Схуднете на 27 кілограмів за два місяці: у мережі божеволіють через рисову воду

На заміну Ozempic прийшов натуральний рисовий Ricezempic

Рис, лайфхак, корисні поради, TikTok, їжа, продукти, харчування, дієта
Рисову настоянку в соцмережах рекламують, як панацею від зайвої ваги.

Якщо ви шукаєте інформацію про дієти в соцмережах, то, вірогідно, стикалися з різноманітними лайфгаками для схуднення. Однією з останніх тенденцій є домашній напій під назвою ricezempic, виготовлений шляхом замочування та проціджування сирого рису. П'ють саме зціджену воду з рисовим крохмалем.

Прихильники цього способу втрати зайвих кілограмів переконують, що такий напій допомагає спалити зайву вагу, змушуючи вас довше відчувати ситість і пригнічуючи апетит. Мовляв, він діє так само, як популярний препарат Ozempic – звідси і назва ricezempic, повідомляє ScienceAlert.

Незважаючи на те, що рецепт може дещо відрізнятися, найпоширенішими кроками приготування "рисземпіку" є наступниі:

  • замочіть півсклянки непромитого білого рису в одній склянці теплої або гарячої води на ніч,
  • злийте рисову суміш у свіжу склянку за допомогою ситечка й викиньте рис, але збережіть крохмалисту воду!
  • Додайте сік половини лайма або лимона в крохмалисту воду і випийте.

TikTokers радять, що найкращі результати будуть досягнуті, якщо ви питимете цей відвар один раз на день, перш за все вранці, перед їжею. Ідея полягає в тому, що чим довше ви споживаєте ricezempic, тим більше ваги ви втратите. Деякі стверджують, що введення напою в раціон може призвести до втрати ваги до 27 кілограмів за два місяці.

@dodicreations Day 2 of Rice-zempic Challenge. #ricezempic #resistantstarch @TheChorroKing💩👑 ♬ Whistle, ukulele, fun camping and cooking / Long(1283367) - Minimal-8

Схуднення і стійкий крохмаль 

Ті, хто рекламує ricezempic, стверджують, що це призводить до втрати ваги через стійкий крохмаль, який містить рис. Резистентний крохмаль є різновидом харчових волокон, що також класифікується як пребіотик. Немає переконливих доказів того, що він змушує вас довше відчувати ситість, але він має доведені переваги для здоров’я. Дослідження показали, що споживання резистентного крохмалю дійсно може допомогти регулювати рівень цукру в крові, схуднути та покращити здоров’я кишечника. Крім того, вживання резистентного крохмалю знижує ризик ожиріння, діабету, хвороб серця та інших хронічних захворювань.

Стійкий крохмаль міститься в багатьох харчових продуктах. До них належать:

  • квасоля,
  • сочевиця,
  • цільнозернові - овес, ячмінь і рис – особливо коричневий рис, банани - особливо недостиглі або зелені,
  • картопля,
  • горіхи та насіння, зокрема насіння чіа, льону,
  • мигдаль.

Половина склянки сирого білого рису - за рецептом ricezempic - містить приблизно 0,6 грама стійкого крохмалю. Для оптимальної користі для здоров’я рекомендується ж щодня їсти 15–20 грамів стійкого крохмалю. Хоча немає конкретних доказів щодо кількості резистентного крохмалю, який вимивається з рису у воду, він, ймовірно, буде значно меншим за 0,6 грама, оскільки ви з'їсте не ціле рисове зерно.

Ricezempic проти Ozempic

Ozempic спочатку був розроблений, щоб допомогти людям з діабетом контролювати рівень цукру в крові, але зараз широко використовується для схуднення. Ozempic разом із аналогічними препаратами, такими як Wegovy та Trulicity, є агоністом рецептора глюкагоноподібного пептиду-1. Ці препарати імітують гормон GLP-1, який організм виробляє природним шляхом. Таким чином вони уповільнюють процес травлення, що допомагає людям довше відчувати ситість і стримує апетит.

Хоча резистентний крохмаль у рисі може спричинити деякі переваги, подібні до Ozempic, як от відчуття ситості та зменшення споживання енергії, жодне наукове дослідження не випробувало ricezempic з використанням рецептів, що рекламуються в соціальних мережах.

Ozempic має тривалий період напіввиведення, залишаючись активним в організмі десь протягом тижня. Навпаки, споживання однієї чашки рису забезпечує відчуття ситості лише на кілька годин. До всього, й просте замочування рису у воді, й пиття крохмалистої води не забезпечить такого ж рівня насичення, як споживання самого рису.

Більш корисні способи худнути

Є кілька способів споживати більш стійкий крохмаль, а також отримати додаткові поживні речовини та вітаміни порівняно з тим, що ви отримуєте з ricezempic.

Їжте варений рис, бобові та відварену картоплю.
Їжте варений рис, бобові та відварену картоплю.

1. Зварений і охолоджений рис

Якщо зварений рис з часом охолоне, це збільшить вміст стійкого крохмалю. Повторне розігрівання рису істотно не зменшує кількість резистентного крохмалю, який утворюється під час охолодження. Коричневий рис кращий за білий через високий вміст клітковини та додаткових мікроелементів, таких як фосфор і магній.

2. Більше бобових

Вони містять високий вміст стійкого крохмалю і сприяють контролю ваги при регулярному вживанні. Чому б не спробувати сьогодні на вечерю рецепт, який містить квасолю, нут або горох.

3. Відварена та охолоджена картопля

Приготування картоплі та її охолодження протягом принаймні кількох годин підвищує вміст стійкого крохмалю. Повністю охолоджена картопля є багатим джерелом резистентного крохмалю, а також забезпечує такі необхідні поживні речовини, як калій і вітамін С.

Займайтесь вправами та правильно харчуйтеся - ось шлях до схуднення.
Займайтесь вправами та правильно харчуйтеся - ось шлях до схуднення.

Замість висновку 

Хоча багато людей у ​​соціальних мережах повідомляють про переваги, немає наукових доказів того, що вживання рисової води чи ricezempic ефективне для схуднення. Ймовірно, ви не помітите суттєвих змін у своїй вазі, вживаючи ricezempic і не вносячи жодних інших змін у свій раціон чи спосіб життя.

Хоча напій може забезпечити невелику кількість залишків резистентного крохмалю з рису та деяку гідратацію від води, споживання продуктів, які містять стійкий крохмаль у повній формі, забезпечить значно більше поживних переваг. Досягнення тривалої втрати ваги зводиться до поступового прийняття звичок здорового харчування та регулярних фізичних вправ, гарантуючи, що ці зміни стануть звичками на все життя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube