Здоров'я шевелюри є індикатором загального стану організму
Як би ми не намагалися, застосовуючи нові технології зростання волосся або поїдаючи корисні продукти для їхньої краси, зрештою природний цикл їхнього зростання та оновлення йде за своїми законами. Якщо коротко, росли-виросли-зупинилися-випали. Але одна справа, коли випадає норма в 50-100 волосин на день, і зовсім інша, коли на фото тримісячної давнини ти не впізнаєш себе в цій людині з розкішною шевелюрою.
Виявляється, не всяке випадання є справжньою втратою, але всякі коливання в організмі можуть призвести до лисині, повідомляє Live Science.
Природний цикл зростання та оновлення волосся складається із чотирьох стадій :
Неприємність у тому, що росте волосся довго, а випадає швидко, у процесі старіння стадія зростання стає дедалі коротше, і все менше волосяних фолікулів залишаються в цій фазі. У середньому, за життя кожен волосяний фолікул проходить весь повний цикл від 10 до 30 разів.
На стрімкість втрати волосся впливає стан організму, а точніше, хвороби та стрес, з якими доводиться стикатися. Але й самі ми чудово прискорюємо цей процес харчуванням, неправильним доглядом і, хоч як це дивно, прагненням поліпшити волосся. Правда, в цих випадках дерматологи говорять не так про втрату, як про ламкість волосся, але результат все одно негарний. Що підсилює ламкість:
Але ламке волосся рано чи пізно відростає, а ось коли випадає значно більше, ніж виростає, йдеться про серйозну проблему – алопецію. І список причин, через які це відбувається, просто величезний. Серед найпоширеніших:
Існує кілька типів алопеції, одним із найбільш поширених є телогеновий, коли волосся раптово і безладно випадає по всій шкірі голови. Його можуть викликати тяжкі випадки грипу або коронавірусу, анемія, діабет, проблеми зі щитовидкою, гормональні коливання, особливо після пологів.
Часто зустрічається такий вид алопеції як випадіння волосся за чоловічим та жіночим типом. Для чоловіків характерні залисини, для жінок - витончення та розширення частини волосся. При цьому залежно від стану гормонів жінки можуть лисіти за чоловічим типом і навпаки.
На думку дерматологів, коли ми хворі або перебуваємо в стресі, розумний організм ніби перекидає енергію на ділянки, які потребують допомоги, і забирає її з неважливих відділів. На жаль, волосся найчастіше і стає жертвою цього закону і перестає рости. Причому помітити це можна не відразу, а лише через 3-6 місяців, коли настає телогенова фаза і волосся просто сипиться.
До речі, на кількість волосся, що випадає, впливає і стан шкіри голови. А на неї діють не тільки хвороби на кшталт псоріазу чи себорейного дерматиту, а й будь-який свербіж, що викликає розчісування. Так що звичку чухати голову в задумі потрібно залишити - до речі, до волосся взагалі краще не торкатися без потреби.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.