, коли ви займаєтеся діяльністю, яка частішає ваш пульс, і додаєте зайву вагу, це сприяє ще більшому збільшенню пульсу. В результаті ваша серцево-судинна система працює інтенсивніше, ви споживаєте більше кисню і витрачаєте більше енергії, ніж за тієї ж активності без обтяжень”, - пояснює фізіотерапевт Келлі Піччюрро.

Експерти наполягають, що манжети з обтяжувачем - не диво-засіб, здатний швидко привести до ідеальної форми, а інструмент для фітнесу, який потрібно застосовувати з розумом.

Вони додають додаткову вагу до рухів, збільшуючи опір і посилюючи навантаження на м'язи. Збільшують серцево-судинне навантаження, що допомагає покращити витривалість. Вимагають більше енергії, збільшуючи витрати калорій під час тренування, покращують координацію та зміцнюють кістки. 

Але починати використовувати обважнювачі треба обережно, вибираючи легкі моделі, щоб уникнути перенапруги чи травм. Важливо стежити за технікою та правильно виконувати вправи, щоб не завдати шкоди суглобам та м'язам. Експерти радять не використовувати браслети постійно, а чергувати з вправами без обтяжувачів. І у разі сумнівів чи страхів проконсультуватися з професійним тренером.

@katedavidsun Replying to @C ♬ original sound - Kate Davidson

Підписуйтесь на наш  Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.