Чередування гарячої та холодної води - один з найкращих способів стимуляції організму
Приголомшлива квітнева погода, цілком схожа на літо, дає можливість раніше часу почати практикуватися в головній процедурі теплої пори року. Контрастний душ з потоками гарячої і холодної води, що чергуються - один із найефективніших і корисних способів розштовхати організм. Гаряча вода розширює судини та збільшує кровотік, а холодна, навпаки, звужує їх та стимулює циркуляцію крові. Це чергування розширення та звуження судин сприяє поліпшенню кровообігу, зміцненню імунної системи, збільшенню енергії та покращенню стану шкіри. Здається, це майже все, що потрібно людям, які трохи зів'яли після зими, стресу та тривожних новин.
Ця нехитра техніка дуже популярна серед спортсменів, яких вода різної температури по-справжньому лікує після важких навантажень. Контрастний душ прискорює відновлення після тренувань, зменшує м'язовий біль, видаляє метаболічні відходи з м'язів та допомагає зняти стрес та розслабитися. Але він так само буде вчасним і після пробіжки, і фітнесу, і звичайної зарядки.
Крім того, контрастний душ працює на різні сфери здоров'я.
Він комплексно впливає на серцево-судинну систему. Розширення та звуження судин покращує кровообіг та стимулює лімфатичну систему, покращує кровотік, стимулює роботу серця та зміцнює судини.
Терапію контрастним душем пов'язують із підвищенням імунітету. Існує теорія, що він активізує лімфатичну систему, яка є частиною імунного захисту організму, що відповідає за знищення бактерій, вірусів та токсинів. Є дослідження, що підтверджують позитивну дію холодної води, яка підвищує кількість та активність деяких видів лейкоцитів, що мають протизапальні та протипухлинні властивості. Крім того, регулярне прийняття контрастного душу може допомогти зміцнити адаптаційні механізми організму. Від перепадів температури він починає активно пристосовуватися до зовнішніх дій. А це покращує його здатність боротися з вірусами та бактеріями.
Контрастний душ допомагає навіть для схуднення - звісно, не змиває з тіла зайві кілограми, але зміни у температурі води можуть сприяти активації обміну речовин і збільшити кількість калорій, спалюваних організмом. До того ж, холодна вода викликає процеси, при яких організм використовує накопичений жир для виробництва тепла та генерування енергії.
Нарешті, контрастний душ пов'язаний зі зменшенням симптомів депресії та поліпшенням психологічного стану. Зміна температури води стимулює виділення ендорфінів та серотоніну - нейротрансмітерів, пов'язаних з покращенням настрою та зниженням почуття стресу та тривоги. Гаряча вода допомагає розслабити м'язи та зменшити почуття фізичної напруги, а холодна – зняти втому та підбадьорити.
Звісно, у контрастній гідротерапії є свої правила, а для новачків найголовніше – поступовість. Ви не повинні кричати у ванній, як березневий кіт, і терпіти жахливі муки - інакше вся запланована радість і користь полягатиме лише у звільненні від них.
Починати краще зі зручного розмаїття температур, дотримуючись пропорції 1:3, тобто 30 секунд гарячого душу, 10 – холодного. Поступово збільшувати тривалість кожного підходу зі збереженням пропорції та знижувати температуру.
І, як і будь-яка терапія, ця теж має протипоказання:
Крім того, контрастний душ не рекомендується при відкритих ранах, порізах, глибоких подряпинах та чутливій шкірі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.