Обліпиху внесли до списку суперпродуктів: у Канаді зрозуміли, навіщо її треба їсти

Читать на русском

Нові дослідження припускають, що обліпиха може стати панацеєю для лікування ожиріння та діабету

Читать на русском
обліпиха догляд за обличчям
Косметика на основі олії обліпихи живить та відновлює шкіру.

Нові дослідження припускають, що обліпиха може стати панацеєю для лікування ожиріння та діабету

У лінійці суперфудів - помаранчевий додаток у вигляді звичної для українців ягоди. На відміну від розтиражованого фудблогерами насіння чиа, обліпиху нам завозити не потрібно - вона росте у парках, на дачах, у садах, на берегах водойм. І, як і все звичне, не викликає особливого пієтету своїми корисними властивостями. Хоча, можливо, і дарма - свіже дослідження, що вивчало поживні властивості ягід, занесло обліпиху у розряд суперпродуктів, які мають масу переваг для здоров'я, повідомляє IFlScience.

Потенціал – ще не панацея

Обліпиху вчені вивчають давно, і перелік її корисних властивостей сформований і зрозумілий, але поки що ніхто не робив категоричних висновків, що ці ягоди – порятунок від тієї чи іншої хвороби. Для цього потрібні серйозні клінічні дослідження за участю людей, а вони поки що не проводились. І якщо благотворний вплив олії обліпихи на шкіру та волосся доведено, це втілилося у косметичну продукцію. А от щодо хвороб, незважаючи на численні корисні властивості, обліпиху поки що ніхто не рекомендував як засіб від серцевих патологій або хвороб очей.

Обліпиха має масу переваг, але говорити про неї як про ліки зарано.
Обліпиха має масу переваг, але говорити про неї як про ліки – зарано.

Але нове дослідження канадських учених дійшло висновку, що у боротьбі з ожирінням та діабетом ця рослина має перспективний потенціал. Підставою для цієї заяви стало те, що екстракт обліпихи може пригнічувати ферменти, які відіграють важливу роль у цих захворюваннях.

На жаль, потенціал - не панацея і не заклик поїдати обліпиху, сподіваючись схуднути або нормалізувати рівень цукру в крові. Як мінімум, вченим потрібно провести дослідження на клітинах тварин та людей, а не у пробірках.

Для імунітету, зору та шкіри

Якщо ж говорити про поживні властивості обліпихи в цілому, її склад багатий і навіть унікальний.

По-перше, значні антиоксидантні властивості завдяки вмісту вітамінів С і Е, каротиноїдів, зокрема, бета-каротин, флавоноїдів, фенольних сполук. Вони допомагають захищати клітини організму від дії вільних радикалів, які можуть спричинити пошкодження клітин. Екстракт обліпихи захищає зразки ДНК та холестерин низької щільності, що бере участь в утворенні бляшок, від окисного пошкодження.

По-друге, обліпиха має протизапальні властивості, завдяки вмісту бета-каротину, вітаміну Е та флавоноїдів.

Обліпиховий чай полегшує симптоми застуди.
Чай з обліпихи полегшує симптоми застуди.

По-третє, у ній багато мінералів - калій, кальцій, магній, залізо - і жирних кислот, зокрема, Омега-3 та Омега-7. До речі, вони допомагають знизити рівень холестерину в крові та підтримувати здоров'я серцево-судинної системи.

З іншого боку, вражаюча концентрація вітаміну С у цих ягодах допомагає зміцнити імунітет та захистити організм від інфекцій. А завдяки своїм антивірусним властивостям обліпиха пом'якшує симптоми застуди та грипу. Олія з ягід обліпихи відмінна для прискорення загоєння ран, опіків та інших ушкоджень шкіри. Помаранчевий колір ягід - сигнал високого вмісту бета-каротину, що сприятливо впливає на зір.

Тому списувати з рахунків цю осінню ягоду було б неправильно - як мінімум, серйозний антиоксидантний склад робить її цінним продуктом, що захищає від шкідливих впливів довкілля.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.