Біль у руці, задишка, пітливість: кричущі симптоми під час зупинки шлунка

Лікар Комаровський розповів, за яких обставин так звана зупинка шлунка становить суттєву загрозу для вашого здоров'я та навіть життя

Лікар Комаровський, медицина, корисні поради, здоров'я шлунок, ШКТ
Не переїдайте, їжте повільніше, не зловживайте алкоголем, радить лікар

Інколи в верхній частині живота виникають дискомфортні відчуття, які ми схильні називати "зупинкою шлунка". Серед них відчуття важкості й переповненості шлунка, яке є виправданим, якщо ви щойно смачно й ситно поїли. Втім, якщо відчуття ситості залишається з вами надовго навіть після прийому їжі, такий стан і є "зупинкою шлунка", як прозвали його в народі. Адже в жодній медичній літературі, за словами популярного в Україні лікаря Євгена Комаровського, такого визначення немає.

Втім, стан таки є. Він також виникає при переїданні, здутті живота у верхніх відділах, відчутті нудоти й блювоти та неможливості приймати їжу, втраті апетиту. Тобто зупинка шлунка - це група симптомів, а не якесь одне окреме явище, пояснив лікар. Цей стан, за його словами, може призвести до безсоння та постійної відрижки. 

Причини "зупинки шлунка"

Шлунок "зупиняється" за двох умов: якщо ви переїли або перепили (мова про алкогольні напої). В цих випадках просто треба перечекати, коли організм розбереться з тим, що ви йому "підкинули". Стан переїдання своєю чергою може виникати через особливості прийому їжі. 

Наприклад, підкреслив лікар, коли ви дуже голодні, і хапаєте їжу так, немов не їли кілька днів - сильно поспіхом. Їжа, яку ви проковтнули, погано прожувавши, гірше перетравлюється. Звідси мое виникати відчуття важкості у шлунку, або так званої зупинки шлунка.

Вживання надто жирної та гострої їжі також призводить до негараздів із травленням. Відчуття того, що "шлунок вже нікуди не йде", за словами медика, також може провокуватися прийомом певних медикаментів чи бути пов'язане із тривожністю й депресією, гастритом, виразкою чи рефлюксною хворобою й гастропарезом (хронічний стан, при якому евакуації їжі зі шлунка сповільнюється, трапляться при цукровому діабеті). Крім того, серед причин частої "зупинки шлунка" є й явища більш загрозливі, наприклад, пухлини.

Отже, якщо ви переїли, їли надто швидко й завеликими шматками або зловживали алкоголем, ситуація минеться. Однак, якщо симптоми "зупинки шлунка" сталися за умов, що харчуєтесь ви як зазвичай, це привід звернутися до лікаря. 

Якщо окрім "зупинки шлунка" ви маєте важкість і біль у грудній клітині, що віддає в руку, задишку та сильну пітливість, причини якої складно пояснити, слід викликати швидку, оскільки, окрім проблем з травленням, це може бути інфаркт. За умови наявності нудоти, болю при фізичних навантаженнях та ковтанні, крові в калі - також слід звернутися до лікаря за постановкою діагнозу. 

Як собі допомогти, якщо самі винні

  • Зменшіть кількість споживання їжі, особливо увечері за кілька часів до сну.
  • Їжте повільніше, приділяйте цьому процесу вдосталь уваги.
  • Не переборщуйте з алкоголем.
  • Якщо шлунок вже "зупинився", пийте холодну рідину маленькими ковтками. Це може викликати додаткову скорочуваність шлунку.
  • Прийміть прокінетік - "Домперидон", "Моторикс", "Мотиліум", "Домрид" тощо, порадив лікар Комаровський. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube