Мишам допомогло: старі та нові методи проти випадіння волосся

Читать на русском

На думку вчених, будь-яке лікування буде безглуздим без встановлення причини облисіння

Читать на русском
волоси лисина дівчина
Випадіння волосся може спровокувати тривогу, невпевненість у собі і навіть депресію.

На думку вчених, будь-яке лікування буде безглуздим без встановлення причини облисіння

Безжальний березень неприховано демонструє нам усі неприємні наслідки, завдані організму взимку. І необхідність терміново худнути, втомлену шкіру, і те, що ще восени називалося волоссям. Винна тут, звісно, не тільки зима, а й низка причин - стрес, хвороби, генетика, гормони, вік та навіть певна зачіска. Людей із алопецією стає все більше, наука шукає той самий вірний засіб, Інтернет сповнений порад щодо масок, мазей, олій - і все це не зовсім те, що допомогло б людям, які страждають від випадінні волосся, повідомляє IFlScience.

Розмарин допоміг лише щурам

Серед домашніх способів відростити нове волосся беззаперечним лідером, який прийняв вірусні масштаби в соцмережах, стало розмаринове масло. Насправді розмарин, так само як і кедр, лаванда і чебрець вже більше ста років використовуються для лікування випадання волосся. Але, на жаль, вчені поки що підтвердили тільки здатність розмарину посилювати ріст волосся у щурів, яких спеціально поголили для досліджень. Чи можливий подібний ефект у людей – науці невідомо.

У медичних та косметологічних клініках є ще один популярний засіб порятунку волосся – мікронідлінг. За допомогою безлічі крихітних голочок у шкіру голови проникає мезококтейль, збагачений вітамінами, мікроелементами, амінокислотами. Вони повинні живити волосяні фолікули та стимулювати ріст волосся. Процедура недешева – від 1200 до 2500 гривень за сеанс, і одним візитом, звісно, ​​не обійдешся.

Але справа навіть не в ціні, а у відсутності доказів ефективності цього методу.

Диво-коктейлі для волосся поки не довели свою ефективність.
Чудо-коктейлі для волосся поки що не довели свою ефективність.

Може, холодний ковпак на голову?

Серед клінічних методів лікування першим препаратом, схваленим у США ще 1988 року, став рогейн чи міноксидил. Щоправда, він ефективний лише при спадковому випаданні волосся. Потім у розробках була довга пауза, і людям доводилося вдаватися до крайніх заходів - трансплантації волосся, що саме по собі складно і дуже дорого.

Новий препарат у вигляді таблеток з'явився лише наприкінці 2023 року. Ритлецитиніб, відомий ще як Літфуло, став першим засобом лікування тяжкої осередкової алопеції. Одна таблетка на день зменшує кількість ферментів, що викликають запалення та подальше випадання волосся у фолікулі.

Є ще надія на мишей та холод. Виявлено, що невелика молекула під назвою мікроРНК-205 сприяє відновленню росту волосся у мишей – причому це відбувається швидко і у молодих, і у старих гризунів. Її за допомогою наночастинок можна доставляти прямо у шкіру голову, але чи допоможе це і людям - поки незрозуміло.

Що стосується холоду, дослідження підтвердили, що так званий холодний ковпак ефективно зберігає волосся у пацієнтів, які проходять хіміотерапію, яка сприяє алопеції. Але чи цей спосіб працюватиме і для здорових людей - теж питання.

У будь-якому випадку, дерматологи наполягають, що будь-яке лікування без діагнозу виявиться безглуздим - у випадку з облисінням найважливіше встановити його причину.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.