У немитому посуді обов'язково знайдуться мікроби, ось тільки винен у цьому зовсім не кавовий наліт
Якщо в цьому немає великої необхідності, люди на роботі навіть руки миють рідко, не те, що якісь чашки. Та й навіщо, якщо, по-перше, з неї п'ю тільки я, по-друге, час від часу вона береться додому для великого чищення, а у крайньому разі бурі розводи завжди можна сполоснути і в офісі. І ось тут неприємний сюрприз: найнебезпечніші бактерії чекають на чашку саме у процесі миття, повідомляє IFLScience.
Якщо вивчити обговорення у соцмережах, чи потрібно мити чашку, стає зрозуміло, що єдності у цьому питанні немає. Хоча найчастіше трапляється відповідь "не після кожного використання". Є люди, які вважають, що відсутність миття лише покращує “букет” кожного наступного напою. Хтось не миє місяцями, бо п'є з неї лише каву, до того ж без молока. А хтось полоскає вранці гарячою водою, а раз на тиждень приносить додому та миє у посудомийній машині. Дисципліновані вечорами миють чашки з милом на офісній кухні, і деякі роблять це чотири рази на день.
Приблизно таку ж картину демонструє і проведене у Британії опитування, більшість учасників якого підтвердили, що миють кавовий кухоль після кожного використання. Але було багато і тих, хто робить це іноді, а 3% зізналися, що взагалі ніколи не займаються цим.
Незважаючи на те, що кухоль від кави - це не тарілка з-під печені і не каструля від борщу, в ній теж можуть утворитися бактерії та пліснява. Понад те, інфекціоністи стверджують, що аналіз немитих кавових чашок обов'язково виявить мікробів. Щоправда, більшість їх виходитиме від самого господаря чашки чи губки, якою мився посуд. І ось у ній-то і таїться основна небезпека, проти якої кавовий або чайний наліт на стінках кружки виглядають справжньою нісенітницею.
З урахуванням того, що в офісі цією губкою чого тільки не витирають, змінюють рідко, і вона весь час волога, цей засіб для миття швидко стає засобом для забруднення. І джерелом небезпечних бактерій - від плісняви та дріжджів до сальмонели та бактерій, що викликають харчові отруєння, шлунково-кишкові хвороби та шкірні інфекції.
Отже, вибираючи між мити губкою в офісі або взагалі не мити, другий варіант може здатися навіть безпечнішим. Але золота середина - це мило, гаряча вода та паперові рушники і все це з деякою періодичністю. Плюс велике помивання вдома хоча б раз на місяць: як мінімум, на смак і запах ващої кави не впливатимуть сторонні домішки, максимум - кавовий наліт не породжуватиме бактерії та цвіль.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.